Uzsākts darbs pie ceļa zīmju uzstādīšanas latgaliešu valodā

Rēzeknes novada domes deputāti 15. jūnija kārtējā domes sēdē lēma atbalstīt priekšlikumu par ceļa zīmju Nr.750 – “Administratīvās teritorijas nosaukums” uzstādīšanu latviešu un latgaliešu valodā. Darbs pie zīmju uzstādīšanas ir sācies un pakāpeniski tās tiks uzstādītas visā Rēzeknes novada administratīvajā teritorijā. Kopumā tiks uzstādītas 30 ceļa zīmes, tostarp 12 jaunas.

Lēmums tika virzīts, ņemot vērā arī Latviešu vēsturisko zemju likumu, kurā ir noteikts, ka valsts un attiecīgās pašvaldības nodrošina latgaliskās identitātes un kultūrvēsturiskās vides saglabāšanu un ilgtspējīgu attīstību, tostarp veicinot latgaliešu valodas kā latviešu valodas paveida apguvi, tai skaitā izglītības iestādēs, un lietojumu publiskajos pasākumos un ikdienas darbā, kā arī atjaunojot un vidē izmantojot vietvārdus latgaliešu valodā, tai skaitā ceļazīmēs, vietu un ielu nosaukumos.

Click to listen highlighted text!