Līdz 31. augustam var pieteikties Mācībām pieaugušajiem

Līdz 31. augustam turpinās pieteikšanās Mācību pieaugušajiem 8. kārtā. Šobrīd mācību iestādes visvairāk gaida pieteikumus izglītības programmās, kur iespējams apgūt profesijas darbam būvniecības un ķīmiskās rūpniecības nozarēs, kā arī iegūt digitālās pamatprasmes. Pieteikties mācībām var interneta vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

8. pieteikšanās kārtā piedāvātajās izglītības programmās var pieteikties strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem ar pabeigtu vai nepabeigtu izglītību, jaunie vecāki, kas atrodas bērna kopšanas atvaļinājumā un ir saglabājuši darba attiecības, kā arī strādājošie pensionāri. Īpaši aicināti pieteikties sociālā riska grupu nodarbinātie ar zemu vai darba tirgum nepietiekamu izglītības līmeni. 

Līdz šim mācībām saņemti 1092 pieteikumi. Iespējams pieteikties profesionālās tālākizglītības programmās,  kurās var iegūt betonētāja, ķīmijas laboranta, sausās būves montētāja, meliorācijas sistēmu būvtehniķa, ģeotehnikas izpētes tehniķa  un agrārā sektora komercdarbinieka un citas profesijas. Pieejamas arī profesionālās pilnveides izglītības programmas klātienē digitālo pamata prasmju iesācējiem apguvei, kuras piedāvā izglītības iestādes Rīgā, Liepājā un vairākās Latgales pilsētās – Daugavpilī, Rēzeknē, Krāslavā, Ludzā un Preiļos. 

“Lai iegūtu iespējas augt savā esošajā darbavietā vai atrastu jaunu profesionālu izaicinājumu, prasmes un zināšanas ir neatsverams ieguvums, un tas attiecas uz  visām nozarēm. Sevišķi būtiska  profesionālā pilnveidošanās ir tai nodarbināto daļai, kas iekļaujas sociālā riska grupās. Nav noslēpums, ka šī brīža sarežģītie apstākļi atstās savu iespaidu arī uz darba tirgu, tāpēc savlaicīga savas konkurētspējas kāpināšana darba tirgū daudziem būs pamatīgs drošības spilvens,” uzsver Valsts izglītības attīstības aģentūras Pieaugušo izglītības departamenta direktore Elīna Purmale – Baumane 

Pieejamas vairāk nekā 40 izglītības programmas  

Kopumā Mācībās pieaugušajiem 8. pieteikšanās kārtā iespējams pieteikties kādai no vairāk nekā 40 izglītības programmām. Nodarbinātie var apgūt  profesijas tādās nozarēs kā kokrūpniecība, ķīmiskā rūpniecība, būvniecība, elektronisko un optisko iekārtu ražošana, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas, metālapstrāde, mašīnbūve un mašīnzinības, lauksaimniecība, uzņēmējdarbība, pārtikas rūpniecība un veselības un sociālā aprūpe. 

Izvēlēties izglītības programmu un pieteikties mācībām var interneta vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv. Mācību grupu komplektēšana un mācību uzsākšana plānota no šī gada septembra. 

Līdzmaksājums par mācībām ir 5 - 10% apmērā

Lai motivētu Latvijas strādājošos iedzīvotājus pieteikties izglītības programmām, lielāko daļu mācību izmaksu sedz Eiropas Savienības fondi un valsts. Piesakoties kādā no profesionālās tālākizglītības programmām, strādājošā līdzmaksājums ir 5%, savukārt, izvēloties mācīties profesionālās pilnveides izglītības programmā vai studiju kursā, strādājošā līdzmaksājums ir 10%. Nodarbinātām personām no trūcīgām vai maznodrošinātām mājsaimniecībām mācības ir bez maksas.

Šajā pieteikšanās kārtā mācības galvenokārt norisināsies klātienē. Mācību dalībniekiem būs iespēja saņemt ceļa izdevumu kompensāciju uz prakses vietu un atpakaļ, savukārt nodarbinātie no mājsaimniecībām, kurām piešķirts maznodrošinātas vai trūcīgas mājsaimniecības statuss, varēs saņemt atbalstu transporta izdevumu segšanai, lai nokļūtu uz mācību norises vai prakses vietu.

Par projektu

Eiropas sociālā fonda (ESF) projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” jeb Mācību pieaugušajiem mērķis ir pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai laikus novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam, veicinātu strādājošo konkurētspēju un darba produktivitātes pieaugumu. To finansē ESF un Latvijas valsts, ieguldot vairāk nekā 45 miljonus eiro. Projekta īstenotājs ir Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar Latvijas pašvaldībām, izglītības iestādēm un Nodarbinātības valsts aģentūru.

Papildu informācija:

Diāna Zakrevska

Valsts izglītības attīstības aģentūras

Vecākā informācijas speciāliste

+371 67785438

diana.zakrevska@viaa.gov.lv

Click to listen highlighted text!