Rēzeknes novada pašvaldībā netiks piedāvāti vairāki maksas pakalpojumi

Rēzeknes novada pašvaldībā tika izvērtēti maksas pakalpojumi, kas tiek piedāvāti apvienību pārvaldēs (Kaunatas, Nautrēnu, Dricānu, Maltas, Viļānu apvienībā), Rēzeknes novada domes sēdē tika pieņemts lēmums, ka ar 20. aprīli apvienību pārvaldēs vairs netiks sniegti maksas pakalpojumi  četrās kategorijās:

• traktortehnikas pakalpojumi (traktortehnikas izmantošana, auto piekabju noma, kravas automašīnu noma);
  • biroja pakalpojumi (kopēšana, printēšana, faksa pakalpojumi);
  • izglītības iestāžu telpu noma (skolas telpu noma un  izglītības iestādes dienesta viesnīcas) izņēmums ir bērnu/jauniešu interešu izglītības pasākumu vajadzībām, kur komersants varēs iznomāt dienesta viesnīcas telpas, piemēram, nometņu organizēšanai.
  • Citi pakalpojumi (santehniķa pakalpojumi, ūdens skaitītāju plombēšana, zāles pļaušana).

Pašvaldību likuma 4.pantā ir atrunātas pašvaldības funkcijas. Pašvaldība drīkst sniegt tādus maksas pakalpojumus, kas atbilst Pašvaldību likumā noteiktajām funkcijām. Jāņem vērā, ka pašvaldībai nav jānodrošina maksas pakalpojumi kas negatīvi ietekmē vietējo uzņēmējdarbību.

Vēlamies vērst iedzīvotāju uzmanību, piemēram, gadījumos, ja iedzīvotājam būs jānokopē miršanas/dzimšanas apliecība vai cits svarīgs dokuments pašvaldības teritorijā to varēs izdarīt bez maksas.

Jānorāda, ka izglītības iestādes ir slēgta tipa iestādes, tādēļ šīs telpas nevar izmantot, izņēmums ir izglītības iestāžu sporta zāles, kas tiek izmantotas veselīga dzīvesveida vai sporta veicināšanai pašvaldības teritorijā. Sporta zāles iedzīvotājiem būs pieejamas arī turpmāk.

“Process ir uzsākts, ņemot vērā Valsts kontroles, gan Konkurences padomes aizrādījumus par pašvaldībai neraksturīgu pakalpojumu sniegšanu, jo izskatās, ka pašvaldība nodarbojas ar uzņēmējdarbību. Pašvaldība uzņēmējiem dos iespēju piedalīties dažādu telpu, arī nomas tiesību izsolē, tai skaitā arī uz īslaicīgiem periodiem, lai veicinātu uzņēmējdarbību,” domes sēdē skaidroja Rēzeknes novada domes priekšsēdētājs Monvīds Švarcs.

Tāpat sarakstā ir iekļauti arī maksas pakalpojumu, kurus pārtraukšanai izvirzīja apvienību pārvalžu pārstāvji, norādot, ka pakalpojums vairs netiek piedāvāts vai arī nav pieprasījuma no iedzīvotāju puses.

Pašvaldībā turpināsies darbs pie tādu maksas pakalpojumu izvērtēšanas kā – kultūras namu un tautas namu  telpu izmantošanas pakalpojumu.

Sagatavoja: Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste