Uzņēmējdarbība

Saimnieciskā darbība

Ilzeskalna pagastā lauku uzņēmumu galvenie pamatvirzieni ir lopkopība, graudkopība, kokapstrāde. Papildus nozare — biškopība.

Lielākās zemnieku saimniecības ir Dimanti (īpašnieks Elmārs Kotāns), Dainas (Dainis Rancāns), Dalva (Pēteris Livzinieks), Novadiņi (Valdis Gailums), Tēvzeme (Ilmārs Mednis), Kļavas (Jāzeps Rūbežnīks), Tauriņi (Juris Razgaļs), Kūkoji  (īpašnieks Valdis Kūkojs).

  • SIA "ESI SPIRGTS" - Vispārējā ārstu prakse (Ilzeskalns)
  • ZS Aizezere - Viesu izmitināšana un saimnieciskā darbība - augkopība, lopkopība, daudzgadīgo un viengadīgo kultūru audzēšana, garšaugu, aromātisko un ārstniecisko augu audzēšana, augu pavairošana, meža produktu vākšana, farmaceitisko pamatvielu ražošana, adīto un tamborēto audumu ražošana
  • ZS Aleja - Piensaimniecība un gaļas ražošana 
  • IK "I.V. Flora" - Ziedu, augu, sēklu, mēslošanas līdzekļu, istabas dzīvnieku un to barības mazumtirdzniecība
  • ZS "IČAS LĪČI" - Graudaugu, pākšaugu un eļļas augu sēklu audzēšana
  • ZS Tēvzeme - Piena lopkopība

ZS Liepkalns - Zemnieku saimniecība “Liepkalns” atrodas gleznainā, kalnainā vietā, Ilzeskalna pagastā Rēzeknes novadā, specializējas augkopības nozarē un attīsta bioloģisko lauksaimniecību - strādā bez sintētiskiem pesticīdiem. 150 ha platībā audzē kviešus, rudzus, auzas, zirņus un griķus. Saimniecība ražo BIO pārtikas produktus, daļu no savas izaudzētas produkcijas pārstrādājot līdz gala produktam. 

IK "Healthy Snacks"

Rēzeknes novada Ilzeskalna pagastā top inovatīvi un veselīgi pārtikas produkti no bioloģiski audzētiem griķiem. "Griksi" batoniņi ir īsta enerģijas bumba - garšīgi, barojoši un veselīgi, savukārt to galvenā izejviela - griķi aug tepat, Alekseja Daņiļina z/s "Liepkalns" tīrumos. Jūlija Daņiļina ir padziļināti pētījusi, ka termiski neapstrādāti griķi ir bagāti ar dzelzi, magniju, kāliju, B grupas vitamīniem un antioksidantiem, savukārt, tiem pievienojot pareizās garšvielas un augļus, ir radīta arī izcila garša. Rezultāts - daudzveidīgas un perfekti izstrādātas garšas. Ieviestās inovācijas ideja izstrādāta un attīstīta uzņēmuma iekšējā vidē, tā ir balstīta zinātnē un pētniecībā.

Mājaslapa

Click to listen highlighted text!