Rēzeknes novada pašvaldība gatava sniegt atbalstu bēgļiem no Ukrainas

Šorīt ar Krievijas iebrukumu sākta reāla karadarbība Ukrainā, kur var ciest ne tikai militārā infrastruktūra, bet arī iedzīvotāju īpašumi, ne tikai karavīri, bet arī civiliedzīvotāji.

Prognozēts, ka Latvijā varētu ierasties aptuveni 10 000 kara bēgļu no Ukrainas, tāpēc Latvijas valdība šodien atbalstīja pasākumu plānu šo cilvēku uzņemšanai un izmitināšanai Latvijā. Bēgļu uzņemšanā gatava iesaistīties arī Rēzeknes novada pašvaldība.

“Jau šobrīd varam uzņemt 100 Ukrainas bēgļus, kurus izmitināsim bijušajā Adamovas internātpamatskolas ēkā. Arī “Sarkanais Krusts”, kam ēka nodota apsaimniekošanā, ir gatavi iesaistīties un palīdzēt,” pastāstīja Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs. “100 cilvēkiem Adamovas skolas ēkā uzreiz varēsim nodrošināt pienācīgus apstākļus un visas praktiskās lietas – ēdināšanu, gultas un gultasveļu, sanitāros mezglus. Ja būs nepieciešams izmitināt vairāk cilvēku, meklēsim citas telpas pašvaldības teritorijā, bet 100 vietas ir tās, kas ir aprīkotas uzreiz.”

Domes priekšsēdētājs piebilda, ka uz kopējā postījumu apmēra 100 bēgļu uzņemšana varbūt nav tas lielākais atbalsts, taču “ja katrs paudīs attieksmi un dos savu artavu, kopā varam paveikt daudz un ukraiņu tautā nostiprināt pārliecību, ka viņi šajā cīņā par brīvību nav vieni”.

Tāpat pie Rēzeknes novada pašvaldības ēkas visu šo laiku plīvos Ukrainas karogs, tā solidarizējoties ar demokrātiskām vērtībām un ukraiņu tautu.