Viļānu apvienība Pasaules talkā stāda kokus

20.09.2021

Vide un tūrisms

Sestdien, 18. septembrī, notika Pasaules talka. Tā kā sakopšanas un atkritumu vākšanas talkas Latvijā tradicionāli notiek pavasarī, tad rudens talka mūsu valstī tiek veltīta apžaļumošanas darbiem un koku stādīšanai. Rēzeknes novada Viļānu apvienības iestādes piedalījās Pasaules talkā, iesaistoties akcijā “Iestādi savu Laimes koku”.

Katra Viļānu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” grupiņa 17. septembra rītā iestādīja pa vienai ābelei, kopā veidojot apļa formu. Ābeļu ielokā plānots izveidot zaļo dabas klasi, kur bērni pavadīs laiku svaigā gaisā, pilnveidojot savas zināšanas par vidi, par dabai draudzīgu dzīves veidu un mācīsies rūpēties par apkārtni, praktiski darbojoties ar dabas materiāliem. Apdzīvojot jaunizveidoto dabas klasi, pirmsskolas izglītības iestādes bērni arī citus gadus turpinās iesākto, stādot jaunus kociņus, tādā veidā izveidojot “ražas parku.”

Savukārt piektdienas pēcpusdienā dabas draugu radošās pētniecības centrs “Dadzis” ar devīzi “No paaudzes paaudzei ozolu aleja” uzsāka ozolu alejas izveidi, iestādot četrus ozolus kā simbolus četrām teritoriālajām vienībām, kas veido Viļānu apvienību – Dekšāres, Sokolku, Viļānu pagasts un Viļānu pilsēta. Kociņus stādīja bijušie pilsētas un pagastu vadītāji – Juris Tučs, Jānis Benislavskis, Lūcija Veselova un Arnolds Pudulis kopā ar Rēzeknes novada pašvaldības pagaidu administrācijas vadītāju Monvīdu Švarcu un Viļānu vidusskolas 3.b klasi (skolotāja Anita Runča).

Aicinām arī jūs piedalīties Pasaules talkā gan sakopjot tuvējo apkārtni, gan iestādot savu Laimes koku, lai katrs atsevišķi un visi kopā veidotu Latviju par zaļu, veselu un laimīgu valsti!

Vairāk informācijas www.talkas.lv

Sestdien, 18. septembrī, notika Pasaules talka. Tā kā sakopšanas un atkritumu vākšanas talkas Latvijā tradicionāli notiek pavasarī, tad rudens talka mūsu valstī tiek veltīta apžaļumošanas darbiem un koku stādīšanai. Rēzeknes novada Viļānu apvienības iestādes piedalījās Pasaules talkā, iesaistoties akcijā “Iestādi savu Laimes koku”.
Katra Viļānu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes “Bitīte” grupiņa 17. septembra rītā iestādīja pa vienai ābelei, kopā veidojot apļa formu. Ābeļu ielokā plānots izveidot zaļo dabas klasi, kur bērni pavadīs laiku svaigā gaisā, pilnveidojot savas zināšanas par vidi, par dabai draudzīgu dzīves veidu un mācīsies rūpēties par apkārtni, praktiski darbojoties ar dabas materiāliem. Apdzīvojot jaunizveidoto dabas klasi, pirmsskolas izglītības iestādes bērni arī citus gadus turpinās iesākto, stādot jaunus kociņus, tādā veidā izveidojot “ražas parku.”
Savukārt piektdienas pēcpusdienā dabas draugu radošās pētniecības centrs “Dadzis” ar devīzi “No paaudzes paaudzei ozolu aleja” uzsāka ozolu alejas izveidi, iestādot četrus ozolus kā simbolus četrām teritoriālajām vienībām, kas veido Viļānu apvienību – Dekšāres, Sokolku, Viļānu pagasts un Viļānu pilsēta. Kociņus stādīja bijušie pilsētas un pagastu vadītāji – Juris Tučs, Jānis Benislavskis, Lūcija Veselova un Arnolds Pudulis kopā ar Rēzeknes novada pašvaldības pagaidu administrācijas vadītāju Monvīdu Švarcu un Viļānu vidusskolas 3.b klasi (skolotāja Anita Runča).
Aicinām arī jūs piedalīties Pasaules talkā gan sakopjot tuvējo apkārtni, gan iestādot savu Laimes koku, lai katrs atsevišķi un visi kopā veidotu Latviju par zaļu, veselu un laimīgu valsti!

Vairāk informācijas talkas.lv

Fotogalerija

Iveta Piziča,
Viļānu apvienības pārvaldes vadītāja p.i.

Click to listen highlighted text!