Rāznas Nacionālais parks

Rāznas Nacionālais parks - izveidots 2007. gadā 59 615 ha lielā teritorijā, lai saglabātu Rāznas ezera apkārtnes dabas, kultūrvēsturiskās un ainaviskās vērtības.

Skatoties no putna lidojuma, Rāznas Nacionālā parka ainava ir neatkārtojama pauguru un ezeru kompozīcija. Mežiem, pļavām, zeltainiem labības tīrumiem klāti pauguri, ko Latvijā dēvējam par kalniem, un tiem pa vidu – lielāku un mazāku ezeru spoguļi. Tūristiem vairāk pazīstami ir Rāzna un Ežezers. Ar savdabīgu šarmu valdzina klusais Asareņš un citi meža ezeriņi. Apjozušies ar ceļu jostām, mūsu kalni aicina doties ceļā, lai iepazītu un izjustu nacionālā parka ainavu, iedzīvotāju dzīvesziņu un viesmīlību. Populārākie ainavu skatupunkti ir Mākoņkalns un Lielais Liepukalns.

Rāznas Nacionālā parka dabas vērtības var iepazīt, izstaigājot Andrupenes purva taku un Akmeņu taku Jaunstašuļos, Lielā Liepukalna dabas taku vai Lūznavas muižas parku, kā arī apmeklējot Piloru ozolu audzi, Dabas izglītības centru “Rāzna” Lipuškos un Jaundomes muižas vides izglītības centru. Teritorijas kultūrvēsturiskās vērtības var izzināt Kroma kolnā, amatnieku darbnīcās, Andrupenes lauku sētā un Lūznavas muižā. Katra gada jūlija otrajā sestdienā norisinās Rāznas NP ceļotāju diena.

Uzturoties dabas objektos, neaizmirsīsim, ka esam ciemiņi dabas valstībā, kuras vērtības mums ir jāsaudzē un jāsaglabā nākamajām paaudzēm.

ozollapa logo
DAP logo
Adrese Kaunatas, Mākoņkalna, Lūznavas, Čornajas pagasti, Rēzeknes novads
Koordinātes 56.27071886801291; 27.496191039772473
Click to listen highlighted text!