Uzņēmējdarbība

Vairāk nekā puse no pagasta teritorijas ir lauksaimniecībā izmantojamā zeme, lauksaimniecība, piena un gaļas ražošana ir arī galvenais pagasta iedzīvotāju ienākumu avots. Šajā nozarē darbojas viens no Rēzeknes novada lielākajiem lauksaimniecības uzņēmumiem, SIA Sprūževa M (vadītājs Pāvels Melnis), kas Griškānu pagastā apsaimnieko lielas zemes platības, audzē graudaugus, ražo pienu un gaļu, sniedz lauksaimniecības tehnikas pakalpojumus iedzīvotājiem. Izmantojot Eiropas Savienības fondu finansējumu, SIA Sprūževa ir uzbūvējusi jaunu, modernu graudu kalti, iegādājusi jaudīgu lauksaimniecības tehniku.

  • Veiksmīgi strādā zemnieku saimniecības Zelmeņi, Ābelītes, Reiki.
  • Janopoles ciemā darbojas uzņēmums Rēzeknes Lauktehnika, SIA Vektors.
  • Jupatovkas ciemā darbojas firmas, kas sniedz dažāda veida pakalpojumus: kravu pārvadājumi (SIA Mehanizācija), apkures katlu izgatavošana, ūdensvadu un kanalizācijas remontdarbi (SIA Santeks), būvmateriālu un saimniecības preču vairumtirdzniecība (SIA DAKO), nodarbojas ar kokapstrādi (SIA AVIN, SIA DAKO), degvielas importēšanu un vairumtirdzniecību (SIA AVIN), tirdzniecība ar automobiļu un lauksaimniecības mašīnu detaļām un piederumiem (SIA Hidroteka), elektrodzinēju un sadzīves elektrosūkņu remonts, pirkšana un pārdošana (SIA Enerģija), automobiļu remonts un tehniskā apkope (SIA Autocolor).
  • Staroščiki Lejaskalns - viesnu nams, izmitināšana
  • Medicīnisko palīdzību pagastā nodrošina Griškānu un Janopoles feldšeru un vecmāšu punkti.
  • Zirgu stallis HEVO - Zirgu stallis. Saimniecībā ir izveidots jāšanas laukums ar smilts segumu. Šķēršļu statīvu vietā izmantoju riepas un bērzu kārtis. 

Viesu nams "Zaļā sala"

Viesu nams „Zaļā sala” ir mājīga vieta mazākām un lielākām svinībām, naktsmītne ceļotājiem, ērta vieta semināru rīkošanai. Viesu nams un tā apkārtne tiek veidota mājīga un omulīga, tā, lai viesi te justos gaidīti, ar prieku atcerētos savus svētkus un vēlētos atgriezties vēlreiz!

Viesu nakšņošanai tiek piedāvāti 20 numuri divās ēkās ar 40 pamatvietām divvietīgās istabās. Svinību gadījumos viesiem papildus vēl tiek saklātas 20 papildvietas. Viesu nams ir pielāgots cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Kāzu svinību gadījumā – mičošana „Mēness dārzā”, romantiski iekārtots numuriņš jaunajam pārim. Katrs numurs ir ērti un mājīgi iekārtots, ir WC, duša, internets. Svinību rīkošanai tiek piedāvāta lielā svinību zāle ar viesu skatu līdz 100 personām. Mazākām svinībām viesi var izmantot pirts telpu ar iespēju atpūsties saunā vai relaksēties āra kublā. Nelielas svinības vasarā viesi var rīkot piknika namiņā, kur ir iespēja pašiem cept gardumus gan namiņa kamīnā, gan uz grila upes krastā.

Atpūtas komplekss „Medus mājas impērija”

Atpūtas komplekss atrodas 4 kilometru attālumā no Rēzeknes, Kaunatas virzienā. Tā ir vieta, kura kādreiz piederēja Romeru muižas muižkungiem. Apkārt ir skaista un sakopta 4 ha teritoriālā platība, kur katrs viesis varēs justies, kā īsts aristokrāts.

Atpūtas kompleksā atrodas divas skaistas mājas - liela „Medus māja” un maza „Māla māja”. Viesu mājā „Māla māja” ir īpaša ar to, ka tika celta 1930. gados, un ir renovēta – maksimāli saglabājot šīs mājas vēsturi. Viesu atpūtai piedāvā: „Mīlestības sala”, Laimes akmens, Laimes tiltiņš (17 metru garumā), Bērnu rotaļu laukums, Augļu dārzs, Piknika vieta. 

SIA "Gravtex"

SIA „Gravtex” dibināts 2012. gadā. Sākotnējā iecere bija ražot žogus, žogu paneļus, taču drīz vien kļuva skaidrs, ka tā ir pārāk šaura niša, ņemot vērā potenciālo klientu vajadzības un maksātspēju, tāpēc papildus tika meklētas idejas jaunam produktam. Tagad uzņēmums ražo dekoratīvus koka paneļus, ko var izmantot gan kā iekštelpu interjera elementus, gan arī kā āra dekorus.

Kā ražošanas izejviela tiek izmantots vietējā uzņēmuma RSEZ SIA „Verems” ražotais saplāksnis. Akcents ir likts uz videi draudzīga materiāla izmantošanu.
2017. gadā ir ieviesta inovatīva produkta - 3D paneļu ražošana. Tos izgatavo no koka, MDF un bērza saplākšņa. Uzņēmuma vadītājs Andris Filipenoks atzīmē, ka 3D paneļi ir arī lieliska iespēja akustisko telpu apdarei, jo tiem piemīt skaņu izolējoša funkcija. Puse no kopējā produkcijas apjoma tiek realizēta vietējā tirgū, pārējais tiek eksportēts.

Mājaslapa

Click to listen highlighted text!