Rēzeknes novada pašvaldība piedalīsies projektā “Brīvprātīgā darba pilsētas”

Publicēts: 09.07.2021

Atjaunots: 26.10.2021

URBACT

Rēzeknes novada pašvaldība kopā ar sadarbības partneriem no Portugāles (Aljustrel pašvaldība), Slovākijas (Banska Stiavnica pašvaldība), Grieķijas (Agia pašvaldība)un Kipras (Athienou pašvaldība - vadošais partneris), uzsāk Eiropas Savienības programmas URBACT projektu “Brīvprātīgā darba pilsētas” (“Volunteering Cities+”), kas norisināsies līdz 2022. gada nogalei.

Programma URBACT atbalsta pieredzes apmaiņu un mācību projektus pilsētvides attīstībai, tāpēc šī projekta mērķis ir Viļānos izveidot aktīvu iedzīvotāju grupu, kas meklēs idejas un īstenos dažādas brīvprātīgā darba aktivitātes Viļānu apvienībā, kā arī veicinās sadarbību starp pašvaldību un iedzīvotājiem.

Brīvprātīgais darbs kopienas labā ir viena no galvenajām pilsoniskās līdzdalības formām visā Eiropas Savienībā, tāpēc to ir svarīgi veikt, attīstīt un popularizēt. Arī neliela domubiedru grupa var uzlabot ikdienas dzīvi Viļānos un apkārtnes pagastos. Projekta ietvaros aicināsim ikvienu iedzīvotāju būt daļai no šīs brīvprātīgo kustības - pastāstīt savas idejas un piedalīties to īstenošanā. Sekojiet līdzi informācijai!

Projekta kopējais finansējums 5 partneriem: 549517,80 EUR
Rēzeknes novada pašvaldības projekta finansējuma daļa: 87175,00 EUR
Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums – 85%
Rēzeknes novada pašvaldības līdzfinansējums – 10%
Valsts līdzfinansējums – 5 %

Click to listen highlighted text!