Veiksmīgi noritējis pirmais zaļais tirdziņš “Lobs Lobam Pērtnīkūs”

08.05.2018

Uzņēmējdarbība

Pērtnieku laukumā (Sakstagala pagasta, Subinaitē pie autoceļa Rēzekne – Rīga) 5. maijā notika pirmais mājražotāju un amatnieku tirdziņš, ko organizēja Rēzeknes novada pašvaldība sadarbībā ar nodibinājumu “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā”, SIA “Latgales upes līči” un SIA “Vlakon”.
Kaut arī diena bija pavēsa un vējaina, pasākums  bija diezgan kupli apmeklēts. Pircēji ieradās gan no vietējiem pagastiem, gan no Rēzeknes pilsētas un Viļāniem, gan arī, pamanot aktīvo rosību ceļa tuvumā, intereses mudināti, iegriezās daudzi garāmbraucēji – kāds, braucot uz Rīgu, kāds no Skrīveriem, no Tukuma, kāds pa ceļam no ekskursijas Gruzijā, cits, ciemojoties Latvijā no Krievijas.
Šajā reizē, kā jau pavasarī pienākas, īpašu ievērību tirdziņā izpelnījās dažādi stādi. Tirdziņa dalībniece, stādaudzētavas “Sakstagals” īpašniece Zaiga Graudiņa atzina, ka esot pat pārsteigta par tirgošanās rezultātu, jo sākotnēji šajā dienā bija iecerējusi braukt uz Balvos notiekošo tirdziņu, kur “…jau ir iemīta taciņa un pirkšana notiek uz urā...”, taču, cienot savējos, nolēmusi piedalīties savā pagastā notiekošajā tirdziņā. Dienas beigās sapratusi, ka šis lēmums absolūti attaisnojies, jo cilvēku interese bijusi ļoti liela – pircēji ne tikai pirka, bet arī uzdeva ļoti daudz jautājumus, uz kuriem stādaudzētāja labprāt atbildējusi un jūtas ļoti apmierināta, ka viņas zināšanas bijušas svarīgas un ir noderīgas.
Ne mazāk pārsteigts par tirdziņa vērienu bija Nagļu pagasta zemnieku saimniecības “Līvas” īpašnieks Ringolds Benjavs, kurš jau pirmajā tirdziņa stundā notirgojis visu sagatavoto preci – kūpinātās karpas – un, galvu nogrozot, vien noteicis: “Kas gan to būtu domājis, ka te tā ies…?” Gandarīti par tirdziņa rezultātu bija arī citi tirgotāji. Protams, kādam bija veicies labāk, kādam varbūt būtu gribējies vēl vairāk notirgot, taču kopumā visi tirgotāji atzina, ka labprāt arī turpmāk piedalīsies zaļajā tirgū “Lobs Lobam Pērtnīkūs”.
Savukārt tirdziņa apmeklētāji priecājās ne tikai par iespēju iegādāties sev tīkamas lietas, bet arī ar ļoti lielu interesi piedalījās ekskursijās pa tirdziņa vietas saimnieku SIA “Latgales upes līči” un SIA “Vlakon” uzņēmējdarbības objektiem.
Pēc redzētā un dzirdētā, ekskursiju dalībnieki bija sajūsmināti par tik lielisku saimniekotprasmi un atzinīgi novērtēja gan skaisti iekoptās pludmales, gan banketu rīkošanas vietas un naktsmītnes, gan dolomīta atradnes un tehnisko aprīkojumu iegūto iežu drupināšanai, gan zivju produkciju, gan zivju dīķus, kur varēja vērot un pabarot varavīksnes foreles.
Šobrīd ir skaidrs, ka tirdziņu “Lobs Lobam Pērtnīkūs” organizēšanai ir reāls ekonomiskais pamatojums, un 5. maijā notikušajā pasākumā iegūtā pieredze liek sarosīties uz plašāku darbošanos tirdziņa sortimenta piedāvājuma paplašināšanai, aicinot pieteikties tirgošanai ne tikai vietējos amatniekus, mājražotājus, stādaudzētājus, zemniekus, bet arī tirgoties gribētājus no citām Latvijas vietām un arī no tuvākajām kaimiņvalstīm.
Plānots, ka nākamais tirdziņš “Lobs Lobam Pērtnīkūs”, ielīgojot vasaras saulgriežu svinēšanu, notiks 22. jūnijā, sākot no plkst.12:00.
Daina Butlere        
nodibinājuma “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” izpilddirektore
IMG_2339IMG_2347IMG_2348

Click to listen highlighted text!