Izglītības un kultūras iestādes

Bērzgales pagasta izglītības iestādes

Bērzgales pagasta kultūras nams

2012. gada 11.novembrī

Kultūras nams pasākumu organizēšanā sadarbojas ar citām pagasta pārvaldes iestādēm: bibliotēku, muzeju, pamatskolu, pirmsskolas izglītības iestādi un ar Latgales Amatniecības meistaru skolu, kā arī ar citu pagastu un novada kultūras iestādēm. Kultūras namā darbojas 6 mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi un divi interešu pulciņi. Pašdarbības kolektīvu dalībnieku skaits ir 80, tas ir aptuveni 11% no visiem pagasta iedzīvotājiem. Kultūras nams organizē visus valsts un tradicionālos svētkus pagastā, kā arī dažādus informatīvi izglītojošus un izklaides pasākumus dažādām iedzīvotāju vecuma grupām.

Bērzgales kultūras namā darbojas: folkloras kopa, bērnu tautas deju kolektīvs “Bērzgalīte”, sieviešu vokālais ansamblis "Azarpučes", bērnu vokālais ansamblis “Karameles”, sporta interešu pulciņš, jauniešu klubs “Baterija”, kā arī Bērzgales pagasta bibliotēka.

Adrese: Rītupes iela 34, Bērzgales pag., LV-4612
Vadītāja: Daila Ekimāne
Telefons: 64644633 (sekretāre), 26185204

Bērzgales pagasta Antona Rupaiņa muzejs

Antona Rupaiņa muzejs atrodas Rēzeknes novada Bērzgales ciemā, kurš ir izvietojies gleznainā vietā starp Micānu un Meirānu ezeriem.

Muzejā ir apskatāma ekspozīcija “Antona Rupaiņa istaba un Bērzgales pagasta vēsture”, kā arī apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar senajiem sadzīves un darba priekšmetiem.

Rakstnieka daudzpusīgo personību atspoguļo daudzās fotogrāfijas, dokumenti, grāmatas, personīgās mantas. Latgaliskā kolorīta un humora klātbūtne jūtama rakstnieka sulīgajos izteicienos, kuri ir izlasāmi uz ekspozīcijas sienām: ”Siedieja pi raksteišonas kai vysta pi perēšonas laikā”, “Sirds jam trokoja kai jauns kumeļš”, “Sirds vieļ trokoja kai sašķeļvineita ols muca” un vēl daudzi citi.

Viesojoties Antona Rupaiņa muzejā, iespējams iepazīties ne tikai ar muzejā esošo ekspozīciju, bet arī apskatīt pagasta vēsturiskās vietas: teikām apvīto Kirkas kalnu, Sv. Annas Romas katoļu baznīcu, Veitko dzimtas kapus un Antona Rupaiņa pieminekli Bērzgales kapsētā, Brāļu kapiem, kungu laikos mākslīgi veidoto salu Micānu ezerā, Veitko muižas ēku, pussaliņu Micānu ezera ielokā. Kā ceļvedis tūristiem lieliski kalpos uzstādītās informatīvās plāksnes pie apskates objektiem.

Ieejas maksa: 1,00 EUR. Bezmaksas ieeja: pirmsskolas izglītības audzēkņiem un skolēniem (bērni līdz 18 gadiem), personām, kurām noteikta invaliditāte; bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem.

Adrese: Rītupes iela 34, Bērzgale, Bērzgales pag., Rēzeknes nov., LV-4612

Bērzgales pagasta bibliotēka

Adrese: Rītupes iela 34, Bērzgale, Bērzgales pagasts, Rēzeknes novads, LV – 4612

Vadītāja: Ilze Čudare - Sergejeva
Tālr./Fakss: 64644633 (pagasta pārvaldē)
Mob.tālr: 28740141
E-pasts: ilze.cudare@rezeknesnovads.lv

Darba laiks:
Pirmdiena 8.00-16.30
Otrdiena 8.00-16.30
Trešdiena - brīvdiena
Ceturtdiena 8.00-16.30
Piektdiena 8.00-14.30
Sestdiena, svētdiena - brīvdiena
Pusdienu pārtraukums 12.00-12.30

Bērzgales kultūras nama folkloras kopa „Bērzgale”

Berzgales folkloras kopa Ivars KuzminsTālrunis: 26185204

E-pasts: Daila.Ekimane@berzgale.lv

Dibināšanas gads: 1957.
Vadītāja: Anna Adijāne
Kontaktpersona: Daila Ekimane

Bērzgales kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Azarpuče”

Azarpuche  Leonids Vazhnajs scaledTālrunis: 26647377

E-pasts: sigitakuzmina@inbox.lv

Dibināšanas gads: 2012.
Vadītāja: Sigita Kuzmina

Bērzgales kultūras nama meiteņu vokālais ansamblis “Karameles”

Karameles foto DTālrunis: 26647377

E-pasts: sigitakuzmina@inbox.lv

Dibināšanas gads: 2015.
Vadītāja: Sigita Kuzmina

Click to listen highlighted text!