Rēzeknes novada dienās godinās skaistāko sētu saimniekus un labākos uzņēmējus

14.07.2021

Kultūra

Ik gadu pašā vasaras viducī Rēzeknes novads saviem iedzīvotājiem piedāvā aizraujošu, sportisku ģimenisku pasākumu klāstu – Rēzeknes Novada dienas. 10. jūlijā Viļānu Lakstīgalu salā jau noslēdzās Rēzeknes novada kopības skrējiens "Saskrienam lielajā Rēzeknes novadā", bet šīs nedēļas nogalē gaidāmi vēl vairāki Novada dienu pasākumi. Tā kā arī šogad epidemioloģisko apstākļu dēļ svētku svinēšana vienkopus lielākam apmeklētāju skaitam ir ierobežota, tad pasākumi notiks katrā Rēzeknes novada pagastu apvienībā atsevišķi, ievērojot šajā laikā valstī noteiktos ierobežojumus. 

 Lai veicinātu Rēzeknes novada pagasta teritorijas sakoptību un attīstību, rosinātu iedzīvotāju aktivitāti un līdzdalību savas darba un dzīves vietas sakopšanā un kultūrvides veidošanā, motivētu pagasta iedzīvotājus būt atbildīgiem par sava īpašuma sakopšanu, Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar pagastu pārvaldēm organizēja Rēzeknes novada pašvaldības konkursu “SKAISTA MUNA TĀVA SĀTA...”. Konkursa uzdevums bija noskaidrot sakoptākos viensētu pagalmus un ciema teritorijā esošo privātmāju un daudzdzīvokļu māju apbūvi. 16. jūlijā Lūznavā un Lendžos, 17. jūlijā Mākoņkalnā un Franča Trasuna muzejā "Kolnasāta" Sakstagala pagastā notiks pasākumi, kurā godinās uzvarētājus. Uzvarētājiem no katras pagastu apvienības tiks pasniegta glezna ar uzvarētāja saimniecības attēlojumu, kas tapa Rēzeknes Novada dienu mākslas plenēra ietvaros, kā arī pārsteiguma veltes. Informācija par konkursu atrodama Rēzeknes novada mājas lapā www.rezeknesnovads.lv

Tāpat šajās dienās katrā pagasta apvienībā tiks pasniegtas balvas konkursu "Rēzeknes novada uzņēmums 2019" un "Rēzeknes novada uzņēmums 2020" uzvarētājiem. Uzņēmēju godināšana parasti ir notikusi Jāzepa dienā 19. martā, taču pēdējos gados Covid-19 pandēmijas ierobežojumu dēļ šo skaisto un saviļņojošo pasākumu nācās atcelt.  Uzvarētāji tika noteikti vairākās nominācijās - Gada jaunais uzņēmums, Gada lauksaimniecības uzņēmums, Gada ģimenes uzņēmums, Gada amatnieks/mājražotājs, Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs, Gada inovāciju ieviesējs, Gada uzņēmums - VIP (vietējās identitātes produkts), Gada darba devējs. Nomināciju laureāti saņems tradicionālo statueti, kurā atainots gaišais un reizē arī sarežģītais ceļš uz panākumiem.  Balvu pēc Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas absolventa Aleksandra Rezvova idejas veidojis mākslinieks Norberts Kudiņš.

 

 

Anna Rancāne, 
Rēzeknes novada pašvaldības mājaslapas satura redaktore

Click to listen highlighted text!