Piesakies elektroniskai Nekustamā īpašuma nodokļa paziņojumu saņemšanai

Publicēts: 02.01.2022

Atjaunots: 27.01.2023

Pašvaldības paziņojumi

Rēzeknes novada pašvaldība aicina būt atsaucīgiem un reģistrēties nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu saņemšanai elektroniski, palīdzot ietaupīt gan pašvaldības budžeta līdzekļus, gan dzīvojot videi draudzīgāk!

Šobrīd nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem maksāšanas paziņojumu elektronisku nosūtīšanu pašvaldība nodrošina divos veidos: uz e-pastu un uz e-adresi.

Lai pieteiktos maksāšanas paziņojuma saņemšanai e-pastā:

  • nekustamā īpašuma īpašniekam portālā www.epakalpojumi.lv jāautorizējas, izmantojot internetbanku vai elektroniskā paraksta rīku;
  • sadaļā “Nekustamais īpašums” – “E-pasta un SMS pieteikums” jānorāda pašvaldība, e-pasta adrese, mobilā tālruņa numurs. Norādot tālruņa numuru, iespējams pieteikties atgādinājumiem par samaksas termiņa tuvošanos;
  • jāapstiprina e-pasta adreses pareizību, atverot saiti e-pasta adreses apstiprinājuma paziņojumā.

Ja nav elektronisku auterizēšanās līdzekļu, iesniegumu elektroniskai maksāšanas paziņojumu saņemšanai var iesniegt Rēzeknes novada pašvaldības administrācijā vai jebkurā no pagasta pārvaldēm.

Jāņem vērā!

  • Ja konkrētajam nekustamā īpašuma nodokļa maksātājam pieder īpašumi dažādās pašvaldībās, katrai no tām būs jāiesniedz atsevišķs iesniegums.
  • Uz norādīto e-pasta adresi maksāšanas paziņojumi tiks sūtīti līdz brīdim, kamēr nodokļa maksātājs neatsauks šo iesniegumu, vai ar jaunu iesniegumu nenorādīs citu e-pasta adresi vai citu paziņojuma saņemšanas veidu.

Lai saņemtu nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu e-adresē:

  • Izveido savu oficiālo elektronisko adresi jeb e-adresi portālā Latvija.lv. Ņem vērā, ka pēc e-adreses izveides visas iestādes arī citos jautājumos ar tevi sazināsies e-adresē, kā arī tev būs iespēja ar iestādēm saziņu turpmāk veikt e-adresē vai e-pakalpojumu lietotnēs. Iestādes zinās, ka esi izveidojis e-adresi, tāpēc pēc e-adreses izveides papildus darbības nav jāveic. 

Jāņem vērā!

  • Nodokļa maksātājiem, kam būs aktivizēta e-adrese, visu pašvaldību sagatavotie maksāšanas paziņojumi automātiski tiks sūtīti uz e-adresi.
  • E-adrese ir primārais oficiālās saziņas kanāls ar valsts un pašvaldību iestādēm, tāpēc pēc e-adreses aktivizēšanas turpmāk savstarpējā saziņa ar valsts un pašvaldību iestādēm notiks e-adresē. Tas nozīmē, ka gan valsts un pašvaldību iestādēm turpmāk būs pienākums informāciju un dokumentus sūtīt uz aktivizēto e-adresi, gan e-adreses aktivizētājam būs pienākums ar valsts un pašvaldību iestādēm sazināties e-adresē.

Svarīgi!

No 2023. gada 1. janvāra e-adreses lietošana uzņēmumiem u.c. reģistros reģistrētiem tiesību subjektiem būs obligāta, tādējādi praktiski izslēdzot arī šai grupai adresēto maksāšanas paziņojumu nosūtīšanu aploksnē. Līdz ar to pašvaldība aicina uzņēmējus nekavēties ar e-adreses aktivizāciju, lai savlaicīgi un netraucēti saņemtu nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumus par saviem īpašumiem.

Ir jautājumi par nekustamā īpašuma nodokli?!

Aicinām sazināties ar Rēzeknes novada pašvaldības nodokļu administrāciju pa tālr.64607188, 28668496, e-pastā: nin@rezeknesnovads.lv, klātienē klientu pieņemšanas dienās (pirmdiena un trešdiena no plkst.8.00 līdz 16.00) Rēzeknes novada pašvaldības domes ēkā, Atbrīvošanas alejā 95A, 3.stāvā, 36.kabinetā.

 

Click to listen highlighted text!