Lūznavas muižas apbūve ar parku

Ir iespēja pastaigāties pa parku, izšūpoties šūpolēs vai rimti pasēdēt uz pontonu laipu soliņa, kā arī apmeklēt bērnu rotaļu  laukumu.

Darba laiks
No 1. maija līdz 30. septembrim: no otrdienas līdz svētdienai katru dienu 10.00–18.00
No 1. oktobra līdz 30. aprīlim: no otrdienas līdz svētdienai katru dienu 9.00–16.00
Pirmdiena: slēgts

Koncerti, izstādes, ekskursijas, radošās darbnīcas, meistarklases, izzinošas spēles, suvenīru iegāde, naktsmītnes, privāti pasākumi, fotosesijas, ēdināšanas pakalpojums pēc iepriekšēja pieteikuma, pastaigas parkā, bērnu spēļu laukums, piknika vieta, terases uz ūdens, vieta laulību ceremonijai, svinībām. Tūrisma informācijas centrs
Vairāk informācijas - www.luznavasmuiza.lv vai  https://www.facebook.com/luznavasmuiza

Lūznavas muiža ir vienīgā jūgendstilā uzbūvētā un šobrīd saglabātā tās oriģinālajā veidolā jūgendstila muiža Latgalē.

Latgales jūgendstila pērle. 20. gadsimta sākumā celta kā vieta mākslai un mūzikai. Piedzīvojusi vēsturiskās pārmaiņas, kļūstot par kurlmēmo bērnu skolu, kara štābu, tehnikumu, sovhoza kantori, pagasta pārvaldi, atkal skolu un bibliotēku. 2015. gadā atdzimusi no jauna, lai iedvesmotu un kļūtu par īsto vietu, kurā mīt MŪZA, tā ir vieta kur lido visi – radošas idejas un ieceres, mūzikas skaņas un dzejas vārdi.

Lūznavas muiža, Kultūras šķūnis un parks ir vieta mākslai, mūzikai un izglītībai. Muižas Sarkanā zāle ir lieliska vieta kamermūzikas koncertiem, izstāžu zālēs tiks atrasts labākais risinājums mākslas darbu ekspozīcijām, bet parks būs iedvesmas avots mākslas un foto plenēros. Lūznavas muiža ir vieta, kur atrast Mūzu vai atrādīt jau paveikto. Ja Jums kā mūziķim vai māksliniekam ir interese un idejas par koncertdarbību, izstāžu ekspozīciju izvietošanu vai meistarklašu, radošo darbnīcu organizēšanu Lūznavas muižā, priecāsimies sadarboties! Saziņai: muiza@luznava.lv vai +371 29390701.

Parks. Muižu ieskauj 23,7 ha liels ainavu parks ar 2,6 ha lielu 7 dīķu sistēmu, kur muižas īpašnieku Kerbedzu laikā audzēja zivis. Parkā atrodas vides objekts Ābele un Madonnas statuja, kurā attēlota Svētā Marija, ko veidojis kāds nezināmas izcelsmes itāļu mākslinieks. II Pasaules kara laikā to sabojāja un iestūma dīķī.  1991. gadā statuja atjaunota. Mūsdienās parkā ir renovēts ~1 km garš tūristu pastaigu celiņš. Celiņš ir noklāts ar sīkām šķembām un celiņu apgaismo lampas. Parkā sastopamas liela koku sugu daudzveidība. Te aug čūskegles, riekstkoki, skābarži, Sibīrijas lapegles un ciedri. Parka teritorijā atrodas lapenīte un divas terases uz ūdens. Parka malā aiz Madonnas statujas atrodas bērnu spēļu laukums un āra mūzikas instruments.

Ekskursijas. Muižas, muižas ekspozīciju un izstāžu, kapelas, parka individuāls un grupu apmeklējums. Grupām, ja nepieciešams gids - stāstnieks, iepriekš jāpiesakās. Ekskursijas ilgums ar gidu ~1–1,5 h, grupā ne vairāk kā 40 personas. http://www.luznvasmuiza.lv/iespejas/ekskursijas/
Ekskursiju un aktivitāšu pieteikšana, Tūrisma informācijas centrs: +371 28686863; +371 63161616 (stacionārais tel.)

Radošās darbnīcas
Izzinoša vides spēle "Muižas sikspārņa Mūža misija"
– muižas parka objektu iepazīšana spēles gaitā.
Grafikas darbnīca
– stāstījums, suvenīru veidošana ar jūgendstila ornamentiem linogriezuma tehnikā.
Loka šaušana mērķī
Kadriļu un danču meistarklase skolēnu un pieaugušo grupām
Kvest erudīcijas spēle
Vairāk informācijas par radošām darbnīcām http://www.luznavasmuiza.lv/iespejas/ekskursijas/

Teikt "Jā" vārdu Lūznavas muižā

Mēdz teikt, ka viskrāšņākais kāzu dekors ir jaunā pāra mīlestība, taču nenoliedzami svarīga ir arī kāzu norises vietas izvēle, lai mūža baltākā diena būtu kā neaizmirstams piedzīvojums gan jaunlaulātajiem, gan kāzu viesiem. No 2015. gada vasaras Rēzeknes novada pašvaldība piedāvā iespēju „Jā” vārdu teikt atjaunotajā Lūznavas muižā.

Pateicoties Rēzeknes novada pašvaldības īstenotajam projektam „Lūznavas muižas ēkas rekonstrukcija (ietverot lokālus restaurācijas darbus)”, simtgadīgā jūgendstila ēka ir atguvusi savu kultūrvēsturiskā mantojuma vērtību, atgriezusies kā īsta Latgales kultūras pērle un tagad – gaida preciniekus.

Muižas dienvidu daļā atjaunota kapela, kur laulības saitēm jauno pāri savienos mācītāji Ainārs Londe un Vitālijs Filipenoks no Rēzeknes Vissvētākās Jēzus Sirds Romas katoļu katedrāles. Plašajās muižas telpās iekārtota arī krāšņa svinību zāle laulību ceremonijai, ko vada Dzimtsarakstu nodaļas pārstāvis. Gan kapelā, gan svinību zālē iespējams sarīkot kāzas aptuveni ar 50 viesiem. Muižas ēkā paredzētas arī telpas, kur jaunajam pārim saposties pirms svinīgā brīža, kā arī vieta pirmajam tostam un šampanieša glāzei. Savukārt vairāk nekā 20 hektārus lielajā muižas parkā pēc laulībām iespējams veikt dažādus kāzu rituālus un izdarības.

Kā pastāstīja Rēzeknes novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļas vadītājas pienākumu izpildītāja Marija Deksne, laulību reģistrācija Lūznavas muižā maksā 35,34 EUR, ieskaitot 14 EUR valsts nodevu. Jāpiebilst, ka laulību ceremonijas rīkotājiem ir jānodrošina Dzimtsarakstu nodaļas pārstāvja aizvešana uz Lūznavas muižu.

Vairāk informācijas par laulību ceremoniju Lūznavas muižā un citiem Rēzeknes novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļas pakalpojumiem var saņemt pie vadītājas pienākumu izpildītājas Marijas Deksnes pa tālruni +371 64607178 vai e-pastu: Marija.Deksne@rezeknesnovads.lv.

Adrese Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pagasts, Rēzeknes novads
Koordinātes 56.35779909999999; 27.260425800000007