Aicina uz apmācību kursu "Starpkultūru komunikācija”
Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) īstenotā projekta „Nacionālais integrācijas centrs” ietvaros tiek organizēts apmācību kurss „Starpkultūru komunikācija” (I līmenis), lai paaugstinātu valsts pārvaldes, pašvaldību un to iestāžu darbinieku, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvju, kas strādā vai nākotnē savā darbā varētu saskarties ar trešo valstu pilsoņiem , starpkultūru komunikācijas prasmes.
SIF sadarbībā ar ekspertiem ir izstrādājis apmācību programmu „Starpkultūru komunikācija”, kas jau vairākus gadus palīdzējusi dažādu nozaru speciālistiem darbā un komunikācijā ar ārzemniekiem, kas ieradušies ar mērķi ilgāku vai īsāku termiņu uzturēties un dzīvot Latvijā. Apmācību programmas izstrādes gaitā tika veikta jaunāko pētījumu un zinātniskās literatūras analīze, uzklausīta trešo valstu pilsoņu pieredze un ieteikumi, notikusi valsts pārvaldes, pašvaldību un NVO pārstāvju pieredzes, vajadzību un ieteikumu apkopošana, veicot padziļinātās intervijas. Kā rezultātā izveidotais apmācību kurss ļauj paskatīties uz notiekošajiem imigrācijas procesiem caur dziļi personīgu sajūtu prizmu, vienlaicīgi sniedzot informāciju par aktuālākajām tendencēm imigrācijas procesā Latvijā un veicina praktisko iemaņu, tolerances un vērtīgas pieredzes veidošanos darbā ar trešo valstu pilsoņiem.
Apmācību laikā jauniegūtās zināšanas un prasmes bagātinās ikviena profesionālās prasmes un kompetences un noderēs gan darbā, gan ikdienas saskarsmē ar dažādu tautību cilvēkiem!
Norises vieta un laiks
Apmācību apjoms ir četras pilnas dienas, kas sadalītas divos blokos pa divām dienām katrā. Apmācības notiks Rīgas reģionā un Latgales reģionā. Pieteikties apmācībām var interesenti no visas Latvijas. Apmācību vietas tiks precizētas, tās notiks ārpus reģionu centriem. Dalība ir obligāta visās četrās dienās.
Apmācības notiks:
1) Latgales reģionā 06.01.- 07.01. un 20.01.- 21.01.2015. (vieta 20 dalībniekiem)
2) Rīgas reģionā 08.01.- 09.01. un 22.01.- 23.01.2015. (vieta 20 dalībniekiem)
Apmācību mērķa grupa
Valsts pārvaldes iestāžu, pašvaldību un to iestāžu darbinieki, kā arī nevalstisko organizāciju pārstāvji, kas ir iesaistīti darbā ar trešo valstu pilsoņiem vai tuvākajā nākotnē varētu strādāt ar šo mērķa grupu. Apmācību procesā aicināti piedalīties speciālisti, kuri saistīti ar trešo valstu pilsoņu izglītības, nodarbinātības, veselības aizsardzības, drošības, interešu aizstāvības un pilsoniskās līdzdalības jautājumu risināšanu.
Apmācību programmas, tēmas un metodes
Apmācību ciklu veido divi semināri, katrs no tiem ilgs četras pilnas darba dienas (30 akadēmiskās stundas). Apmācību noslēgumā tiks izsniegts apliecinājums par dalību.
Mācības ir strukturētas 4 tematiskajos blokos:
1. „Kultūrsensitīvās profesionālās darbības izzināšana”
2. „Starpkultūru komunikācijas un kultūrdialoga konteksts”
3. „Kultūrkompetences un atšķirību treniņš (Diversity Training)”
4. „Profesionālās attīstības perspektīvas”
Mācību procesā tiks izmantotas šādas metodes: teorētiskas un praktiskas nodarbības, diskusijas, balstītas uz grupas dalībnieku kopīgajām vajadzībām un vērstas uz aktīvu pašu dalībnieku līdzšinējās pieredzes apmaiņu un kontaktu veidošanu starp dažādu nozaru grupu un ģeogrāfisko reģionu pārstāvjiem. Tikšanās ar mērķa grupas pārstāvi, dažādu video uzskates materiālu izmantošana un interaktīvas spēles.
Dalībnieku atlase
Projekta ietvaros apmācību kursā „Starpkultūru komunikācija" būs iespēja piedalīties kopumā 40 valsts pārvaldes, pašvaldību, to iestāžu darbiniekiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem no visas Latvijas.
Apmācību dalībnieki tiks atlasīti konkursa kārtībā, izvērtējot anketā norādīto informāciju, par potenciālā dalībnieka priekšzināšanām starpkultūru komunikācijā un tiešo kontaktu darbā ar trešo valstu pilsoņiem.
Priekšroka tiks dota tiem valsts pārvaldes, pašvaldību un to iestāžu, kā arī NVO pārstāvjiem, kuri ir tieši iesaistīti pakalpojumu sniegšanā trešo valstu pilsoņiem un kuriem ir vismazākā pieredze starpkultūru komunikācijā, nodrošinot pēc iespējas plašu dalībnieku pārstāvēto iestāžu un organizāciju loku.
Izmaksas, pieteikšanās un kontaktinformācija
No organizatoru puses tiek segtas izmaksas par mācību materiāliem, ēdināšanu un uzturēšanos apmācību vietā ārpus Rīgas vai citām lielajām Latvijas pilsētām (konkrēta apmācību vieta tiks precizēta). Dalībnieku nakšņošana būs divvietīgās istabiņās. Iespēju robežās tiks organizēts transports.
Pieteikšanās termiņš apmācībām nosūtot reģistrācijas anketu elektroniski uz e-pasta adresi nic@sif.lv ir 2014.gada 28.novembris.
Dalības apstiprinājums/noraidījums tiks elektroniski nosūtīts ne vēlāk kā līdz 17.decembrim.
Kontaktpersona:
Sandija Auermane, projekta „Nacionālais integrācijas centrs” mācību aktivitāšu konsultante, sandija.auermane@sif.lv, tālr. + 371 66102339.
Projekts tiek finansēts no Eiropas Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda (75%) un Latvijas valsts budžeta (25%)
Reģistrācijas anketa