Silmalas pagasta pārvaldes vadītāja amatā apstiprināts Jānis Laizāns

Jau ziņojām, ka maija beigās darba gaitas kā Maltas pagastu apvienības Silmalas pagasta pārvaldes vadītājs noslēdza Eduards Grišuļonoks, tāpēc līdz 18. jūnijam Silmalas pagasta iedzīvotājiem bija iespēja pieteikt pretendentus nākamā pagasta pārvaldes vadītāja amatam. Iedzīvotāju atsaucība bija liela – tika saņemti dažādi ierosinājumi, no kuriem vairums – astoņi e-pasti, kā arī rakstiska vēstule ar 63 iedzīvotāju parakstiem – pauda atbalstu šī brīža pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājam Jānim Laizānam.

Atbilstoši konkursa nolikumam, iedzīvotāju izvirzītajiem pretendentiem bija jāiesniedz profesionālās darbības apraksts (CV), motivācijas vēstule, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas, Silmalas pagasta teritorijas iespējamais attīstības plāns un Silmalas pagasta pārvaldes darbības programma. To noteiktajā laikā izdarīja tikai Jānis Laizāns, tāpēc viņa kandidatūra kā vienīgā tika virzīta uz konkursa nākamajām kārtām – rakstisku zināšanu pārbaudi (testu), darbības programmas izvērtējumu un darba interviju. Vērtēšanas komisija vienbalsīgi atbalstīja Jāņa Laizāna kandidatūru, un 22. jūnijā viņš apstiprināts Silmalas pagasta pārvaldes vadītāja amatā.

Jānis Laizāns ir silmalietis. Beidzis Kruķu pamatskolu un Maltas 2. vidusskolu, ieguvis mehāniķa specializāciju Valsts Višķu lauksaimniecības tehnikumā. Vēlāk Malnavas koledžā ieguvis 1. līmeņa profesionālo augstāko izglītību ar kvalifikāciju “Uzņēmējdarbības speciālists lauksaimniecībā”.

2003. gadā Jānis Laizāns sācis strādāt Silmalas pagasta pārvaldē – sākumā kā ekskavatora vadītājs un greiderists, bet no 2018. gada kā komunālās saimniecības pārzinis. Kopš 2005. gada ir arī pagasta vēlēšanu komisijas loceklis. Tāpat Jānis Laizāns darbojas savā zemnieku saimniecībā “Līčupe”.

“Kā pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs un komunālās saimniecības pārzinis esmu uzsācis darbu pie vairākiem projektiem, kurus ir nepieciešamība tuvākajā nākotnē realizēt,” pastāstīja Jānis Laizāns. “Kruķu pamatskolas pārbūve kultūras nama un bibliotēkas vajadzībām, atpūtas vietas izveide un labiekārtošana Štikānu ciemā, degradētās teritorijas sakopšana Ružinas ciemā (sabrukušās ēkas demontāžā), Štikānu ciema Pļavu ielas asfaltēšana, Dīķu ielas seguma atjaunošana,” tuvākos darbus uzskaitīja pārvaldnieks.

Tāpat Jānis Laizāns pastāstīja, ka jau izveidota darba grupa, kas strādā pie pagasta simbolikas izveides: “Uzskatu, ka Silamalas logo jābūt Maltas upei, kas vijas cauri visai pagasta teritorijai, kā arī priedēm, jo pats nosaukums vēsta, ka šeit ir sils – priežu mežs.”

Jaunais pārvaldnieks neslēpj, ka pagastā ir daudzas jomas, kur “jāpieliek roka”, bet problēmu risināšana viņu nebiedē: “Pārvaldniekam ir aktīvi jāiesaistās pagasta dzīvē, tāpat arī jāmotivē iedzīvotāji darboties, meklēt jaunas idejas un iespējas, lai attīstītos gan ģimenes saimniecības un uzņēmumi, gan arī viss pagasts kopumā.”

Madara Bērtiņa,
Rēzeknes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste