Uzsākam vingrot!

Projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” ietvaros Rēzeknes novada iedzīvotājiem ar šī gada janvāri tiek piedāvāta vēl viena projekta darbība - “Nodarbības muskuļu un skeleta slimību mazināšanai pirmsskolas izglītības iestādēs un skolā”. Šīs nodarbības vada biedrības “Multifunkcionālais atbalsta un izaugsmes centrs “SkalaDar”” nodarbinātie sertificētie sporta speciālisti. Nodarbības tiek organizētas attālināti, t.i. tiešsaistes režīmā, vienas nodarbības ilgums 45 minūtes. 

Kā liecina Latvijā veiktie pētījumi, no visiem Latvijā dzīvojošajiem bērniem simetriska stāja konstatēta tikai vidēji 21% meiteņu un 23% zēnu, pārējiem ir nepieciešama stājas korekcijas vai pat nopietnāka ārstēšanās. Stājas un muguras veselības problēmu cēlonis ir ilgstoši pavadītais laiks vienā piespiedu pozā, smago mugursomu vai kādu citu smagu priekšmetu nēsāšana, kā arī mazkustīgs dzīvesveids.

Labā ziņa ir tā, ka stājas problēmas ir iespējams apturēt un pat koriģēt, it īpaši agrīni, t.i. bērna vecumā, bet vecāka gada gājuma cilvēkiem – uzlabot pašsajūtu, mazināt vai novērst sāpes. 

Šīs projekta darbības mērķis ir veicināt fiziskās aktivitātes jeb aktīva dzīvesveida popularizēšanu sabiedrībā. Nodarbību laikā tiek veicināta simetriska stājas veidošanās ar muskulatūras nostiprināšanu, sekmēta lokanības, veiklības un koordinācijas attīstība, uzlabota fiziskā izturība. 

Jau janvāra mēnesī tika noorganizētas pirmās četras projektā paredzētās nodarbības Silmalas pirmsskolas izglītības iestādes divu grupiņu bērniem. Nodarbības vadīja sertificēts sporta speciālists Ivars Upenieks (“B” kategorijas sertifikāts ar tiesībām strādāt sporta jomā par treneri vieglatlētikā). 

No februāra nodarbības tiks turpinātas arī citās novada pirmsskolas izglītības iestādēs un skolās, kuras bija izteikušas vēlmi piedalīties šajā projekta aktivitātē. Šāda veida nodarbības tiks piedāvātas arī Rēzeknes novada pieaugušajiem un sociālās aprūpes iestādes klientiem. 

Pasākums “Nodarbības muskuļu un skeleta slimību mazināšanai pirmsskolas izglītības iestādēs un skolā” notiek Rēzeknes novada pašvaldības īstenotā projekta „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” Nr.9.2.4.2/16/I/027 ietvaros. Projektu finansē Eiropas Sociālais fonds.

 

Natālija Bernāne,
Rēzeknes novada pašvaldības projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” vadītāja

Click to listen highlighted text!