Uzņēmēji aicināti pieteikties zīmes “Izlolots Rēzeknes novadā” saņemšanai

Uzņēmējdarbība

Rēzeknes novada domes 19. janvāra sēdē pieņemts atpazīstamības un identitātes zīmes “Izlolots Rēzeknes novadā” nolikums. Ar nolikuma apstiprināšanu pieņemta kārtība, kādā uzņēmējiem iespējams pieteikties zīmes saņemšanai un lietošanai. Atpazīstamības un identitātes zīmes mērķis ir atbalstīt Rēzeknes novadā esošos ražošanas un pakalpojumu sniegšanas uzņēmumus, veicināt Rēzeknes novada vietējo produktu realizāciju un atpazīstamību, pārdošanas apjoma pieaugumu, identificējot un saistot to ar Rēzeknes novada pašvaldības administratīvo teritoriju, tādējādi sekmējot Rēzeknes novada popularizēšanu.

Izlolots Rēzeknes novadā” ir atpazīstamības un identitātes zīme, ko var izmantot Rēzeknes novada uzņēmēji, popularizējot savus produktus un pakalpojumus Latvijas Republikā un ārpus tās robežām. Atpazīstamības un identitātes zīme apliecina, ka ražotā vai tirgotā produkta vai pakalpojuma izcelsmes vieta ir Rēzeknes novada administratīvā teritorija un ka produkti vai pakalpojumi ir atpazīstami un kvalitatīvi.

Atpazīstamības un identitātes zīmi piešķir produktiem un pakalpojumiem, ja tie atbilst šādiem kritērijiem:

• Saimnieciskās darbības veicējs ir Latvijas Republikā reģistrēta fiziska vai juridiska persona, kura savu saimniecisko darbību veic Rēzeknes novada teritorijā;
  • Uzņēmēja juridiskā adrese ir reģistrēta Rēzeknes novada administratīvajā teritorijā;
  • Uzņēmēja nodokļu parādi nepārsniedz 150,00 EUR;
  • Uzņēmējam nav parādsaistību ar Rēzeknes novada pašvaldību un tās iestādēm;
  • Produkts vai pakalpojums atbilst normatīvo aktu prasībām par produktu kvalitāti un drošību.

Rēzeknes novada pašvaldības uzņēmējdarbības atbalsta projektu konkursa “Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai Rēzeknes novadā” dalībniekiem zīmes lietošana paredzēta projekta līgumā.

Pieteikšanās zīmes saņemšanai:

• Uzņēmējs iesniedz Rēzeknes novada pašvaldībā rakstveida pieteikumu (1. pielikums, skatīt nolikumā) atpazīstamības un identitātes zīmes lietošanas atļaujas saņemšanai;
  • 10 (desmit) darba dienu laikā pēc pieteikuma saņemšanas to izskata Rēzeknes novada pašvaldības Centrālās pārvaldes par to atbildīgā persona un sagatavo atļauju vai pamatotu atteikumu lietot atpazīstamības un identitātes zīmi;
  • “Izlolots Rēzeknes novadā” atpazīstamības un identitātes zīmi piešķir Uzņēmējam, izsniedzot atpazīstamības un identitātes zīmes lietošanas atļauju (2. pielikums, skatīt nolikumā)

Informācija par uzņēmējiem, kas pieteiksies zīmes lietošanai, tiks izvietota mājaslapas sadaļā “Izlolots Rēzeknes novadā”. Sadaļā uzņēmējam būs iespēja izvietot plašāku informāciju par savu darbību un piedāvājumu.

Aicinām uzņēmējus pieteikties zīmes lietošanai.

Rēzeknes novada pašvaldības uzņēmējdarbības attīstības speciālistes:
Liāna Runča: liana.runca@rezeknesnovads.lv, tel.: 25740422
Evita Igaune: evita.igaune@rezeknesnovads.lv, tel: 25748078