Vītolu fonda administrētās stipendijas saņem 70 Rēzeknes novada un Rēzeknes pilsētas jaunieši
Jau 22 gadus Vītolu fonds ir bijis svarīgs atbalsts daudzu Latvijas jauniešu izglītības sekmēšanā. Pateicoties vairāk nekā 372 ziedotājiem no Latvijas, Amerikas Savienotajām valstīm, Austrālijas, Kanādas, Lielbritānijas, Venecuēlas, Horvātijas un Zviedrijas, jauno mācību gadu Latvijas augstskolās uzsāka 840 studenti.
Gada laikā stipendijās plānots izmaksāt 2 miljonus eiro. Aiz katra ziedotāja dibinātās stipendijas ir dzīvesstāsts, kas kalpo par pamudinājumu jauniešiem tiekties uz panākumiem, nākotnē veicinot mūsu valsts izaugsmi.
Kopš fonda dibināšanas, ir izveidota cieša sadarbība ar Rīgas Stradiņa universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti, RTU Liepāja, Latvijas Universitāti, Vidzemes Augstskolu, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti, Latvijas Kultūras akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju, Rīgas Ekonomikas augstskolu, Ventspils Augstskolu, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, Daugavpils Universitāti, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmiju, Rīgas Biznesa skolu, Banku Augstskolu u.c. Vītolu fonda darbības laikā izskoloti vairāk nekā 5000 studenti.
2024./2025. mācību gadā ziedotāju stipendijas no Rēzeknes novada un Rēzeknes pilsētas saņem 70 jaunieši:
Katrīna Kambala ("Daugavas vanagu" Hamiltonas nodaļas stipendija), Karīna Jablonska (In Memoriam Dagnija Strautnieks stipendija), Marija Burceva (Ulda Caunes stipendija), Armands Vēkšējs (Väino V.Keelmann stipendija), Indra Koroļonoka (Vairas Vīķes - Freibergas Korp! Spīdola, Kanādas un ASV latviešu devuma stipendija), Marta Rudzāte (Viestura Neimaņa stipendija), Iveta Anna Munda (Viļa un Martas Vītolu stipendija), Amanda Mileika (Evarista un Mārītes Bērziņu piemiņas stipendija), Ainārs Kiserovskis (Dainas Bīriņas piemiņas stipendija), Sintija Onužāne (Rīgas Hanzas Rotari kluba stipendija), Einārs Rindžs (Viļa M.Barēvica piemiņas stipendija), Renāte Kambala (EY stipendija), Ilva Lontone (Pētera Hrgetič stipendija), Huberts Zimackis (Jāņa Imanta Jentes un Ausmas Jentes piemiņas stipendija), Viktorija Reble (Vaidas Miķītes- Jordan stipendija), Evelīna Geikina (Valsts Prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas stipendija), Gunta Kroiča, Rolands Geikins un Marija Paulāne (Gundara Ozola stipendija), Rianda Razumovska (Kārļa Cīruļa piemiņas stipendija), Evelīna Belinska, Megija Belinska, Samanta Kanaška, Valters Duplinskis un Alberts Mārtiņš Grins (Viktorijas Mickānes piemiņas stipendija), Laima Grišule (Gunāra Šūbiņa piemiņas stipendija), Ņikita Fadejevs ("SEB Investment Management" stipendija), Sabīna Tihomirova (Ernas Bertas Meijas Gurķis piemiņas stipendija), Mairis Ladusāns, Linda Čugune, Margita Proveja, Luīze Bule, Aurēlija Deksne, Mārīte Oborenko (Ritas un Jura Petričeku stipendija), Dace Vilcāne, Santa Šuste un Rodrigo Jugans (Puteņu ģimenes stipendija), Valentīns Jermakovs (Draugu stipendija), Dāvis Lozda un Andris Geduss (SIA "Kokpārstrāde 98" stipendija), Lauma Skarbinīka (Mecenātu Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendija medicīnā), Renārs Saukāns, Diena Svilāne, Viktorija Urbanoviča, Lauris Sergejevs, Diāna Berezovska un Haralds Poišs (Oskara un Irenes Dumpju piemiņas stipendija), Katrīna Geidāne un Solveiga Lozda (In Memoriam Gaida Rīsbergs stipendija), Darja Kairiša (Pētera Mežaka piemiņas stipendija), Marta Kudiņa (Zvejnieku ģimenes stipendija), Daniela Voiciša (SIA "Apsīte" stipendija), Kristaps Adamovičs un Liene Bērziņa (SIA "Kurekss" stipendija), Omars Abuzours, Romāns Bažanovs, Alīna Korotčuka, Unda Lomanovska, Gunita Meško, Aurēlija Poiša, Kristiāna Seržane, Kate Smane, Madara Sondore, Valērija Stupaka un Dagne Tuče (Anonīmās Austrālijas latvietes piemiņas stipendija), Henriete Ignatjeva, Jeļizaveta Pozdņakova un Kate Katerīna Vinogradova (Asjas un Berndta Everts piemiņas stipendija), Elizabete Geikina-Tolstova un Diāna Gritāne (Gunāra Šterna piemiņas stipendija).
Vītolu fondā dibinātas īpašas stipendijas, kas ir atbalsts Rēzeknes novada jauniešiem. Viktorija Mickāne dzimusi Nautrēnu pagastā 1917. gada 25. martā. Trimdas ceļš viņu aizveda uz Minheni, kur, neraugoties uz grūtajiem apstākļiem, ar izcilību tika pabeigtas studijas ārsta un zobārsta specialitātē. Vēlāk viņa pārcēlās uz Ņujorku, kur ieguva ārsta tiesības ar specializāciju psihiatrijā. Latvijai atgūstot neatkarību, Viktorija sāka atbalstīt izglītības iestādes viņas dzimtajā Nautrēnu pagastā. 2008. gadā tika dibināta Viktorijas Mickānes stipendija, kas tiek piešķirta Nautrēnu vidusskolas absolventiem studijām Latvijas augstskolās.
Väino Keelmann dzimis 1950. gadā Dienvidaustrālijā – Adelaidē, bet šobrīd pārcēlies uz dzīvi Kanādā. Viņa māte bija latviete, kura vienmēr uzsvērusi, ka svarīgākais dzīvē ir iegūt labu izglītību un salīdzināja to ar iekļūšanu Gaismas pilī. Viņš ir pārliecināts, ka dibinātā stipendija - tas ir slavinājums viņa mātes ticībai, ka lielākā dzīvē iemantotā vērtība ir laba izglītība un prasme to izmantot ne tikai savā, bet visas tautas labā. Stipendija ir atbalsts ziedotāja mātes dzimtās puses – Latgales – jauniešiem.
“Nav svarīgi, cik daudz reizes notikums atkārtosies, mēs visu mērogosim pret to pirmo reizi, - uzvaras, vilšanās, priekus, sāpes, mīlestības un piedošanu. Skola ir kā sporta treniņš, kā straumēšanas vietnes pirmā mēneša izmēģinājums, kā melnraksta papīrs – pamats, ko nekad vairs neatkārtosi, bet kurš būtu noderīgs ikreiz, kad vajadzēs mēģināt no jauna,” savās pārdomās dalījies bijušais stipendiāts Dāvids Rubens. Lai šie vārdi mums visiem kalpo par iedvesmu turpmākajam darbam!
Nākamā pieteikšanās Vītolu fonda administrētajām stipendijām sāksies no 2025. gada 1. februāra līdz 1. martam. Plašāka informācija par pieteikšanos: www.vitolufonds.lv
Sagatavoja Vītolu fonds