Rēzeknes novada amatnieki apmeklēja Londonas amatniecības nedēļas pasākumus

01.06.2023

Projekti

Vai keramikas, aušanas un pīšanas tradīcijām pasaulē ir kaut kas kopīgs? Kādas ir dizaina vai zaļās tendences amatniecībā un mākslā? Par šiem un vēl citiem jautājumiem Rēzeknes novada amatniekiem bija iespēja reflektēt šā gada maijā, paplašinot savu redzesloku Eiropas epicentrā - Londonā, kur Londonas amatniecības nedēļas ietvaros tika apmeklētas izstādes, meistarklases un paraugdemonstrējumi. Šī pieredze bija iespējama, pateicoties projektam “Latgales tradicionālās amatniecības stiprināšana”.

Brauciena laikā, no 9. līdz 12. maijam, divpadsmit amatnieki no Latgales, tostarp pārstāvji no Rēzeknes novada, četrās piesātinātās dienās apmeklēja:

  • izstādi un paraugdemonstrējumus “Materiālās būtnes”;
  • izstādi “Kataras amatniecība”;
  • Britu keramiķa Jago Poynter darbu izstādi;
  • amatnieku paraugdemonstrējumus “Kokgrebšana un krāsošanas efekti Chelsea Textiles darbnīcā”.

Tika nodrošināta arī ekskursija pa radošajām darbnīcām ar paraugdemonstrējumiem Pimlico Road Dizaina Kvartālā.

Rēzeknes novadā projekts turpināsies ar šī gada rudenī plānoto smēdes ierīkošanu Lūznavas muižas kompleksā, kur savu roku kalšanā varēs izmēģināt gan Rēzeknes novada, gan pilsētas jaunieši, kā arī viesi un tūristi.

Sīkāka informācija par projektu Rēzeknes novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļā vai pa tālruni 64607177. Informācijai var sekot arī Latgales plānošanas reģiona un projekta “Amatniecība bez robežām” Facebook lapās. Londonas pieredzes video un amatnieku atsauksmes skatāmas YouTube kanālā “Handmade Latgola” TE un TE

Uz tikšanos citās projekta aktivitātēs!

Uzziņām: Pārrobežu sadarbības programmas 2014.-2020.gadam 3.kārtas projekts LLIII-064 “Latgales tradicionālās amatniecības stiprināšana” jeb Crafts 2.0 ir kapitalizācijas projekts, kas nostiprina projektā “Amatniecība bez robežām” gūtos rezultātus. Vadošais partneris ir Latgales plānošanas reģions, citi partneri - Augšdaugavas novada, Balvu novada, Krāslavas novada un Rēzeknes novada pašvaldības.

Informāciju sagatavoja Rēzeknes novada pašvaldības projektu vadītāja Inga Zeltiņa-Ušpele
Foto: Eduards Medvedevs

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Rēzeknes novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli. "

Click to listen highlighted text!