Aktuālā informācija par Covid-19

Informācija atjaunota 11.10.2021. 

No 11. oktobra, Latvijā spēkā stājas ārkārtējā situācija, kuras mērķis ir apstādināt ļoti straujo Covid-19 vīrusa izplatību, nepārslogot veselības aprūpes sistēmu un glābt iespējami vairāk cilvēku dzīvību. Covid-19 gadījumu lielais skaits pēdējās dienās, zemā vakcinācijas aptvere, slimnīcu pārslodze un epidemioloģijas ekspertu prognozes liek valdībai nekavējoties pieņemt lēmumu par stingriem drošības pasākumiem visā Latvijas teritorijā. 

Valsts kanceleja sadarbībā ar nozaru ministrijām ir izveidojusi pašu būtiskāko drošības pasākumu kopsavilkumu, kas būs spēkā ārkārtējās situācijas laikā. Detalizētāka informācija par drošības pasākumiem un ierobežojumiem aizvien meklējama Ministru kabineta rīkojumā Nr.720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, Ministru kabineta noteikumos Nr. 662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”, kā arī nozaru ministriju tīmekļvietnēs. 

Drošības pasākumu kopsavilkumshttps://covid19.gov.lv/atbalsts-sabiedribai/ka-drosi-rikoties/covid-19-izplatibas-ierobezosanas-pasakumi 

Aicinām apmeklēt arī citas vienotās mājaslapas sadaļas:

Aicinām stingri ievērot drošības pasākumu un laipni mudināt to darīt arī līdzcilvēkus, kolēģus!

7 BIEŽĀKIE MĪTI PAR VAKCINĀCIJU

Mīts Nr.1: Vakcīnas ir eksperimentālas, ko apliecina melnais apgrieztais trīsstūris vakcīnu lietošanas instrukcijā

Visas Latvijā izmantotās vakcīnas pret Covid-19 ir pārbaudītas tikpat stingri un rūpīgi kā jebkuras citas zāles. Lai iegūtu apstiprinājumu, zāles ir izpildījušas visas uzraugošo institūciju prasības.

Melnais apgrieztais trīsstūris nozīmē tikai to, ka šīs ir zāles, kuras pēcreģistrācijas periodā uzrauga vēl rūpīgāk. Simbola mērķis ir aicināt cilvēkus aktīvi ziņot par blakusparādībām, tādējādi papildinot drošuma datus, kas iegūti pētījumos pirms zāļu/vakcīnu reģistrācijas.  Starp citu, VISU  vakcīnu un citu bioloģiskas izcelsmes zāļu, kas reģistrētas Eiropā pēc 2011. gada 1. janvāra, lietošanas instrukcijās un zāļu aprakstos ir šāds melns trīsstūris.

Mīts Nr.2: Vakcīnas ir nedrošas, jo tika izstrādātas pārāk ātri

Pētnieki jau vairāk nekā desmit gadus ir pētījuši SARS un MERS vīrusus, kā arī strādājuši pie vakcīnām pret šiem vīrusiem, kas arī ir viens no iemesliem, kāpēc vakcīnas pret Covid-19 izdevās izstrādāt ātri. Turklāt, ņemot vērā pandēmijas apmērus un vīrusa izplatībai uzlikto ierobežojumu nodarīto kaitējumu valstu ekonomikām, vakcīnu izstrādē tika apvienoti vēsturiski vēl nepieredzēti zinātnes, finanšu un cilvēkresursi. Gan vakcīnu izstrādes, gan izvērtēšanas procesā tika piesaistīts milzīgs ekspertu un zinātnieku skaits, kas veica kvalitatīvu vakcīnu pārbaudi atbilstoši nemainīgi stingrām reģistrēšanas prasībām.

Mīts Nr.3: Vakcīnas nelabvēlīgi ietekmē reproduktīvo veselību

Vakcīnas pret Covid-19 nekādā veidā neietekmē ne sieviešu, ne vīriešu spēju radīt pēcnācējus. Šis ir aplams apgalvojums, kas plaši izplatīts internetā.

Vakcīnas pret Covid-19 galvenais uzdevums ir iemācīt cilvēka imūnsistēmu cīnīties ar īpašo pīķa proteīnu, kas atrodams uz koronavīrusa virsmas. Savukārt pavisam cits pīķa proteīns, saukts arī par “synticin-1”, ir saistīts ar placentas piestiprināšanos un attīstību grūtniecības laikā. Pārpratums radās tad, kad kādā kļūdainā rakstā tika apgalvots, ka vakcīna pret Covid-19 izraisītu sieviešu organismā to, ka tas sāktu cīnīties pret šo citu pīķa proteīnu un tādējādi ietekmētu sieviešu sekmīgu grūtniecību. Taču šie divi pīķa proteīni ir pilnīgi atšķirīgi un nekādā veidā nav saistīti. Turklāt, piemēram, Pfizer-BioNTech vakcīnas pētījumos piedalījās arī 23 sievietes, kas pētījuma laikā palika stāvoklī. Pētījumi par vakcīnu iedarbību un drošumu turpinās grūtnieču populācijā, jo grūtniecības laikā pieaug risks smagai slimības gaitai ar Covid-19. Ja būtu identificēti potenciāli riski grūtniecības norisei, tad šādi pētījumi nevarētu notikt un vakcīnas būtu kontrindicētas grūtniecības laikā.

Mīts Nr.4: Vakcīna man nav nepieciešama, jo mans organisms ir vesels un spēcīgs

Lai arī smaga slimības gaita ir īpaši raksturīga cilvēkiem augsta riska grupās: gados vecākiem cilvēkiem, cilvēkiem ar sirds un asinsvadu slimībām, diabētu, hroniskām elpceļu slimībām un vēzi, tomēr jānorāda, ka visu vecuma grupu cilvēki nokļūst slimnīcā Covid-19 dēļ. 

Turklāt vēl līdz galam neizpētītas ir Covid-19 slimības ilgtermiņa sekas. Esošo pasaules pētījumu rezultāti liecina, ka aptuveni 10% inficēto personu pēc slimošanas vēl ilgāk nekā trīs mēnešus novērojams kāds no slimības simptomiem: nogurums, galvassāpes, elpas trūkums, ožas vai garšas zudums, muskuļu vājums, drudzi vai pazeminātas smadzeņu darbības spējas. Smagāko saslimšanas gadījumos iespējama pat pacientu otrreizēja nokļūšana slimnīcā ar hronisko slimību saasinājumiem.

Mīts nr.5:  Es nedrīkstu vakcinēties, jo man ir hroniska slimība

Vakcinācija tieši ir īpaši svarīga cilvēkiem  ar hroniskām slimībām, jo pasargā no smagas saslimšanas ar Covid-19 un hronisko slimību saasinājuma, ko izraisījis vīruss. Covid-19 saslimšanas gadījumu analīze ir pierādījusi, ka cilvēkiem ar hroniskām slimībām, īpaši onkoloģisko slimību pacientiem, cilvēkiem ar sirds asinsvadu sistēmas slimībām, tai skaitā hipertonisko slimību, pacientiem ar cukura diabētu, smagām elpošanas ceļu slimībām, nieru slimībām, aptaukošanos un dažādu cēloņu izsauktiem imūndeficītiem ir augsts vai ļoti augsts risks iegūt smagus Covid-19 izraisītus veselības traucējumus. Savukārt vakcinācija pret Covid-19 novērš Covid-19 izraisītus smagus un vidēji smagus veselības traucējumus un nāves gadījumus.

Mīts nr.6: Es nedrīkstu vakcinēties, jo man ir alerģija pret ziedputekšņiem, bišu kodumiem, pārtikas produktiem

Šobrīd potēties pret Covid-19 nedrīkst tikai tiem cilvēki, kuriem ir iepriekš bijusi vai zināma smaga alerģiska reakcija - anafilakse - pret kādu no vakcīnu sastāvdaļām. Šāda smaga alerģiska reakcija novērojama ļoti retos gadījumos.

Mīts nr.7: Viena uzņēmuma ražotā vakcīna ir labāka nekā cita

Visas Latvijā reģistrētās vakcīnas ir ar augstu iedarbību Covid-19 smagas saslimšanas novēršanā. Neviena no šobrīd apstiprinātajām vakcīnām nav uzskatāma par labāku vai sliktāku. Visas reģistrētās vakcīnas ir vienādi pārbaudītas, kvalitatīvas, iedarbīgas un drošas. Lai vakcīnas varētu pilnvērtīgi salīdzināt, būtu jāveic salīdzinošs, apjomīgs pētījums. Zinātnieki ir uzsākuši darbu pie tā, tomēr viennozīmīgu rezultātu ar atzinumiem par to, kura ražotāja vakcīna ir efektīvāka, vēl nav.

No 15. jūnija publisko pasākumu organizatori varēs rīkot divu veidu norises: pasākumus, kurus varēs apmeklēt tikai vakcinētas vai Covid-19 pārslimojušas personas un kuros nebūs jāievēro papildu drošības noteikumi, kā arī pasākumus, kuros varēs piedalīties apmeklētāji, kas ir vakcinēti, pārslimojuši vai ar derīgu iepriekš vai pasākuma norises vietā veiktu Covid-19 testu. Šajos pasākumos noteikti ierobežojumi. Organizatoriem par pasākuma veidu jāinformē, iegādājoties biļeti.

Pasākums, kurā visi apmeklētāji ir vakcinēti vai izslimojuši Covid-19

Var notikt:

  • privāti pasākumi ārā vai iekštelpās līdz 20 cilvēkiem no dažādām mājsaimniecībām;
  • publiski pasākumi ārā vai iekštelpās ar neierobežotu apmeklētāju skaitu.

Apmeklējot pasākumu:

  • jābūt derīgam Covid-19 sertifikātam;
  • nav jālieto sejas maskas;
  • nav jāievēro distance;
  • nav laika ierobežojuma.

Ar derīgiem Covid-19 sertifikātiem grupu ekskursijās muzejos varēs piedalīties pārslimojušas un vakcinētas personas bez skaita ierobežojuma. 

Pasākums, kurā visi apmeklētāji ir vakcinēti, izslimojuši Covid-19 vai arī var uzrādīt negatīvu testu

Var notikt:

  • publiski pasākumi ārā līdz 500 apmeklētājiem bez laika ierobežojuma;
  • publiski pasākumi iekštelpās ne vairāk kā 300 apmeklētājiem līdz 4 stundām.

Apmeklējot pasākumu:

  • jābūt derīgam Covid-19 sertifikātam;
  • jālieto sejas maskas;
  • jāievēro distance;
  • jābūt personalizētām sēdvietām;
  • bērniem līdz 12 gadu vecumam Covid-19 sertifikāts nav jāuzrāda un tests nav jāveic.

Ja neesi vakcinēts vai izslimojis Covid-19, organizatori var piedāvāt veikt antigēnu testu pirms pasākuma, tādā gadījumā norises vietā jāierodas laicīgi. Testu vari veikt arī individuāli pirms pasākuma: antigēnu tests ir derīgs 6 stundas, savukārt PCR tests – 2 dienas.

Ja neesi vakcinējies un nevēlies veikt Covid-19 testu

Var notikt:

  • privāti pasākumi ārā līdz 20 cilvēkiem no dažādām mājsaimniecībām;
  • privāti pasākumi telpās līdz 10 cilvēkiem no divām mājsaimniecībām.

Ievērojot drošības pasākumus, iespēja apmeklēt āra terases, muzejus, bibliotēkas, tirdziņus, veikalus u.tml.

Turpina darboties "luksofora princips", pēc kura noteiks, kad pasākumus varēs apmeklēt arī cilvēki, kas nav vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19. 

Kā iegūt Covid-19 sertifikātu? 

Sertifikātu vari iegūt, ja: 

  • esi vakcinējies pret Covid-19 un pēc "Jannsen" 1. potes vai "Comirnaty", "Moderna" abu pošu saņemšanas ir pagājušas vismaz 14 dienas, savukārt "AstraZeneca/Vaxzevria" gadījumā no 22. līdz 90. dienai pēc 1. potes saņemšanas vai uzreiz pēc 2. potes saņemšanas;
  • esi izslimojis Covid-19 un pēc pozitīvā testa rezultāta pagājušas vismaz 11 dienas (sertifikāts derīgs 180 dienas no pirmā pozitīvā Covid-19 testa veikšanas dienas);
  • pēdējo 48 stundu laikā esi veicis Covid-19 PCR testu (sertifikāts derīgs 48 stundas);
  • esi veicis antigēnu testu (sertifikāts derīgs 6 stundas).

1. Dodies uz vietni Covid19sertifikats.lv.

2. Spied "Apskatīt savus sertifikātus"

Valdība sēdē otrdien, 1. jūnijā, vienojās, ka darbu varēs atsākt arī lielie tirdzniecības centri un kultūras iestādes, tostarp muzeji. Valdība par jauniem atvieglojumiem lēma, ņemot vērā epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, proti, Covid-19 izplatības rādītājs ir nokrities zem noteiktā sliekšņa – 320 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem 

Valdība vienojās, ka individuāliem apmeklējumiem būs pieejamas bibliotēkas, arhīvi, muzeji un tiem radniecīgās mākslas un vēstures eksponēšanas vietas. Iekštelpās vienai personai būs jānodrošina ne mazāk kā 25 kvadrātmetri (m2 ) no publiski pieejamās telpu platības, bet ārtelpās, bibliotēku lasītavās – 10 mpersonai. Ja publiski pieejamā telpu platība ir mazāka par 25 m2, vienlaikus telpā varēs atrasties tikai viens apmeklētājs vai vienas mājsaimniecības locekļi. 

Tāpat Ministru kabinets vienojās atcelt visus tirdzniecības ierobežojumus. Tas nozīmē, ka darbu varēs atsākt arī tie tirdzniecības centri, kuru kopējā platība pārsniedz 7000 kvadrātmetrus un kas līdz šim nedrīkstēja strādāt. "Tirdzniecības  centros varēs strādāt pilnā apjomā,"  skaidroja Valsts kancelejas un Operatīvās vadības grupas (OVG) vadītājs Jānis Citskovskis.

Tāpat valdība lēma par atvieglojumiem ielu tirdzniecībā. Proti, vairs nebūs spēkā prasība par ielu tirdzniecībā maksimāli pieļaujamām 20 tirdzniecības vietām. Par to, cik daudz tirdzniecības vietas varēs būt, varēs lemt katra pašvaldība, lēma valdība.  

Vēl valdība lēma, ka turpmāk viena mājsaimniecība drīkstēs ciemoties pie otras. Ārtelpās drīkstēs pulcēties līdz 20 cilvēkiem, bet iekštelpās – līdz 10 cilvēkiem no divām mājsaimniecībām.

Savukārt bēru un kristību ceremoniju norisē turpmāk varēs piedalīties cilvēki no dažādām mājsaimniecībām, ievērojot noteiktu dalībnieku skaitu – līdz 10 cilvēkiem iekštelpās un līdz 20 cilvēkiem brīvā dabā.  Noteikts, ka pulcēšanās laikā jālieto mutes un deguna aizsegi.

Vienlaikus, valdībai apstiprinot Izglītības un zinātnes ministrijas virzītos grozījumus par klātienes praktiskām mācībām, ko nevar veikt attālināti, paredzēts, ka pirmās palīdzības praktisko apmācību varēs veikt klātienē 10 cilvēku grupā, ievērojot noteiktās epidemioloģiskās drošības prasības - apmācību laikā pasniedzējs un apmācāmā persona lieto respiratoru bez vārsta, nodrošināta 2 metru distance, apmācību dalībniekiem ir veikts Covid-19 tests un tas ir negatīvs. Savukārt, tie cilvēki, kuri izgājuši pilnu vakcinācijas kursu un kopš vakcinācijas pagājušas 14 dienas, klātienē pirmās palīdzības apmācībās varēs piedalīties līdz 20 cilvēkiem grupā neveicot Covid-19 testu, nelietojot mutes un deguna aizsegu, kā arī neievērojot 2 metru distanci, informēja Veselības ministrijā (VM).

Apstiprinot grozījumus noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", valdība lēma arī, ka līdz ar grozījumu stāšanos spēkā Valkas un Valgas iedzīvotāji drīkstēs bez ierobežojumiem ikdienā šķērsot Valkas -Valgas robežu, ja viņi nepārvietosies ārpus Valkas un Valgas pašvaldību administratīvajām teritorijām.

Ekonomika  ministrijā (EM) skaidroja, ka, novēršot pārmērīgo administratīvo slogu un papildu izmaksas, kā arī nemazinot iedzīvotājiem pieejamo pakalpojumu loku un neradot iedzīvotāju neapmierinātību, turpmāk valdības noteiktie ieceļošanas ierobežojumi netiks attiecināti uz Valkas novadā un Valgas pagastā deklarētajiem Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso Latvijas Republikas sauszemes robežu ar Igaunijas Republiku, ja viņi nepārvietojas ārpus Valkas un Valgas pašvaldību administratīvajām teritorijām.

EM informēja arī, ka izmaiņas stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanu Latvijas oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis". Izmaiņas attiecībā uz lielveikalu darbību varētu stāties spēkā ceturtdien, 3. jūnijā.  

Vakcinētiem cilvēkiem jūnijā būs plašākas iespējas pulcēties

Vakcinētu vai Covid-19 pārslimojušu cilvēku risks saslimt ar Covid-19 ir pietiekami zems, lai jūnijā līdz ar lielāku vakcinācijas aptveri viņiem piemērotu izņēmumus no vispārējās epidemioloģiskās kārtības - plašākas iespējas pulcēties.

Ministru kabinets šodien, 27. maijā, atbalstīja vairākas izmaiņas, kas tostarp no 15. jūnija ļaus pulcēties vakcinētiem vai Covid-19 pārslimojušiem cilvēkiem privātos pasākumos līdz 20 cilvēkiem. Vienlaikus cilvēkiem, kas nav vakcinējušies, drošības pasākumi tiks pakāpeniski mazināti atbilstoši iepriekš lemtajam un krītoties saslimstības līmenim.

Kādas izmaiņas paredzētas vakcinētajiem un Covid-19 pārslimojušajiem?

  1. Ja pakalpojuma sniedzējs ir vakcinējies pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā pārslimojis Covid-19, no 1. jūnija drīkstēs individuāli sniegt visa veida skaistumkopšanas pakalpojumus, sporta inventāra nomas un fotopakalpojumus, kā arī citus saimnieciskos pakalpojumus klātienē, kas saistīti ar izklaidi un labsajūtu. Tas nozīmē, ka telpā atrodas tikai pakalpojuma sniedzējs un viens klients (sporta inventāra nomas, pirts, saunas un fotopakalpojumu gadījumā viens pakalpojumu sniedzējs un viena mājsaimniecība). Šajā gadījumā klientiem nav jābūt vakcinētiem.

Izmaiņas no 1. jūnija attieksies arī uz sociālās aprūpes centriem – būs iespējams uzņemt vakcinētus vai Covid-19 pārslimojušus apmeklētājus no vienas mājsaimniecības.

  1. No 15. jūnija cilvēki, kuri būs vakcinējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši pēdējā pusgada laikā, drīkstēs tikties no vairākām mājsaimniecībām līdz 20 cilvēkiem. Tās varēs būt gan tikšanās telpās, gan ārpus tām, un nebūs nepieciešams lietot sejas maskas un ievērot distanci.

Tāpat no 15. jūnija cilvēki, kuri būs vakcinējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši, drīkstēs piedalīties publiskos pasākumos, profesionālās pilnveides kursos, piedalīties laulību ceremonijās, apmeklēt kafejnīcas, kino teātra izrādes, koncertus, klubus un saņemt citus līdzīgus pakalpojumus, nelietojot sejas maskas un neievērojot 2 metru distanci. Lai šādus pakalpojumus sniegtu, arī  darbiniekiem, kuri ir saskarē ar apmeklētājiem, jābūt vakcinētiem vai izslimojušiem Covid-19, kā arī jānodrošina kontrole, lai neielaistu cilvēkus, kas neatbilst prasībām.

Tāpat cilvēki, kuri būs vakcinējušies pret Covid-19 vai to pārslimojuši, no 15. jūnija varēs apmeklēt sporta klubus, gan trenējoties individuāli, gan apmeklējot grupu nodarbības. Telpā nedrīkstēs atrasties nevakcinēti cilvēki vai tādi, kas pēdējā pusgadā nav slimojuši ar Covid-19.

Vienlaikus valdība vienojās vēl pilnveidot regulējumu un precizēt kārtību pasākumiem ar bērnu klātbūtni.

Kādi izņēmumi no vispārējās epidemioloģiskās kārtības ir pieejami jau šobrīd?

Jau šobrīd cilvēki, kuri ir vakcinēti vai pārslimojuši Covid-19, darba vietā (līdz 20 cilvēkiem), mēģinājumos un treniņos drīkst pulcēties, nelietojot sejas maskas un neievērojot distanci. Tāpat nav jāveic Covid-19 rutīnas skrīninga testi darba pienākumu veikšanai. Ja ir bijusi saskarsme ar Covid-19 saslimušo, var neievēro mājas karantīnu (nedēļas laikā jāveic Covid-19 tests). Pašizolāciju nav jāievēro, atgriežoties Latvijā no Eiropas Savienības vai Eiropas Ekonomikas zonas valsts, vai Šveices Konfederācijas, kā arī Apvienotās Karalistes.

Kā varēs pārliecināties par vakcinācijas un Covid-19 izslimošanas faktu?

No 1. jūnija ikvienam būs iespēja elektroniski vietnē www.Covid19sertifikats.lv iegūt digitālu sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas vai Covid-19 pārslimošanas faktu. Informācija par to, vai persona ir vakcinēta pret Covid-19, pēdējā pusgada laikā pārslimojusi Covid-19 vai ir veikta Covid-19 testēšana, būs pieejama digitālā formātā vietnē www.Covid19sertifikats.lv. Līdz ar to arī pakalpojuma sniedzēji varēs ērti pārliecināties par cilvēka statusu, izmantojot tīmekļa vietni www.Covid19Verify.lv vai speciālu lietotni ar QR koda lasītāju. No 15. jūnija iekšzemes sistēma vakcinācijas vai Covid-19 izlimošanas fakta pārbaudei iekļausies kopīgajā Eiropas digitālā zaļā sertifikāta sistemā.

Kas varēs izmantot ieviestās izmaiņas?

Plānotās izmaiņas attieksies uz vakcinētiem cilvēkiem divas nedēļas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas vai trīs nedēļas pēc saņemtas pirmās ražotāja AstraZeneca vakcīnas "Vaxzevria" devas (pēc 90 dienām jāsaņem otrā deva), kā arī uz cilvēkiem, kuri pēdējā pusgada laikā ir pārslimojuši Covid-19. Savukārt, lai neievērotu pašizolāciju, cilvēkam jāsaņem arī otrā AstraZeneca ražotāja vakcīnas deva un no tā brīža jāpaiet divām nedēļām.

Ja cilvēkam nav iespējas sertifikātu iegūt elektroniski, to papīra veidā pēc pieprasījuma izsniegs ārstniecības iestāde vai kādā no vienotās valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centriem (https://www.varam.gov.lv/lv/vpvkac).

Aicinām ikvienu, kurš to vēl nav izdarījis, pieteikties savai vakcīnai pret Covid-19 vietnē www.manavakcina.lv, pa tālruni 8989, pie sava ģimenes ārsta vai darba devēja. Galvenais vakcinācijas mērķis ir pasargāt cilvēku no smagas saslimšanas ar Covid-19 un nāves.

VM Komunikācijas nodaļas vadītājs

Oskars Šneiders

tālrunis: 67876008

e-pasts: oskars.sneiders@vm.gov.lv

Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai"

Ministru kabineta noteikumu projekta “Grozījumi 2020.gada 9.jūnija noteikumos Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”” sākotnējās ietekmes novērtējuma ziņojums (anotācija) 

Atsauce uz pirmavotu 

Valsts kanceleja sadarbībā ar nozaru ministrijām ir izveidojusi un ik dienas aktualizē oficiālo vienoto tīmekļvietni covid19.gov.lv. Tīmekļvietnē vienuviet apkopota oficiālā informācija par drošības pasākumiem un Covid-19 izplatību, lai iedzīvotājiem būtu ērti un pārskatāmi atrast sev interesējošo informāciju. 

Tīmekļvietnē ir atrodamas aktuālākās ziņas saistībā ar Covid-19 izplatību ( arī krievu valodā). Ir izveidota sadaļa Kopsavilkums, kur īsi un konkrēti ir apkopota aktuālā informācija par drošības pasākumiem un ierobežojumiem (arī krievu valodā).

Tīmekļvietnē ir izveidota sadaļa Par Covid-19 (arī krievu valodā), kurā apkopta būtiskākā informācija:

Lai sniegtu informāciju par  atbalstu iedzīvotājiem un  uzņēmējiem, kurus skāruši Covid-19 ierobežojumi, ir izveidota sadaļa par Atbalsta pasākumiem, kurā izskaidrots, kādā apmērā  un kam pieejams atbalsts, kā tam var pieteikties (krievu valodā). Būtiska ir sadaļa par atbalsta pasākumiem tieši Skaistumkopšanas nozarē(krievu valodā), par aktuālajiem jautājumiem par rīcību Covid-19 izplatības laikā (arī krievu valodā).

Tīmekļvietnes sadaļā Covid-19 statistika pieejams statistikas datu atspoguļojums:

Jāuzsver, ka statistikas dati tīmekļvietnē tiek publicēti automātiski, tiklīdz tos ir publicējis SPKC, tāpēc šeit varat regulāri ielūkoties, lai pirmie uzzinātu par saslimstības rādītājiem.

Informācija ir pieejama arī lietotājiem ar īpašām vajadzībām, jo tīmekļvietnē ir iespēja pārslēgt kontrastus un palielināt tekstus, kā arī tekstus ir iespējams mašīnlasīt.

 Atvērt mājaslapu

==============================================================

Aktuālie ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldību un seku pārvarēšanu saistītie tiesību akti to aktuālajās redakcijās (ar iekļautiem grozījumiem) pieejami ŠEIT

Vienotais diennakts tālrunis 8345 ar Covid-19 saistīto jautājumu noskaidrošanai
Covid -19 analīzēm jāpiesakās, zvanot uz 8303
Rīcība simptomu gadījumā

Click to listen highlighted text!