Rēzeknes novadā skolēniem no maznodrošinātam, trūcīgām, daudzbērnu un aizbildņu ģimenēm tiks piegādātas pārtikas pakas

Rēzeknes novada dome 2. aprīļa sēdē pieņēma lēmumu nodrošināt pabalstu ēdināšanai vispārējās izglītības iestādēs un pirmskolas izglītības iestādēs trūcīgu, maznodrošinātu, daudzbērnu vai aizbildņu ģimeņu bērniem ārkārtējās situācijas un attālinātās izglītības nodrošināšanas apstākļos. Pabalsta saņēmēji – Rēzeknes novada deklarētās personas. Pabalsta apmērs – viens eiro dienā.  Aprēķins tiks veikts no 13. marta, kad skolās tika pārtrauktas mācības, izņemot brīvdienas, valsts svinamās svētku dienas, sestdienas un svētdienas.
Pārtikas pakas komplektēs un piegādās pagastu pārvaldes vienreiz divās nedēļās. Pagastu pārvalžu darbiniekiem tiks sniegti metodiskie norādījumi, kā tās komplektēt, lai bērni iespēju robežās saņemtu pilnvērtīgāku uzturu un lai paku saturs nedublētos ar Eiropas atbalsta fonda pārtikas pakām “Eiropas atbalsta pakas vistrūcīgākajiem”, kurās ir plašs Latvijā ražots produktu klāsts - milti, eļļa, sautēta cūkgaļa, manna, sausais piens, sausais olu maisījums, sausais kartupeļu biezenis, iebiezināts piens, citi produkti – kopā 15 preču pozīcijas.
Rēzeknes novada pašvaldības Sociālais dienests aprēķinājis, ka šobrīd novadā 1208 bērni, kuri atbilst minētajai mērķgrupai. Pakas pēc to komplektēšanas izvadās pagastu pārvalžu darbinieki.
Informāciju sagatavoja:
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste
Diāna Selecka
e-pasts: diana.selecka@rezeknesnovads.lv
tel.: 64607198, 26531297

Click to listen highlighted text!