Rēzeknes novada pašvaldība pretendēs uz Eiropas Inovatīvas mācīšanas balvu

26.05.2023

Projekti

Rēzeknes novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas īstenotais Erasmus + projekts “INTEGRA” (“Tehnoloģiju integrēšanas speciālistu tīkla izveide skolēnu interešu izglītībā”) pretendēs uz Eiropas Inovatīvas mācīšanas balvu pamatskolas izglītības kategorijā 2023. gadā. Šīs balvas mērķis ir identificēt, izcelt un izplatīt Erasmus+ projektu ietvaros sasniegtus inovatīvus rezultātus un inovatīvu mācību praksi, kā arī novērtēt skolotāju darbu.

2023. gada tēma ir “Izglītība un inovācijas” saistībā ar Eiropas Komisijas pasludināto Eiropas Prasmju gadu. Šīs prasmes var būt saistītas ar robotiku, kodēšanu, programmēšanu, virtuālo realitāti, mākslīgo intelektu, uzņēmējdarbību u.tml.

Projekts ilga no 2020. gada novembra līdz 2022. gada decembrim. Tā mērķis bija atjaunot un dažādot esošo skolēnu interešu izglītības pulciņu piedāvājumu Rēzeknē, Rēzeknes novadā (Maltas, Nautrēnu, Viļānu vidusskolā, kā arī Gaigalavas pamatskolā), Lietuvā, Igaunijā un Slovēnijā. Aizvadīti radoši, interesantu aktivitāšu piepildīti gadi. Šajā laikā projekta dalībnieki – pedagogi un jaunieši, ieguva jaunas zināšanas tehnoloģijās, kā arī iepazina Eiropas Savienības valstis, to cilvēkus un izveidoja jaunas draudzības saites.

Šī gada maijā Eiropas Komisijas Pārstāvniecības vadītāja Zane Petre viesojās Maltas vidusskolā, kur iepazinās ar Erasmus + projekta rezultātiem un tajā iesaistītajiem skolotājiem.

Inta Rimšāne
projekta vadītāja
Rēzeknes novada pašvaldība

Vairāk par projektu:

Click to listen highlighted text!