VUGD informē par šķeldas degšanu Rēzeknes pilsētas Ziemeļu rajonā

30. novembrī plkst. 23.59 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma izsaukumu uz Komunālo ielu Rēzeknē, kur bija aizdegusies šķeldas kaudze. Ierodoties, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka notikuma vietā 18 000m3 lielā kaudzē gruzd šķelda. Šķeldas degšanas rezultātā veidojās spēcīgs sadūmojums, ko vējš izplata uz tuvējo apkārtni, tāpēc VUGD aicina tuvējo māju iedzīvotājus nevērt vaļā logus, kā arī neuzturēties atklātās teritorijās, ja tur izveidojies sadūmojums.

Notikuma vietā strādā iestādes ekskavators, frontālais iekrāvējs, kāpurķēžu traktors. Ar šīs tehnikas palīdzību šķelda tiek krāmēta atsevišķās kaudzēs, kur ugunsdzēsēji veic šķeldas pārlaistīšanu, arī tiek dzēstas degšanas vietas pašā kaudzē.

Darba laikā šķeldā veidojas bīstamas vietas, kas draud sabrukt. Tas rada apdraudējumu ugunsdzēsējiem un objekta darbiniekiem, tādēļ ir brīži, kad dzēšana tiek veikta tikai no attāluma.

4. decembrī plkst. 15.09 ugunsgrēks tika lokalizēts, degšanas platība 800 m2.

VUGD informē, ka dzēšanas darbi būs laikietilpīgi, jo šķeldas daudzums ir liels, un to visu kaudzi ir nepieciešams pārkraut un pārlaistīt, lai degšanu likvidētu.

Veselības sūdzību gadījumā aicinām konsultēties ar mediķiem.

Sagatavots pēc VUGD informācijas

Click to listen highlighted text!