Rēzeknes un Ludzas novadā notiks militārās mācības “Namejs 2022”

No 16. līdz 18. septembrim Rēzeknes un Ludzas novadā Zemessardzes 32. kājnieku bataljons militāro mācību “Namejs 2022” laikā īstenos lauka taktisko vingrinājumu. Tā laikā tiks pārbaudīta karavīru, rezerves karavīru un zemessargu spēja veikt uzdevumus hibrīdkara un konvencionālā apdraudējuma apstākļos.

Zemessardzes 32. kājnieku bataljona mācības norisināsies iepriekš saskaņotās vietās – Ludzas novada Rundēnu pagasta un Līdumnieku pagasta Krivandas lauku teritorijā, kā arī Rēzeknes pilsētas teritorijā, Rēzeknes novada Gaigalavas un Audriņu pagasta teritorijās.

Uzdevumu izpildes laikā šajā apvidū pārvietosies militārā tehnika, karavīri un zemessargi formas tērpos ar strēlnieku ieročiem. 17. septembrī  un 18. septembrī mācību uzdevumu izpildes laikā tiks lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas rada troksni, bet neapdraud cilvēku veselību un dzīvību. Tomēr, atrodot mācību vietās nezināmus priekšmetus, tos aizliegts aiztikt vai pārvietot.  

Militāro mācību laikā militārās tehnikas kolonnas pārvietošanai tiks izmantoti valsts un pašvaldību autoceļi. Noteikti tiks  ievērotas ugunsdrošības un dabas aizsardzības prasības, izmantotās teritorijas pēc uzdevumu izpildes nepieciešamības gadījumā tiks sakoptas.

Jau ziņots, ka no 5. septembra līdz 9. oktobrim Latvijā norisināsies militāro mācību cikla “Namejs 2022”  rudens posms, lai pārbaudītu un pilnveidotu vienību gatavību izvērsties valsts aizsardzības uzdevumu izpildei gan patstāvīgi, gan arī kolektīvās aizsardzības sistēmas ietvaros. Mācībās iesaistītas visas Nacionālo bruņoto spēku vienības, tajā skaitā – Zemessardzes Latgales brigādes štābs un bataljoni.

Zemessardze aicina Rēzeknes novada un Ludzas novada, kā arī Rēzeknes pilsētas un Ludzas pilsētas iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret mācību aktivitātēm pilsētvidē, jo karavīri un zemessargi trenējas realitātei iespējami pietuvinātos apstākļos, tādējādi nostiprinot prasmes aizsargāt savu atbildības teritoriju – novadus, pilsētas, pagastus, ciemus.

Militāro mācību regulārai norisei ir būtiska loma, lai uzturētu un stiprinātu Nacionālo bruņoto spēku kaujas spējas. Tām jābūt nemainīgi augstā līmenī, lai regulārie spēki, Zemessardze un rezerve vienmēr būtu gatavi savlaicīgi reaģēt uz potenciāliem apdraudējumiem, garantējot Latvijas drošību.

Papildus informācija par minētajām mācību “Namejs 2022” aktivitātēm Rēzeknes un Ludzas novadā pieejama, sazinoties pa tālruni 29115892. 

Fotogrāfija no arhīva – Zemessardzes 32. kājnieku bataljons mācībās “Namejs 2021”. Foto autors: Juris Gedušs.

 

Informāciju sagatavojis Zemessardzes 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljona štābs

 

Click to listen highlighted text!