Iedzīvotāju sapulcē Lūznavā informē par tehnikuma ēku kompleksa nodošanu armijas vajadzībām

Publicēts 28.12.2017

27. decembrī Lūznavā notika iedzīvotāju sapulce, kurā vietējie iedzīvotāji tika informēti par Nacionālo bruņoto spēku (NBS) plāniem pārņemt savā īpašumā Rēzeknes novada pašvaldībā esošo īpašumu- Lūznavas tehnikuma ēku kompleksu. Tehnikuma teritorijā tiks izveidota Nacionālo bruņoto spēku militārā bāze.

Uzrunājot pagasta iedzīvotājus, Lūznavas pagasta pārvaldes vadītāja p.i. Edgars Blinovs teica: “Rēzeknes novada pašvaldība ļoti priecājas, ka beidzot atrasts risinājums ēku kompleksam. Armija ir vērtējusi vairākus objektus gan Gulbenē, gan Jaunaglonā, bet Lūznavai ir paveicies, jo NBS militārā bāze atradīsies šeit.”

Zemessardzes (ZS)  3. Latgales brigādes komandieris pulkvežleitnants Māris Simsons pastāstīja par armijas plāniem attiecībā uz Lūznavu: “Nacionālo bruņoto spēku militārajā bāzē Lūznavā tiks dislocēta Latgalē pirmā profesionālā dienesta karavīru vienība, kas stiprinās reģiona drošību. Šeit būs administratīvās telpas, sporta komplekss, garnizona dienesta viesnīca un dzīvokļi, ēdnīca, mācību korpuss, kā arī telpas Valsts aizsardzības mācības vajadzībām. Vienības un infrastruktūras attīstība paredzēta no 2018. līdz 2023. gadam, bet pirmie karavīri šeit varētu ierasties nākamā gada martā. Šie karavīri šobrīd mitinās Rēzeknē, bet tikko telpas tiks sakārtotas, viņi sāks pārvākšanos uz Lūznavu. Kopumā bataljonā varētu būt ap 600 karavīri, tā komplektācija joprojām turpinās. Tā ir iespēja Latgales cilvēkiem, kas šobrīd varbūt strādā ārzemēs, doties uz Latviju un arī pieteikties dienestam NBS.

Lūznava ir izvēlēta tāpēc, ka šeit jau ir gatava infrastruktūra, kuru varam izmantot. Pienesumi pašvaldībai un iedzīvotājiem ir vairāki- skolas kompleksam ir atrasts pielietojums, ēkas nestāvēs tukšas, bet tiks apsaimniekotas, būs bāzes vieta Rēzeknes novada skolēniem Valsts aizsardzības mācību stundu un gala pārbaudījumu norisei, tiks radītas jaunas darbavietas, uz kurām noteikti varēs pretendēt Lūznavas iedzīvotāji. Prognozējams iedzīvotāju skaita pieaugums, jo karavīri pārcelsies uz šejieni kopā ar ģimenēm. Sociālās un ekonomiskās situācijas uzlabošanās, jo karavīru bērni apmeklēs skolas un bērnudārzus, interešu izglītības iestādes. Protams, būs iespēja attīstīties vietējam biznesam, jo karavīriem un viņu ģimenēm vajadzēs iepirkties un saņemt pakalpojumus.”

Vietējos iedzīvotājus interesēja, vai apkārt militārajai bāzei būs žogs, vai šeit netiks izvietota tehnika, kas varētu bojāt vietējos ceļus, un protams, vai vietējo iedzīvotāju ikdienas gaitas netiks traucētas.

Zemessardzes 3.Latgales brigādes kapelāns virsleitnants Rinalds Broks aicināja cilvēkus domāt plašāk: “Nedomājiet tikai par savām ērtībām, par to, ka jums būs jāmēro nedaudz tālāks ceļš, lai nokļūtu savā iecienītajā sēņošanas vietā. Latvijā šobrīd ir ļoti daudz ciematu, kuri pazūd no kartes, jo vairs nav cilvēku. Ēkas paliek, bet cilvēku nav. Lūznavā ir otrādi- šeit parādīsies cilvēki, jaunas ģimenes, un ciemats attīstīsies. Domājiet par cilvēkiem, kuriem būs darbs. Mēs par Lūznavu varēsim teikt, ka šeit atgriežas dzīvība. ”

Diānas Seleckas teksts un foto

DSC_0186DSC_0184DSC_0181DSC_0179DSC_0177DSC_0173

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0