Gleznotāja Valda Onužāna darbnīca

Gleznu apskate Latgales lauku sētā – darbnīcā, izbaudot lauku klusumu un mieru. Mākslinieks piedāvā arī pašiem iesaistīties gleznošanas procesā, iepriekš piesakoties.

Lauku sētas apskate, mājas govs piena produktu degustācija iegāde, pēc iepriekšēja pieteikuma.

Pabeidzis mācības Rikavas astoņgadīgajā skolā, Valdis tālāk dodas mācīties uz Rēzeknes lietišķās mākslas vidusskolu kur iegūst koktēlnieka specialitāti, bet pašmācības ceļā apgūst glezniecību, kas ir viņa vaļasprieks.

Pēc mākslas skolas beigšanas Valdis Onužāns strādā Tiskādu internātskolā par darbmācības skolotāju. Seko iesaukums padomju armijā. Atgriežoties no armijas, sākas darba gaitas Rēzeknes Mākslas kombinātā, kur viņam tiek piedāvāts koktēlnieka darbs. Šajā darbā lietā tiek liktas ne tikai skolā iegūtās zināšanas, bet arī sirds un dvēsele.

Sākoties Atmodas laikam, Valdis pievēršas zemniecībai. No 1992. gada ir zemnieku saimniecības “Zemīši” īpašnieks. Nodibinājis ģimeni, audzina 3 meitas.

Savas gleznu izstādes rīkojis Sakstagala pagasta Franča Trasuna muzejā „Kolnasāta”, Rikavas pamatskolā un kultūras namā, Galēnos u.c. Valda Onužāna gleznas ir daudzu vietējo pagastu un Latvijas iedzīvotāju privātkolekcijās, kā arī aizceļojušas uz Zviedriju, Norvēģiju, Austrāliju, Ameriku un citām valstīm.
Māksliniekam ir sava darbnīca Latgales lauku sētā, kur var izbaudīt lauku klusumu un mieru. Paralēli visiem darbiem Valdis vienmēr ir zīmējis un gleznojis, jo tas ir viņa sirds aicinājums.

Par saimniecību var lasīt rakstu - http://www.laukutikls.lv/nozares/lauksaimnieciba/raksti/darbiga-un-talantiga-onuzanu-gimene-zimelovkas-ciema

Adrese Zemīši, Zīmeļovka, Kantinieku pagasts, Rēzeknes novads
Koordinātes 56.595723; 27.083187
Tālrunis +371 26345807
Click to listen highlighted text!