Uzņēmējdarbība

Pagastā reģistrētas 16 lielākās un mazākās zemnieku saimniecības, kuru galvenā nodarbošanās ir graudkopība, dārzkopība un bioloģiskā saimniecība. 18 reģistrētie pagastā komersanti nodarbināti ar kokapstrādi, tirdzniecību, pakalpojumu sniegšanu. 1993. gadā uz Kaunatas krejotavas bāzes nodibināta piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība “Kaunata”, kas nodarbojas ar piena iepirkumu un pirmapstrādi, piens tiek iepirkts 16 pagastos, strādā 20 cilvēki.

Izveidojies un turpina attīstīties tūrisma pakalpojumu klāsts, sporta bāzes, atpūtas un radošās darbības vietas Rāznas ezera krastos un pagasta teritorijā kopumā.

Tradicionalūs zineibu tureitoju bīdreiba „Pūdnīku skola”, piedāvā iepazīt māla ceļu no zemes ieža līdz poda apdedzināšanai, sarunas par māla kā materiāla izmantošanu senatnē un mūsdienās, pamatzināšanas par lietišķo mākslu Latgalē senatnē un mūsdienās, praktiskās nodarbības ar Latgales mālu individuāli un grupās, piedalīšanos Latgales, bedres tipa, atklātas uguns keramikas cepļa izņemšana.

Piemājas saimniecība „Rudo kumeļu pauguri”. Lauku tūrisms, vizināšanās ar zirgiem jāšus un pajūgos, dažādas ekskursijas, piena produktu degustācija

Medus Foļvarka jeb Bišu muiža. Ekskursija bišu muižā, iepazīšanās ar bišu saimes dzīvi, dravnieka un vaska sveču izgatavošanas darbnīcas, pankūku ar medu degustācija. 

Kandžas muzejs. Muzejā iespējams uzzināt mājas ražotā destilētā dzēriena vēsturi, ar to saistīto folkloru, vietvārdus, uzvārdus, interesantus faktus, daudzos dzēriena nosaukumus un apskatīt glāzīšu kolekciju.

Click to listen highlighted text!