Keramiķis Aivars Ušpelis un gleznotāja Vēsma Ušpele

Publicēts 27.05.2014

eden kulturas_mantojums_zime

 


Adrese: Garkalni, Maltas pagasts
Tālrunis: +371 29466372
E-pasts: puudniiks@inbox.lv
Mājas lapa: http://www.pudnikuskula.viss.lv
Īss apraksts: Darbnīcas apmeklētāji var redzēt keramikas veidošanu no virpošanas līdz apdedzināšanai malkas ceplī. Kolorīta lauku sēta ar podnieka darbnīcu un saimnieces gleznām, senlietu kolekcijas apskate.

Kolorīta lauku sēta ar podnieka darbnīcu un saimnieces gleznām, senlietu kolekcijas apskate. Atraktīvais amatnieks ir viens no Tradicionalūs Zineibu Tureituoju bīdreibys „Pūdnīku skūla” podniekiem un savā darbā izmanto senču uzkrātās zināšanas. Strādā kopā ar dzīvesbiedri, gleznotāju Vēsmu Ušpeli. Darbnīcas apmeklētāji var redzēt keramikas veidošanu no virpošanas līdz apdedzināšanai malkas ceplī. Mākslinieka darbu ekspozīcijas apskate, darbu iegāde. Iespēja darboties pašiem. Apskatāma arī tuvākā apkārtnē savākto seno gludekļu un lauku sētas saimniecības priekšmetu kolekcija.
Aivars Ušpelis savā darbībā lielu uzmanību pievērš tradicionālo māla apstrādes paņēmienu pētīšanai un saglabāšanai, izmanto cilvēkam un videi nekaitīgu tehnoloģiju un cenšas celt amatniecības prestižu, organizējot izstādes, kā arī īstenojot dažādus projektus. Pēdējo trīs gadu laikā sevišķi aktīvi tiek popularizēta svēpētā, jeb tā sauktā dūmotā, arī melnā keramika, tādā veidā paplašinot priekšstatus par Latgales keramiku un keramiku vispār, kas bieži vien aprobežojas ar zināšanām par glazētajiem izstrādājumiem. Kopas dalībnieku principi balstīti uz atziņām, ka amatniekam jāmācās no materiāla, ka par tradicionālu podniecības izstrādājumu var dēvēt tikai to, kura izgatavošanā saglabāta senā tehnoloģija, kur augstas meistarības pamatā ir gudra atturība, vienkāršs skaistums un praktiskums.

GPS: 56.3263488, 27.1336887

Poodi_21 01 4 DSC_1237_hf Gadatirgus_2013_ar_podiem_7 IMG_1778 Poddi_5

DSC04396 (1203 x 902)

Aivars UšpelisAivars UšpelisAivars UšpelisAivars UšpelisAivars UšpelisAivars Ušpelis

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0