Apstiprināts “Lendžu administratīvās ēkas, t. sk., kultūras nama energoefektivitātes paaugstināšana” projekts

2021. gada nogalē Darbības programmā “Izaugsme un nodarbinātība” 4.2.2.specifiskā atbalsta mērķa “Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām, sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu pašvaldību ēkās” un 13.1.3.specifiskā atbalsta mērķa “Atveseļošanas pasākumi vides un reģionālās attīstības jomā” 13.1.3.1. pasākuma “Energoefektivitātes paaugstināšana pašvaldību infrastruktūrā ekonomiskās situācijas uzlabošanai” piektajā atlases kārtā “Energoefektivitātes paaugstināšana pašvaldību infrastruktūrā ekonomiskās situācijas uzlabošanai” atklātajā projektu iesniegumu atlasē Rēzeknes novada pašvaldība  iesniedza projektu “Lendžu administratīvās ēkas, t. sk., kultūras nama energoefektivitātes paaugstināšana” nr.4.2.2.0/21/A/032.

2022. gada 29.jūnijā starp pašvaldību un Centrālo finanšu un līgumu aģentūru tika parakstīta vienošanās par minētā projekta īstenošanu.

Projekta mērķis ir samazināt primāras enerģijas patēriņu, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu Lendžu administratīvajā, t. sk., kultūras nama ēkā.

Projekta kopējais budžets ir 176 601,72 EUR, no tā attiecināmās izmaksas 173 838,22 EUR, no kurām ERAF finansējums ir 147 762,48 EUR, valsts budžeta dotācija – 7 822,72 EUR un pašvaldības līdzfinansējums – 18 253,02 EUR, un neattiecināmās izmaksas ir 2 763,50 EUR.

Projektā paredzēta būvdarbu veikšana, kas nodrošina minētās ēkas energoefektivitātes paaugstināšanu, kas saskaņā ar energosertifikātu ir šādi:

• ārsienu siltināšana, t. sk., cokolstāva ārsienu siltināšana, kā arī logu un durvju ailas,
  • pamatu siltināšana,
  • energopārvaldība un datu monitorings;
  • ventilācijas sistēmas uzlabojumi.

Projekts tiks īstenots līdz 2023. gada 31. decembrim.

Projekta vadītāja Inga Zapāne

“Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai”.