“Latvijas skolas soma” Liepu pamatskolā
Mācību process skolās joprojām notiek attālināti, bet arī šajā laikā ir iespējams uzzināt daudz jauna, interesanta un aizraujoša. Projekts “Latvijas skolas soma” piedāvā skolēniem dažādas aktivitātes tiešsaistē. Arī mēs - Liepu pamatskola, izmantojām šo iespēju.
1.- 4. klašu izglītojamie ZOOM platformā skatījās izrādi “Cauruļzobis vienīgais” Rēzeknes teātra “Joriks” aktieru izpildījumā. Tas bija mēmais detektīvs par neparastu, neredzētu dzīvnieku, kurš nelīdzinās ne īsti ķenguram, ne īsti trusim. Pēc ugunsgrēka jauniegūtais draugs mīklainos apstākļos pazūd un sākas detektīvcienīga izmeklēšana. Skolēni uzzināja, ka šāds dzīvnieks patiesībā pastāv, un izrādās, tas dzīvo Āfrikā. Šis hipnotizējošais un aizraujošais detektīvstāsts visiem ļoti patika. Bērni uzzināja, kas ir detektīvs un kas ir detektīvizmeklēšana. Izrādes beigās norisinājās saruna starp aktieriem un skolēniem. Aktieri uzdeva jautājumus par izrādi, un skolēniem tika dota iespēja uz tiem atbildēt. Arī skolēni varēja uzdot jautājumus, iesaistīties sarunā vai komentēt redzēto. Bērni atzina, ka izrāde bija ļoti interesanta, aizraujoša un izzinoša. To noskatoties tika gūtas pozitīvas emocijas, paplašināts skolēnu redzesloks dabaszinībās.
5.-9. klašu izglītojamie piedalījās interaktīvā nodarbībā “Zinātnes un mākslas krustpunkti” (Laboratorium.lv) ZOOM platformā, kur uzzināja, kā mūsdienās zinātne palīdz veidot filmas un teātra izrādes. Par pamatu tika ņemta filma “Dvēseļu putenis’’, kas uzņemta pēc Aleksandra Grīna tāda paša nosaukuma romāna. Nodarbības vadītājs rādīja, kas nepieciešams, lai radītu ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmas notikumus. Skolēni uzzināja, kā gatavo mākslīgās asinis, speciālus degošos šķidrumus, kā dažādu darbību veikšanai trenējas kaskadieri u.t.t. Tas viss nebūtu iespējams bez ļoti precīziem aprēķiniem un specifiskām zināšanām. Bērniem tika dota unikāla iespēja ieskatīties aizkulisēs, lai redzētu, kā top īsta māksla. Nodarbības laikā veidojās saruna starp nodarbības vadītāju un skolēniem. Vadītājs uzdeva jautājumus, uz kuriem skolēni varēja sniegt savas atbildes, kā arī skolēni uzdeva jautājumus vai komentēja redzēto. Skolēni atzina, ka šāda nodarbība bija ļoti izzinoša un informācijas bagāta. Kaut ko tādu viņi redzēja un dzirdēja pirmo reizi. Nodarbības laikā gūtā informācija papildināja skolēnu zināšanas Latvijas vēsturē, ķīmijā, fizikā, kā arī paplašināja redzesloku.
Šogad vienam no izcilākajiem Latvijas komponistiem - Imantam Kalniņam aprit 80 gadi. Programma „Skolas soma” ( SIA „Dzīva skaņa”) piedāvāja Imantam Kalniņam veltīto izglītojošo videolekciju „Sprādziens mūzikā”. Šo iespēju izmantoja Liepu pamatskolas 6.-9. klašu skolēni. Arī koncertlekcija notika digitāli.
Koncertlekcijas filmēšana notika studijā, kas aprīkota ar profesionālu gaismas, skaņas un video tehniku. Skolēniem tika dota iespēja noklausīties augstas kvalitātes skaņas ierakstus. Pasākums tika pavadīts ar spilgtiem muzikāliem priekšnesumiem profesionāļu sniegumā. Tajā piedalījās pieredzējusi, augsti profesionāla instrumentālā grupa. Visi priekšnesumi tika sniegti emocionāli pozitīvā gaisotnē. Skolēni atcerējās un atsauca atmiņā, kas ir instrumentāls kvintets, izbaudīja populāru mūzikas instrumentu, tādu kā kontrabass, ģitāra, čells, sitamie instrumenti, spēlēšanas īpatnības un to plašās iespējas. Digitālās koncertlekcijas laikā skolēni varēja pārbaudīt savas zināšanas mūzikas dzīves aktualitātēs, populārās mūzikas žanru daudzveidībā, Imanta Kalniņa daiļradē un aizpildīt darba lapu ar organizatoru piedāvāto krustvārdu mīklu. Bērni guva priekšstatu par to, kā notiek mūzikas ierakstu veikšana profesionālā līmenī. Iegūtās zināšanas un muzikālo pieredzi bērni turpmāk izmantos mācību procesā mūzikas stundās.
Liepu pamatskolas struktūrvienības vadītāja un "Skolas soma" koordinatore Gaļina Bogdanova.