Piemiņas vieta bīskapam J. Rancānam un Latvijas Republikas Saeimas deputātam A. Rancānam

Publicēts 21.05.2014
Piemiņas zīme bīskapam Jezupam Rancānam

Adrese: Livzinīki, Nautrēnu pagasts
Īss apraksts: piemiņas zīme izveidota pēc dzejnieka un kultūras darbinieka Antona Kūkoja iniciatīvas, tā veltīta ievērojamiem ļaudīm, kuri dzimuši Livzinīku ciemā – bīskapam Jezupam Rancānam (1886 —1969) un 2.,3., un 4. Saeimas deputātam, labklājības ministram Antonam Rancānam (1897. –1942.). Jezups Rancāns bija pirmās Latgales Atmodas darbinieks Pēterpilī un Latgalē, Latgales Pagaidu Zemes padomes, Tautas padomes, Satversmes sapulces loceklis, visu Latvijas Saeimu deputāts, Saeimas priekšsēdētāja biedrs līdz 1940.g.. Apbalvots ar otrā šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. Miris ASV, 1991.g. pārapbedīts Aglonas bazilikas kriptā.

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0