Valsts prezidents 19. augustā Rīgas pilī pasniedz augstākos Latvijas valsts apbalvojumus 97 izcilām personībām, starp tiem arī Rēzeknes novada pārstāvji

19. augustā Rīgas pilī notika valsts augstāko apbalvojumu – Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta – pasniegšanas svinīgā ceremonija. Starp apbalvotajiem ir vairāki ar Rēzeknes novadu cieši saistīti ļaudis, ārsti, pedagogi, kultūras un sabiedriskie darbinieki. Sveicam un lepojamies! 

Par Triju Zvaigžņu ordeņa  komandieri par īpašiem nopelniem pretošanās kustībā okupācijai, Latvijas neatkarības atjaunošanā un mūža ieguldījumu medicīnā iecelts Juris Galerijs Vidiņš, bijušais “Helsinki-86” vadītājs, Viļānu slimnīcas direktors un galvenais ārsts. 

Par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieku par ilggadējo radošo darbu un veikumu Latvijas mūzikā iecelts bijušais viļānietis Krišjānis Norvelis, operdziedātājs, Latvijas Nacionālās operas solists, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālās katedras docents

Par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieriem par mūža darbu un ieguldījumu skolu jauniešu muzikālajā izglītībā un kordziedāšanas tradīcijā iecelts Vladislavs Štekels, bijušais ilggadējais Maltas Mūzikas skolas direktors, diriģents, kā arī Nautrēnu pagasta Desetniekos dzimusī Tekla Voiteka, bijusī ilggadējā Daugavpils 12. vidusskolas un Daugavpils novada Špoģu vidusskolas mājturības skolotāja - par mūža ieguldījumu izglītības darbā, latvisko tradīciju uzturēšanā un kultūras mantojuma popularizēšanā

Par Atzinības Krusta komandieriem ieceltas Veronika Dundure, Nautrēnu vidusskolas skolotāja, Latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures skolotāju asociācijas vadītāja - par nozīmīgo ieguldījumu latgaliešu valodas, literatūras un kultūrvēstures saglabāšanā un popularizēšanā; Anita Ludborža, Rēzeknes novada Nautrēnu vidusskolas direktore - par nozīmīgo ieguldījumu izglītības darbā un skolu jauniešu nacionāli patriotiskajā audzināšanā.

Par Atzinības Krusta virsnieci iecelta kādreizējā Nautrēnu vidusskolas absolvente Ināra Dundure, Latvijas Pašvaldību savienības padomniece izglītības un kultūras jautājumos, Dr.sc.admin. - par ilggadējo nozīmīgo darbu un ieguldījumu izglītības un kultūras nozaru attīstībā un stiprināšanā.

Vairāk informācijas - https://www.president.lv/lv/jaunums/valsts-prezidents-19-augusta-rigas-pili-pasniedz-augstakos-latvijas-valsts-apbalvojumus-97-izcilam-personibam?fbclid=IwAR1JIU0mDvtR9gSU7IoztQ5pnXD6MyWkOcIpHLMv4VNzuKipwVVd3SYgwyU

Foto: Ilmārs Znotiņš, Valsts Prezidenta kanceleja

Click to listen highlighted text!