Rēzeknes novadā viesojās Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja

ES jaunumi

Rēzeknes novadā divu dienu vizītē bija ieradusies Zane Petre, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja. Vizīties laikā Zane Petre tikās gan ar Rēzeknes novada pašvaldības un domes vadību, apskatīja ar ES fondu palīdzību realizētos projektus, tostarp Maltas vidusskolu un Lūznavas muižu, kā arī piedalījās  Europe Direct Austrumlatgale rīkotajā atbalsta pasākumā Ukrainas iedzīvotājiem.

Tiekoties ar Rēzeknes novada pašvaldības un Europe Direct Austrumlatgale pārstāvjiem, tika pārrunāts par novada līdzšinējo pieredzi ES fondu līdzekļu piesaistē projektu realizēšanā. Līdz šim Rēzeknes novads ir izmantojis dažādas ES programmas projektu realizēšanā, piemēram, ERAF, Erasmus+, Creative Europe. Tika iezīmētas arī turpmākās ES fondu izmantošanas un investīciju iespējas Rēzeknes novadā.

Viesojieties Maltas vidusskolā Eriropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāvjiem ,bija iespēja ne tikai apskatīt skolu, bet arī iepazīties ar robotikas pamatiem.  Maltas vidusskola bija starp tām izglītības iestādēm, kas bija iesaistīta projektā “Tehnoloģiju integrēšanas speciālistu tīkla izveide skolēnu interešu izglītībā – “INTEGRA””. Šis projekts tika realizēts, izmantojot Erasmus+ programmas finansējumu. Projekta laikā skolēni ir guvuši praktiskas iemaņas tehnoloģiju izmantošanā. Projekta laikā gūtās zināšanas skolēni šobrīd nodot citiem.

Vizītes noslēgumā ciemiņi piedalījās Europe Direct Austrumlatgale rīkotajā atbalsta pasākumā Ukrainai. Pasākumā ukraiņi dalījās zināšanās un padomos, kā pagatavot tradicionālos ēdienus – boršču, pampuškas, vareņikus, kā šaut ar loku.  Dalībniekus ar muzikāliem priekšnesumiem priecēja ukraiņu bērni, kas ar saviem vecākiem patvērumu ir raduši Rēzeknes novadā. Rēzeknes valstspilsētā un novadā dzīvojošie Ukrainas civiliedzīvotāji, viņu draugi un atbalstītāji, Rēzeknes PII “Bitīte” audzēkņi un pedagogi piedalījās meistarklasēs, kuras vadīja Marija Kuzmenko.

Sagatavoja: Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste

Foto: Eduards Medvedevs