Rēzeknes SEZ uzņēmēji apspriež aktuālos jautājumus

12. aprīļa pēcpusdienā Rēzeknes valstspilsētas domes telpās pasākumā “Rēzeknes SEZ uzņēmēji sanāk kopā” tikās Rēzeknes novada un Rēzeknes valstspilsētas pašvaldību pārstāvji, Rēzeknes SEZ pārvaldes pārstāvji un Rēzeknes SEZ uzņēmēji.

Tikšanās pirmajā daļā Rēzeknes SEZ uzņēmējus ar aktualitātēm iepazīstināja Rēzeknes valstspilsētas dome, Rēzeknes novada pašvaldība, kā arī Rēzeknes SEZ pārvalde.

Rēzeknes valstspilsētas priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Stecs un Pilsētvides un attīstības pārvaldes vadītājs Georgijs Orlovs informēja uzņēmējus par līdz šim paveikto industriālo teritoriju attīstībā, kā arī par plānotajiem projektiem, tostarp industriālā parka izveidi, daudzdzīvokļu namu izbūvi u.c. Savukārt, ar Rēzeknes novada pašvaldības aktualitātēm uzņēmējus iepazīstināja Rēzeknes novada pašvaldības priekšsēdētājs Monvīds Švarcs un Attīstības plānošanas nodaļas vadītājs Edmunds Džiguns.

Rēzeknes SEZ pārvaldes pārvaldniece Krista Freiberga iepazīstināja pasākuma dalībniekus ar jauno Rēzeknes SEZ uzņēmēju Helmutu Lejnieku, kas pārstāv uzņēmumu SIA "RSEZ Heli Energy". Uzņēmums Rēzeknes SEZ statusu ir ieguvis 12. aprīlī un tuvāko gadu laikā plāno attīstīt riepu pārstrādes ražotni Rēzeknē.

Pasākumā gaitā aktualizējās uzņēmējiem svarīgs jautājums par situāciju ar darbaspēka pieejamību reģionā un sadarbību ar izglītības iestādēm, tika diskutēts arī par iespējām palielināt dzīvojamo platību pieejamību, kas veicinātu iedzīvotāju palikšanu un atgriešanos Rēzeknē. Kā atzina vairums uzņēmēju, jau šobrīd parādās grūtības atrast augsti kvalificētus darbiniekus, un tuvā nākotnē tā varētu kļūt par problēmu.

Pašvaldības ir atvērtas sadarbībai un aicina uzņēmējus iesniegt savas idejas atbalsta mehānismiem un veidiem, kā tās varētu stimulēt uzņēmējdarbības izaugsmi. Šobrīd notiek Rēzeknes valstspilsētas un Rēzeknes novada darbs pie kopīgas Ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2035. gadam un kopīgas Rēzeknes valstspilsētas un Rēzeknes novada Attīstības programmas 2022.-2028. gadam izstrādes. Šie ir svarīgi plānošanas dokumenti, kas noteiks pilsētas un novada tālāko attīstību, tāpēc uzņēmēju viedoklis un priekšlikumi ir vēl jo vairāk svarīgi.

Sagatavoja:
Daiga Utāne,

Rēzeknes SEZ pārvaldes ārējo sakaru organizatore
Tālrunis: (+371) 2863 3550; e-pasta adrese
pr@rsez.lv; mājas lapa: www.rsez.lv

Par Rēzeknes speciālo ekonomisko zonu:

Rēzeknes SEZ izveidota 1997. gada 23. aprīlī, pamatojoties uz “Rēzeknes Speciālās ekonomiskās zonas likumu”. Šis likums nosaka Rēzeknes SEZ pārvaldīšanas un izmantošanas kārtību, prasības komercdarbības un ieguldījumu veikšanai, kā arī Rēzeknes SEZ pārvaldes funkcijas un uzdevumus.

Nodokļu atvieglojumu piemērošanas kartību brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās nosaka likums “Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās”. Rēzeknes SEZ reģistrētās komercsabiedrības var saņemt gan tiešās nodokļu atlaides (nekustamā īpašuma nodoklis, uzņēmumu ienākuma nodoklis), gan arī netiešo nodokļu atvieglojumus, veidojot RSEZ teritorijā brīvās zonas, kā arī veicot ieguldījumus. Nodokļu atvieglojumi Rēzeknes SEZ būs piemērojami līdz 2035. gada 31. decembrim.

Rēzeknes SEZ kopplatība ir 1155 ha, kas ietver Rēzeknes pilsētas un Rēzeknes novada Vērēmu, Griškānu un Ozolaines pagastu administratīvo teritoriju. Ar Rēzeknes SEZ komercsabiedrības statusu šobrīd darbojas 20 komercsabiedrības.