Uzņēmējdarbība
Pagastā reģistrētas lielākās un mazākās zemnieku saimniecības, kuru galvenā nodarbošanās ir graudkopība, dārzkopība un bioloģiskā saimniecība. 18 reģistrētie pagastā komersanti nodarbināti ar kokapstrādi, tirdzniecību, pakalpojumu sniegšanu. 1993. gadā uz Kaunatas krejotavas bāzes nodibināta piensaimnieku kooperatīvā sabiedrība “Kaunata”, kas nodarbojas ar piena iepirkumu un pirmapstrādi, piens tiek iepirkts 16 pagastos.
Izveidojies un turpina attīstīties tūrisma pakalpojumu klāsts, sporta bāzes, atpūtas un radošās darbības vietas Rāznas ezera krastos un pagasta teritorijā kopumā.
Tradicionalūs zineibu tureitoju bīdreiba „Pūdnīku skola”, piedāvā iepazīt māla ceļu no zemes ieža līdz poda apdedzināšanai, sarunas par māla kā materiāla izmantošanu senatnē un mūsdienās, pamatzināšanas par lietišķo mākslu Latgalē senatnē un mūsdienās, praktiskās nodarbības ar Latgales mālu individuāli un grupās, piedalīšanos Latgales, bedres tipa, atklātas uguns keramikas cepļa izņemšana.
Piemājas saimniecība „Rudo kumeļu pauguri”. Lauku tūrisms, vizināšanās ar zirgiem jāšus un pajūgos, dažādas ekskursijas, piena produktu degustācija
Medus Foļvarka jeb Bišu muiža. Ekskursija bišu muižā, iepazīšanās ar bišu saimes dzīvi, dravnieka un vaska sveču izgatavošanas darbnīcas, pankūku ar medu degustācija.
Kandžas muzejs. Muzejā iespējams uzzināt mājas ražotā destilētā dzēriena vēsturi, ar to saistīto folkloru, vietvārdus, uzvārdus, interesantus faktus, daudzos dzēriena nosaukumus un apskatīt glāzīšu kolekciju.
Individuālais komersants "Jukonm"
Zivju ēdāju un apmierinātu klientu ir daudz, īpaši tūrisma sezonas laikā, kad atpūtniekiem pie Rāznas ezera gribas nobaudīt vietējo delikatesi - tieši “Latgales jūrā” izaugušas zivis.
IK “Jukonm” saimnieki brāļi Jānis un Juris Broliši zivju kūpinātavu ierīkojuši pie savām mājām Rāznas krastā, šosejas Rēzekne - Dagda malā, Strodu ciemā. Zivis sākuši kūpināt vēl pirms 15 gadiem, kad kā skolēni gribējuši vasarās piepelnīties: “Gājām pie zvejniekiem un prasījām: “Pārdod man uz pieciem latiem!” Pēc tam uz 10, tad uz 20,” stāsta Juris Brolišs. Vēlāk brāļi vairāk pievērsušies citām lietām, taču pirms pāris gadiem nolēmuši atsākt kūpināt zivis, nu jau lielākā mērogā.
Pamatā tiek kūpināti plauži, asari, vasarās arī līņi, zuši un zandarti. Visas zivis ir tikai no Rāznas ezera. Brāļi sadarbojas ar diviem vietējiem zvejniekiem. Vasarā kūpinātava tiek kurināta katru dienu. Katrai zivij ir sava recepte.
Saziņai Facebook lapa
Lauksaimnieks Ilgvars Leiņa
Ilgvars Leiņa pabeidzis Rīgas Tehnisko universitāti un atgriezies dzimtajā Kaunatas pagastā, lai audzētu Šarolē šķirnes liellopus, kā arī nodarbotos ar graudkopību. Pašlaik tiek apsaimniekoti 260 ha lauksaimniecības zemes, no kuriem 100 ha ir graudaugu sējumi, savukārt pārējās ir ganības un zālāju pļavas. Šobrīd ganāmpulkā ir 130 liellopi, tostarp 70 govis.
Aktīvās atpūtas parks "Čīkurs"
Aktīvās atpūtas parks Čīkurs - disku golfa laukums, loku taga laukums, atpūtas vieta. Aktivitātes pieejamas uz vietas, Kaunatā sporta stadionā, izbraukumos. "Čīkurs" ir aktīvi, atbalsta sportu un veicina aktīvu dzīvesveidu jauniešu vidū, bieži sadarbojoties ar jauniešu centriem un iesaistoties pasākumos Rēzeknes novadā.
Medus Foļvarka "Upeslāči"
Noslēpumaina pasaule ir tām mūsu medus bitēm. Īpaši, ja apzinām tās saimi kā vienotu veselumu, kurā katrs atsevišķi pastāvēt nemaz nevar. Darbīgās bites jaucas, gluži kā tādi neironi, kā cilvēki, savstarpēji mācās un koordinējas, mērķtiecīgi gatavojas un atnākot labvēlīgiem apstākļiem, izlido uz rezultātu ar visu potenciālu. Nogādā mājās nektārus, fermentē tos par mums pazīstamo medu. Viņām medus ir tīras enerģijas depozīts, ko, pie vajadzības, var pārvērst siltumā.
Radās ideja izveidot tūrisma objektu – bišu viesnīcu. Tādu lauku māju, kas veltīta šo dabai svarīgo dzīvnieku burvīgajai pasaulei, kurā ienākot cilvēkus uzlādē un burtiski atjauno bišu sarūpētais dabas spēks. Tā atjaunojot 19. gs Batņu foļvarku (latv.lit.val. pusmuiža) ir izveidots šis apskates objekts. Medus Foļvarka atrodas Rāznas Nacionālajā parkā.