Rēzeknes novadā veikta grants ceļu atputekļošana

Rūpējoties par iedzīvotāju dzīves kvalitāti, Rēzeknes novada pašvaldība veikusi grants ceļu apstrādi, lai mazinātu putekļu daudzumu.
“Novada teritorijā kopējais pašvaldības ceļu garums ir ~1600 kilometri, un ~1300 no tiem ir grants ceļi, kur sausā laikā novērojama putēšana, sagādājot problēmas apkārtējo teritoriju iedzīvotājiem. Lai mazinātu šo problēmu, Rēzeknes novada pašvaldība veikusi ceļu apstrādi ar kalcija hlorīdu. Kopējais apstrādāto ceļa posmu garums ir gandrīz 28 km. Protams, labākais risinājums būtu apstrādāt visus novada grants ceļus, bet tik daudz līdzekļu pašvaldības rīcībā pašlaik nav, tāpēc tika apstrādāti ceļu posmi ar lielāku satiksmes intensitāti un blīvāk apdzīvotās vietās, lai mazinātu problēmas iedzīvotājiem. Šis risinājums ļoti labs vienai sezonai, un putekļu daudzums samazinās būtiski, turklāt nedaudz samazinās arī izdevumi par ceļa greiderēšanu, jo trepe gandrīz neveidojas”, stāsta Rēzeknes novada pašvaldības komunālinženieris Alberts Kindzulis.
Ceļa apstrādi no 14. aprīļa līdz 17. aprīlim veica firma SIA Eco Baltia vide, kas uzvarēja iepirkumā, viena kvadrātmetra apstrāde izmaksāja 24 centus (bez PVN). Šāda veida apstrāde jāveic reizi sezonā.
Novadā SIA Eco Baltia vide šāda veida ceļu apstrādi veic jau trīs gadus, un iedzīvotāji to ir pozitīvi novērtējuši.
Kalcija hlorīdu nelielās devās izmanto piena produktu ražošanā un tas ir sastopams dabā. Salīdzinot ar nātrija hlorīdu (ziemā kaisāmo sāli), tas ir vismaz trīs reizes mazāk kaitīgs. Līdzšinējie novērojumi liecina, ka nevienā objektā, kur veikta atputekļošana, zāle nav sākusi kalst, bet, tieši otrādi, tā ir kļuvusi veselīgāka.
Atputekļojamo ceļu saraksts

Click to listen highlighted text!