Rēzeknes novadā tiks uzsākta kapitālsabiedrību reorganizācija

25. augustā Rēzeknes novada domes Finanšu pastāvīgās komitejas darba kārtībā izskatīts jautājums par turpmāko Rēzeknes novada pašvaldības kapitālsabiedrību darbības modeli. Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektoram Jānim Troškam tika ieteikts izveidot darba grupu, lai varētu izstrādāt detalizētu, ekonomiski un juridiski pamatotu kapitālsabiedrību darbības modeli novadā. Izskatot minēto jautājumu, tika secināts, ka novada komunālo saimniecību būtu lietderīgi sadalīt trīs zonās starp trim esošajām kapitālsabiedrībām, tādā veidā uzlabojot kapitālsabiedrību pārvaldību, optimizētu administratīvos resursus un izmaksas.

Pirms gada Rēzeknes novada pašvaldība, apvienojoties ar tolaik Viļānu novadu, savā pārvaldībā pārņēma trīs teritorijai piederīgās kapitālsabiedrības – SIA “Viļānu slimnīca”, SIA “Viļānu siltums” un SIA “Viļānu namsaimnieks”.

Šobrīd tiek turpināta pašvaldības līdzdalība visās tai piekritīgajās kapitālsabiedrībās – pašvaldības SIA "Maltas dzīvokļu-komunālās saimniecības uzņēmums", SIA "Strūžānu siltums", SIA “Viļānu namsaimnieks” un SIA "Viļānu siltums”. SIA “Viļānu siltums” nākotnē ir plānots pievienot SIA "Viļānu namsaimnieks". Savukārt ar 2022. gada 5. augustu SIA “Viļānu slimnīca” pārveidota par pašvaldības iestādi “Veselības un sociālās aprūpes centrs “Viļāni””.

Ar domes priekšsēdētāja rīkojumu ir izveidota darba grupa, kuru vadīs Jānis Troška, Rēzeknes novada pašvaldības izpilddirektors un pašvaldības kapitāldaļu turētājs kapitālsabiedrībā. Darba grupā darbosies Laura Vilka, iekšējā audita nodaļas finanšu analītiķe, kapitālsabiedrību valdes locekļi - Renārs Vabals (SIA “Strūžānu siltums”), Andrejs Daugerts (SIA“Viļānu namsaimnieks” un SIA “Viļānu siltums”), Aigars Metlāns, (SIA “ALAAS”) un Jānis Kravalis (SIA “Maltas dzīvokļu-komunālās saimniecības uzņēmums”), Nautrēnu apvienības pārvaldes vadītāja Līvija Plavinska, Dricānu apvienības pārvaldes vadītājs Andrejs Tārauds, Kaunatas apvienības pārvaldes vadītājs Jānis Aleksāns, Maltas apvienības pārvaldes vadītājs Edgars Blinovs, Rēzeknes novada pašvaldības Attīstības plānošanas nodaļas vadītājs Edmunds Džiguns, un Rēzeknes novada domes deputāts Georgijs Jevsikovs, Tautsaimniecības attīstības jautājumu pastāvīgās komitejas priekšsēdētājs.

Darba grupas mērķis ir detalizēti izanalizēt esošo situāciju ūdenssaimniecības, siltumapgādes un sadzīves atkritumu apsaimniekošanas jomās, sagatavot izsvērtu ekonomisko un juridisko pamatojumu galīgā lēmuma pieņemšanai domē. Darba grupai minētais darbs ir jāpaveic līdz 2022. gada 1. novembrim.

Šobrīd uzsākts darbs pie pagastu komunālo saimniecību ieņēmumu un izdevumu, kā arī iedzīvotāju parādu apkopošanas, pamatlīdzekļu apzināšanas, ko varētu nodot kapitālsabiedrībām. Izņēmums ir Viļānu apvienība, kur šāds darbs nebūs jāveic, jo tas ir izdarīts iepriekšējā periodā. Lai pašvaldības mantu varētu nodot kapitālsabiedrībām, būs nepieciešams sertificēta vērtētāja vērtējums.

Sagatavoja: Laura Vilka, Rēzeknes novada pašvaldības finanšu analītiķe