Neformālās apmācības “Latgale iespējas jauniešiem” Mākoņkalna pagasta jauniešiem

18.07.2023

Pagastu ziņas

Katru vasaru, pateicoties Rēzeknes novada sporta un izglītības pārvaldei, tiek realizēti projekti, kas ļauj organizēt neformālas apmācības mūsu jauniešiem. Neformālas apmācības dod iespēju jauniešiem  saturīgi un lietderīgie pavadīt savu  brīvo laiku, vienlaicīgi  neformāli apgūt dažādas prasmes un spējas.

Šogad Mākoņkalna pagasta jaunieši  piecas dienas ir veltījuši savai tuvākai  nākotnei, jo mūsu neformālo apmācību “Latgale iespējas jauniešiem” tēmā bija – karjera, profesija, augstākā izglītībā, mācību iestādes Rēzeknē.  Startējām kopā ar karjeras konsultantu – Kristīni Rimšu. Pārrunājām par to, cik svarīgi laicīgi pievērst jauniešu  uzmanību izglītībai, mācību iestādes izvēli pēc visiem kritērijiem. Strādājām grupās un individuāli, iepazināmies ar internet resursiem, kas izstrādāti un  virzīti palīdzēt jauniešiem neapmaldīties profesiju klāstā. 

Apmācību ietvaros apmeklējām Valsts Robežsardzes koledžu, Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmiju , Rēzeknes dizaina un mākslas vidusskolu, kā arī Mākslas Akadēmijas filiāli. Iestāžu pārstāvji iepazīstina jauniešus ar mācību iespējām un to norisi. Apskatījām telpas un laboratorijas,  uzzinājām, kā top studentu diplomdarbi.

Vienu dienu veltījām braucienam ciemos pie cilvēkiem, kuri ar savu piemēru rāda, cik svarīgi turpināt mācīties, pat tad kad kabatā  ir diploms par augstāko izglītību.  Satikāmies ar z/s “Liepkalns” un zīmola “Grikši” saimniekiem Jūliju un Alekseju.  Aleksejs pastāstīja par lauksaimniecības tehniku, ražošanas procesu. Savukārt kopā ar  Jūliju jaunieši garšīgi pavadīja laiku pie galda, cepot picas un saldas vafeles no griķu miltiem. Tajā pašā dienā apmeklējām SIA “Fishboat” ražotni, kas nodarbojas ar alumīnija motorlaivu izstrādi un ražošanu. Kā arī gida pavadībā apskatījām Latgales Vēstniecības GORS aizkulises.   Kā katru gadu, tā arī šogad  baudījām pikniku un ūdens aktivitātes pie Rāznas ezera. Noslēdzām neformālās apmācības ar radošo darbnīcu – somu apgleznošanu pēc sava dizaina un gardas meistarklases laikā noklausījāmies Elīnas Kvitovas stāstu – “No hobija līdz mājražošanai”.

Milzīgs paldies jauniešiem par veltīto laiku, par viņu  radošumu, par viņu atsaucību.

Kā arī paldies Mākoņkalna pagasta administrācijai par atbalstu un transporta nodrošinājumu visa projekta realizācijas posmā.

Teksts un foto:
Jekaterina Itkača projekta koordinatore, Mākoņkalna pagasta jaunatnes darbiniece

Click to listen highlighted text!