Uzņēmējdarbība

Saimnieciskā darbība

Pagasta teritorijā ir vairāki tirdzniecības, kokapstrādes un mežrūpniecības uzņēmumi. Ozolaines pagastā lielākie uzņēmumi ir RSEZ SIA “LEAX Rezekne”, SIA RITAL, SIA M.R.SLatgales elektromontāža un ASKO SIA. Iedzīvotāju pamatnodarbošanās tomēr ir lauksaimniecība, dominē piemājas saimniecības.

  • SIA "A.Y.A. Group" - tamborējumi un adījumi
  • SIA ALAAS - atkritumu apsaimniekošana
  • Cukrasāta - podniecība

Lielākoties apkalpojošā joma - frizētavas, veikali, autoservisi un remonta daļas, namdari un kokapstrāde.

RSEZ SIA “LEAX Rēzekne”

Cukrasāta

Podnieka mājā „Cukrasāta” strādā pēc senām podnieku amata tradīcijām. Te ir autentiski darba apstākļi mūsdienu lauku vidē. Trauki tiek veidoti gan ar rokām tos lipinot, gan uz kājminamās podnieku ripas un pēc tam apdedzināti „dzīvās” uguns liesmās ceplī, kas tiek kurināts ar malku. Savu melno vai neatkārtojamo un individuālo melnsudrabaino tonējumu, kam pa vidu mēdz būt brūngani lāsumiņi podi iegūst dabiskā redukcijas procesa rezultātā.

Šis dabiskais process rada trauka krāsas dzīvīgumu un dziļumu, līdzīgi kā melnbaltajā fotogrāfijā. Svēpētie keramikas trauki ir neatkārtojams uguns rotaļas un podnieka meistarības rezultāts. Sākotnēji tiem piemīt arī dabīga „dūmota” it kā melnās pirtiņas smarža, kas ar laiku, traukus lietojot un mazgājot, zūd un kļūst neitrāla.

Konditore Olga Vinokurova

“Olgas gatavotie šedevri ir tik gardi, ka pie viena gabaliņa apstāties nav iespējams” - tā par Olgas Vinokurovas konditorejas izstrādājumiem teic klienti. Privātmājā Ozolaines pagasta Bekšos Olga iekārtojusi nelielu ceptuvi, kur top tortes, pīrādziņi, kūciņas, picas un kliņģeri. Starp citu, tieši Olgas ceptais tunča kliņģeris ir pircēju īpaši iecienīts un slavēts. Idejas jaunām garšas niansēm un kūku noformējumam Olgai rodas darba procesā, savukārt lielākie degustatori ir ģimene - vīrs un dēli.

Click to listen highlighted text!