Veselības veicināšanas diena Ilzeskalnā

Ilzeskalna kultūras namā 16. jūnijā plkst 10.00 visus interesentus aicina kārtējā “Veselības veicināšanas diena” ar dažādu speciālistu piedalīšanos.Šoreiz pasākumā piedalīsies, lasīs lekcijas un uz interesentu jautājumiem atbildēs četri sertificēti speciālisti – flebologs, ginekologs, uztura speciālists un pediatrs.
Šī ir patiešām unikāla iespēja, jo ne vienmēr pagastu iedzīvotājiem ir iespēja bez maksas apmeklēt speciālistus individuālās konsultācijās, tādēļ visi tiek laipni aicināti būt aktīviem un apmeklēt izzinošo pasākumu. Lektori stāstīs par veselības veicināšanas iespējām konkrēti savās jomās. Flebologs izsmeļoši izskaidros, cik svarīga cilvēka organismā ir venozā un limfātiskā sistēma, ko tā nodrošina, un kā veicināt šīs sistēmas veselību, runās arī par tādiem jautājumiem, kā varikozu vēnu problēma, ko drīkst un ko nedrīkst darīt, ja ir piemeklējusi šāda vaina, kā to nepadziļināt, un kādas sekas var piemeklēt, ja šo problēmu ignorē.
Ginekologs – dzemdību speciālists pievērsīs uzmanību tādām tēmām kā sievietes veselība un reproduktīvās veselības veicināšana, tostarp arī vēža skrīningam, jo diemžēl nākas secināt, ka šīs bezmaksas veselības pārbaudes netiek izmantotas pietiekami aktīvi. Latvijā ir diezgan augsta mātes un bērna mirstība – šim apstāklim ir vairāki iemesli (gan nezināšana, gan medicīniskas problēmas, gan nevēlēšanās iedziļināties sava un augļa organisma veselības stāvoklī, u.c.). Reproduktīvās veselības jautājumus noteikti var saukt  par laimīgas ģimenes un valsts pamatu, tādēļ ir ļoti lietderīgi un ieteicami apmeklēt šo pasākumu un uzdot visus interesējošos jautājumus, kā arī uzzināt par veselības veicināšanas iespējām šajā jomā.
Uztura speciālists pievērsīsies veselīga uztura nozīmei veselības veicināšanā, izskaidros, kurus produktus un kādēļ ir ieteicams izskaust no ēdienkartes un kurus noteikti vajadzētu ieviest, domājot par veselīgu dzīvesveidu. Sevišķi aktuāls jautājums tas ir vasarā, kad mūsu dārzos parādās pirmā raža. Uzturam nenoliedzami ir ļoti liela nozīme organisma sistēmu veselības uzturēšanā un veicināšanā, - kā šo jomu izmantot savā labā jums pastāstīs un parādīs uztura speciālists.
Un, visbeidzot, pediatrs savā lekcijā pievērsīsies bērnu veselībai. Vecākiem noteikti bieži vien ir dažādas neskaidrības jautājumos par savu bērnu veselību – kas ir ieteicams, kas nav, vai dažādās augošā organisma reakcijas un izpausmes ir uzskatāmas par normu, vai arī ir iemesls satraukumam. Dažkārt jautājumi rodas arī par to, vai maza bērna organisms no pieauguša cilvēka organisma atšķiras tikai ar to, ka tas vienkārši ir maziņš – mazāks izmēros, vai arī ir vēl kādi zinātniski pierādīti bioķīmiski un fizioloģiski procesi, kas norāda uz nozīmīgu un vērā ņemamu atšķirību. Un, vai tiešām viss, kas pieaugušajam der veselības veicināšanā, noteikti ir piemērojams arī mazajam organismam (attiecīgi tikai mazākās devās)? Šos un vēl daudzus citus jautājumus būs iespēja noskaidrot, apmeklējot Veselības veicināšanas dienas un aktīvi uzdodot jautājumus.
Kā jau ierasts iepriekšējā gadā, Veselības veicināšanas pasākumu papildinās jaukais un omulīgais amatnieku un mājražotāju tirdziņš “LOBS LOBAM”, kurā noteikti katrs pasākuma apmeklētājs varēs atrast sev ko gardu un sirdij tīkamu.
Esat laipni aicināti un gaidīti Ilzeskalna kultūras namā 16. jūnijā, sākums plkst. 10.00!
Pasākums “Veselības veicināšanas diena” notiek Rēzeknes novada pašvaldības īstenotā projekta „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” Nr.9.2.4.2/16/I/027 ietvaros. Projektu atbalstījis Eiropas Sociālais fonds (ESF).
Mārīte Kaļva,
Rēzeknes novada pašvaldības projekta "Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!" vadītāja
LV_ID_EU_logo_ansamblis_ESF
 

Click to listen highlighted text!