Godinātas Rēzeknes novada ģimenes

23.07.2023

Kultūra

Rēzeknes novadā jau daudzu gadu garumā par tradīciju ir kļuvusi ģimeņu godināšana. Arī šī gada novada svētki nebija izņēmums. Sveiktas tika 24 ģimenes. Lepojamies, ka Rēzeknes novadā dzīvo tik atraktīvas, spēcīgas un izpalīdzīgas ģimenes, kuras stiprina ne tikai Rēzeknes novadu, bet visu Latviju.

Nautrēnu apvienības pārvaldes ģimenes

Nautrēnu pagasts, Salenieku ģimene

Andris un Solvita savām meitām – Elēnai un Ramonai – ir kolosāls piemērs, kā var apvienot gan darbu, gan sabiedriski aktīvu dzīvi. Solvita ar Andri abi dejo VPDK “Vasalinki”, bet abas meitas dejo JDK “Troks voi!”. Elēna un Ramona ļoti bieži brīvprātīgi palīdz un darbojas Nautrēnu sporta halles – KN organizētajos pasākumos, piedalās Jauniešu centra aktivitātēs un ir klāt visās notikšanās. Solvita aktīvi darbojas Nautrēnu pagasta Iedzīvotāju konsultatīvajā padomē, piedalās Labdarības tirdziņos un abi ar Andri līdzdarbojas kultūras notikumos.

Visa ģimene – Andris, Solvita, Elēna un Ramona, kopā ar mazmeitiņu Megiju, šogad piedalījās Dziesmu un deju svētkos!

Audriņu pagasts, Baikovu ģimene

Ģimenē aug 4 bērni – Romāns, Maksims, Veronika un Alise. Visi mācās Rēzeknes novada speciālajā pamatskolā (4., 5., un 9. klasē). Ģimenes galva Vitālijs pēc profesijas ir galdnieks, tādējādi iegūtās prasmes tiek pielietotas arī pagastā, palīdzot remontdarbos. Tikmēr Natālija ir daudzu kultūras nama organizēto konkursu un foto konkursu dalībniece un čakla rokdarbniece. Viņas kolekcijā ir pašdarināti ziedi no pērlītēm, rotaļlietas no vilnas, vates, kā arī darinātas papje-mašē tehnikā, kā arī figūriņas no betona. Ģimene rūpējas arī par kuplu mājdzīvnieku pulciņu – papagaiļi, zivtiņas, dažādu škirņu kaķi, truši, zosis, vistas, baloži, aitas un šinšillas.

Ilzeskalna pagasts, Reizānu ģimene

Reizānu ģimene Ilzeskalna pagastā dzīvo jau vairāk nekā četrus gadu desmitus. Ar labsirdību, izpalīdzību, smaidu un vienkāršību šī ģimene ir kopā ar līdzcilvēkiem prieka brīžos, mirkļos, kad jāsniedz palīdzīga roka, arī tad, kad gadījies kāds skumīgs brīdis. Tagad jau precīzāk būtu teikt Reidzānu Loginu ģimene. Saime aktīvi dzied. Dzied visas paaudzes. Dziesmusvētki, Baltikas pasākumi, Rēzeknes novada pasākumi, Ilzeskalna un citu pagastu pasākumi, visur ir skanējusi un skan Reidzānu Loginu dziedošās ģimenes balsis. Ar skaistuma izjūtu un īpašu uztveri, vienmēr izpalīdzīgi noformēju veidošanai pagasta vai apvienības pasākumiem, ar burvīgi veidotām dāvanām, ar vienkāršu klātbūtni, šī ģimene atbalsta, kuplina, palīdz, kad vien var un vajag.

Vērēmu pagasts, Mihailovu Ivanovu ģimene

Aktīvā, sportiskā un atsaucīgā Mihailovu Ivanovu ģimene vienmēr piedalās Rēzeknes novada, apvienības vai pagasta pasākumā, jo ģimene nekad neatsaka dalību. Ģimene ir ar izdomu, ar spraigu, sportisku, atraktīvu piegājienu jebkuram uzdevumam. Vienmēr izpalīdzīgi, draudzīgi, atbildīgi par savu rīcību un līdzcilvēku labklājību. Mihailovu Ivanovu ģimenes vecāki, bērni, mazbērni vienmēr ir kopā ar tuviem un tāliem kaimiņiem, draugiem un paziņām.

Lendžu pagasts, Smelteru ģimene

Jāzeps un Nellija aktīvi apmeklē visus sabiedriskos pasākumus un labprāt tajos arī piedalās. Ģimenē ir izaudzināti divi bērni, Ilze un Jānis, kuri izveidojuši jau savas ģimenes.

Jāzeps un Nellija lielu dzīves daļu ir strādājuši Kalnezeru Katoļu pamatskolā – Nellija par sākumskolas, vēstures un kristīgās ticības skolotāju, bet Jāzeps par saimnieciskās daļas vadītāju. Abi vienmēr ir ļoti pozitīvi un atsaucīgi. Nellija piedalās pagasta kultūras dzīvē un dzied pašdarbnieku kolektīvā "Omammas".

Smelteru ģimene izstaro pozitīvo enerģiju un iedvesmo citus uz lieliem darbiem.  

Kaunatas apvienības pārvalde

Kaunatas pagasts, Kuzminsku ģimene

Aijas un Jāņa Kuzminsku ģimenē aug četras atvases – Sanita, Enija, Agate un Jānis.

Ģimene ir saliedēta, draudzīga, enerģiska un idejām apveltīta. Vecāki augstu vērtē latviešu tradīcijas, tāpēc tās tiek koptas un nodotas bērniem.

Aija ir aktīva un pozitīva sieviete, pati dara un aicina apkārtējos piedalīties pagasta un novada rīkotajos pasākumos. Pagājušajā gadā kopā ar līdzgaitniekiem Lielajā Liepukalnā organizēja un vadīja Starptautiskajai ģimenes dienai veltītu pasākumu, kas pulcēja cilvēkus no malu malām. Aija Kaunatas pagasta Dubuļu tautas namā vada pulciņu bērniem – “Mazais uzņēmējs”. Viņa realizē projektus, rāda bērniem un jauniešiem, kā strādājot un pašiem realizējot idejas, var uzlabot un sakārtot vidi sev apkārt. Piemēram, aprīlī ņemta dalība vides akcijā Plogings “Skrien zaļi Rēzeknes novadā 2023”, bet maijā kopīgiem spēkiem Dubuļos uzrakts, izravēts volejbola laukums un uzstādīts tīkls.

Jānis ir zemnieku saimniecības “Tip - Top” īpašnieks, nodarbojas ar amatniecību, mēbeļu izgatavošanu un viņam pieder pašam sava ģitāru darbnīca – muzejs Attack Guitars.

Meita Sanita pagājušā gada vasarā izveidojusi jaunu izklaides objektu Fight Hill – airsoft spēles laukumu. Popularizējot Kaunatas pagastu un piesaistot tūristus, tiek rīkoti arī airsoft turnīri.

Kaunatas pagasts, Potašovu ģimene

Evijas un Edgara Potašovu ģimenē aug 3 bērniņi – Ralfam tūlīt būs 5. dzimšanas diena, Markusam pavasarī palika 3 gadi, bet meitiņai Elīzai ir 1 gadiņš.

Paralēli algotajiem darbiem abi vecāki aktīvi attīsta savu uzņēmējdarbību un hobijus. Edgars ir “Atpūtas parka Čīkurs” īpašnieks. Tiek popularizēts Kaunatas pagasta vārds, kā arī piesaistīti tūristi. Lai iepazīstinātu cilvēkus un padarītu arī citu pagastu svētkus aizraujošus, ar šīm spēlēm pabūts izbraukumos ne tikai Rēzeknes novadā, bet arī kaimiņu novados.

Edgars pēc savas iniciatīvas izveidojis arī orientēšanās trasi “Iepazīsti Kaunatu”, kurā ir 12 kontrolpunkti. Izejot trasi, var uzzināt informāciju par Kaunatas pagasta objektiem un uzņēmējiem.

Evija ir radoša un talantīga sieviete, kura brīvajā laikā rada brīnumskaistas lietas no polimērmāla – auskarus, piespraudes, krūzes, glāzītes.

Mākoņkalna pagasts, Vilcānu ģimene

Inta Brokāne-Vilcāne un Arnis Vilcāns Mākoņkalna pagastā dzīvo kopš  2016. gada, kā arī aktīvi veic sabiedrisko darbu. Šajā neilgajā laika periodā sevi ir pierādījuši kā sabiedriski aktīvu, radošu, izpalīdzīgu ģimeni. Ģimene darbojas dramatiskajā pulciņā „Raudive”, rīko labdarības pasākumus, piedalās kopšanas talkās, sakopj pamestās apbedījuma vietas, kā arī sniedz humāno palīdzību. Cilvēkiem smagos dzīves brīžos sniedz nepieciešamo palīdzību, tiek izsniegti invalīdu ratiņi, staiguļi, specializēti krēsli invalīdiem, kā arī daudzas citas preces. Inta kopā ar Arni nodrošina mantu piegādi katram cilvēkam, kuram nepieciešama kāda palīdzība. Vilcānu ģimene sniedz palīdzību ikvienam, kuram tā ir nepieciešama, ne tikai Rēzeknes novadā, bet arī ārpus tā. 

Uzsākoties karam Ukrainā, tika ziedots autobuss Iveco ar 35 vietām. Autobuss tika nogādāts un Ivanofrankivska pilsētu.

Čornajas pagasts, Gaisiņu ģimene

Gaisiņu ģimenē aug četri lieliski un atraktīvi bērniņi – Agris 11 gadi, Andžejs 9 gadi , Amanda 5 gadi un mazā Ancīte, kurai ir tikai 2 gadiņi. Gaisiņu ģimenes bērnu vārdi ir saistīti ar interesantu faktu, katra bērna vārds sākas ar burtu “A” par godu vectēvam Antonam.

Ģimene ir ļoti aktīva, bērni sporto, dzied, dejo, bet pats galvenais, ka šīs saknes viņi ir dziļi iesakņojuši Čornajas pagastā. mīlestība pret dzimto pusi ir nākusi no paaudzes paaudzē, jo Santa šeit dzīvo ar vecākiem 25 gadus. Kopā ar vīru saimnieko jau 12. gadu.

Galvenā ģimenes nodarbe ir uzņēmējdarbība IK ,,Rāznas priedes”, kur tiek popularizēts un attīstīts tūrisms pie Rāznas ezera. Santas un Artūra darba mērķis ir dod bērniem un vecākiem prieku, dāvāt vēl vienu kopā pavadītu svētku dienu.  

Dricānu apvienības pārvalde

Kantinieku pagasts, Dakulu ģimene

Māra un Kristīnes ģimeē aug divi bērni – Dilans un Alans.

Dzīvo Kantinieku pagastā kopš 2014 gada, kad atgriezās no Īrijas. Lauko nodarbojas ar biškopību. Katru gadu tiek palielināts bišu saimju skaits. Ģimenē visi ir draudzīgi un katrs palīdz saimniecībā. Māris darbojas pie stropiem, Kristīne atbild par medus sviešanu un fasēsanu, bērni naglo rāmīšus un palīdz medus sviešanā. Jau trešo gadusaimniecībā notiek jauno biškopju praktiskās nodarbības.  Aktīvi arī piedalās Latvijas Biškopības Biedrības projektos.

Dakulu ģimenei ir izveidojusies burvīga tradīcija, katros Ziemassvētkos kopā rotāt dzīvu egli, cep un rotāt piparkūkas. Ģimenei patīk aktīvs dzīvesveids un tiek novērtēts kopā pavadītais laiks.

Nagļu pagasts, Brenču ģimene

Nagļu pagasta gleznainajā Īdeņas ciemā skaisti iekoptā lauku sētā čakli saimnieko Brenču ģimene – Jāzeps un Ruta Brenči. Uzcēluši sev māju, izaudzinājuši trīs bērnus. Ik vasaru viņu pļavās ganās govju bariņš, ik vasaru Brenču pagalmu apglezno bagātīgs ziedu košums.

Brenču ģimene pierāda, ka arī attālā klusā ciemā katra diena, kas piepildīta gan ar darbiem, gan ar saticību un mīlestību, dzīves segā ieauž ļoti skaistas un spilgtas nokrāsas.

Tagad Brenču mājās dzīvo trīs paaudzes – arī dēla kuplā ģimene.

 Jāzeps godam nes savu stipro vārdu – ģimenē ir stiprais plecs. Savukārt Ruta apbur ar savu sievišķību – mīl dejot, gardi gatavot, audzēt puķes un uzburt smalkus tamborējumus.

Pagasta ļaudis Brenčus raksturo kā izpalīdzīgus, sirsnīgus cilvēkus. Lielās talkas dienā ik gadu Jāzeps vada Īdeņas sakopšanas darbus. Bet Ruta savas plašās gladiolu kolekcijas skaistules dāsni ziedo gan baznīcas pušķošanai, gan Nagļu tautas nama pasākumu greznošanai.

Sakstagala pagasts, Borgu ģimene

Jau vairāk kā gadu Auseklīšos, bijušajā Sakstagala ambulancē, saimnieko Borgu ģimene – Inga un Kaspars ar meitām Boniju un Sofiju Šarloti.

Katra Auseklīšos pavadītā diena ir piepildīta ar darbiem, atjaunojot seno māju un iekopjot zemi pie tās.

Ģimenes galvenās vērtības ir kopā būšana, ģimenes tradīciju izkopšana, latviskums, mīlestība pret dabu, zemi, mežiem un dzīvniekiem.

Borgu ģimene uzskata, ka viens no labākajiem lēmumiem ir bijis pārvākties no pilsētas kņadas

Dricānu pagasts, Veļičko ģimene

Veļičko ģimene no Rīgas rosīgās gaisotnes pārcēlušies vien piecus gadus atpakaļ uz Dricānu centra privātmāju, bet jau ir kļuvuši pazīstami un iemīļoti starp pagasta ļaudīm.

Dricānu pagasts vienmēr ir varējis lepoties ar muzikālām ģimenēm. Tāda ir arī Veļičko ģimene. Ģimenes galva Jānis ir ērģelnieks Dricānu un Rēzeknes baznīcās, Jāņa Ivanova mūzikas skolas kora klases un Rēzeknes sākumskolas pedagogs, zēnu kora vadītājs, skanīgā sieviešu ansambļa “Almus vadītājs” un gādīgs trīs atvašu tētis.

Māmiņa Ineta gan aprūpē kuplo ģimeni, gan strādā pagasta bibliotēkā, gan apgūs jaunu profesiju. Jānis un Ineta ikdienas steigā pagūst arī realizēt dažādus sabiedriskā labuma projektus. Kā viens no pēdējiem ir digitālo ērģeļu iegāde Dricānu katoļu baznīcai.

Ģimenes atvases Evelīna un Roberts jau ir uzsākuši skolas gaitas. Evelīna mācās arī mūzikas skolā. Roberts nesen ieguva pirmo vietu Aijas Eriņas piemiņas konkursā jaunajiem vokālistiem un dziesmu autoriem “Nūdreb sirds…” Ādams jau tagad aktīvi palīdz tētim muzicēt baznīcā!

Viļānu apvienības pārvalde

Šogada Viļānu apvienības pārvalde īpaši izcēla ģimenes, kuras kļuvušas par aizbildņiem vai audžuģimenēm.

Puzaku ģimene

Sandra un Jānis jau desmit gadu garumā audzina Evelīnu, nodrošinot   ģimenē labvēlīgu sociālo vidi, kas nodrošina pilnvērtīgu fizisko un intelektuālo attīstību. Meitene ir radoša, atraktīva, iesaistās Viļānu vidusskolas rīkotajos pasākumos, piedalās konkursos novadā un valstī, sporta nometnēs un parāda labas sekmes mācībās.

Bokišu ģimene

Aldis un Ludmila uzņēmušies aizbildnību par diviem pirmskolas vecuma bērniem Ievu un Dāvidu. Bērni apmeklē pirmskolas izglītības iestādi. Ģimenē bērniem radīti viņu vecumam atbilstoši sadzīves apstākļi, vecāki ir gatavi ieguldīt gan materiālos gan intelektuālos resursus, lai bērni pilnvērtīgi attīstās. Ierīkots rotaļu laukums, brīvajā laikā ģimene ceļo un atpūšas kopā.

Knippi ģimene

Vineta un Gunthers uzņēmušies aizbildnību par 15 gadīgo Anastasiju, sniedzot meitenei rūpes, ģimenes siltumu un drošību. Dekšāres pagastā aktīva ģimene, cilvēki ar plašu sirdi, vienmēr gatavi sniegt palīdzīgu roku, brīvprātīgā darba atbalstītāji.

Bezmenovu ģimene

Svetlana audzina aizbildnībā savu mazdēlu Viktoru jau no dzimšanas, sniedzot mīlestību, rūpes, drošības sajūtu, ģimenisku vidi un audzinot ģimenes vērtības un savstarpējās attiecības.

Visocku ģimene

Oksanai un Edgaram Visockiem audžuģimenes statuss  ir jau no 2005. gada. Jau 10 gadus audžuģimene rūpējas par Hariju un Sanitu, bērniem ar īpašām vajadzībām. Tas prasa īpašus bērnu veselības stāvoklim atbilstošus apstākļus un audzināšanu. Neskatoties uz to, ka Oksana palika viena, viņa turpina šo misiju, dāvāt savu laiku, spēku, rūpes un mīlestību saviem audžubērniem.

Maltas apvienības pārvalde

Pušas pagasts, Rutkovsku ģimene

Anna un Pēteris ir aktīvi kultūras dzīves dalībnieki, cienītāji un atbalstītāji. Ilggadēji Pušas Tautas nama pašdarbnieki. Anna ir vokālā ansambļa "Volyudzeitis" dalībniece, dzied arī baznīcā. Pēteris ir Tautas nama amatierteātra dalībnieks, vienmēr atsaucīgs un pretīmnākošs.  Šī ģimene kopā ar bērniem un mazbērniem regulāri piedalās dažādos Tautas nama rīkotajos pasākumos, piemēram, „Pagasta sakoptākā sēta”, autofoto orientēšanās sacensības, makšķernieku sacensības un daudzos citos. Ir vieni no pirmajiem, kuri apmeklē arī kultūras pasākumus kaimiņu pagastos.

Silmalas pagasts, Svikšu ģimene

Šajā ģimenē aug četri bērni. Ģimenes galva Edgars ir Maltas apvienības pārvaldes saimniecības un tehniskā nodrošinājuma daļas Silmalas pagasta remontstrādnieks – īsts darbarūķis, kurš paspēj veikt gan sabiedrisko darbu, gan uzturēt saimniecību. Lielākā meita Laura savu dzīvi saistījusi ar mūziku (mācās Jāņa Ivanova Rēzeknes Mūzikas vidusskolā; māca bērniem dziedāšanu Stružānu pagastā, dzied  J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas kora grupā un Rēzeknes novada vokālajā studijā “Skonai”. Dēls Aigars iet tēva pēdās – mācās Rēzeknes Tehnikumā, jo vēlas kļūt par celtnieku, bet brīvajos brīžos ir tēva labā roka visos mājas darbos.

Sieva Svetlana ir mājsaimniece, kur ikdienas solis paiet kopā ar jaunākajām atvasēm – Martu un Veltu. Šī ģimene apliecina, ka arī mūsu laikos laukos ir stipras, kuplas dzimtas, kuras turpina kopt latgaliskās vētības arī savā tā ģimenē.

Ozolaines pagasts, Bartkeviču ģimene

Olgas un Viktora saime ir jaunās paaudzes daudzbērnu ģimene, kura audzina trīs savus ķiparus un rūpējas arī par citiem bērniem. Olga un Viktors tur godā un cieņā ģimenes vērtības un saka: „Būt daļai no ģimenes nozīmē būt daļai no kaut kā brīnišķīga. Tu mīlēsi un būsi mīlēts visu atlikušo dzīvi!” Visa ģimene ir ļoti aktīva Ozolaines pagasta rīkoto pasākumu apmeklētāja un dalībniece, kas iesaistās teju visās kultūras dzīves aktivitātēs pagastā. Vecākā meita ir arī pastāvīga, aktīva Ozolaines pagasta bērnu kluba „OzO” dalībniece. Bartkeviču saime, ar sociālo tīklu starpniecību, sekojot modernā laika tendencēm, bieži atspoguļo un popularizē savu pagastu plašākā mērogā, nododot sabiedrībai pagasta dzīves aktivitātes, kultūras notikumus, infrastruktūru un netikai.

Lūznavas pagasts, Matčuku ģimene

Vitolda un Valentīnas Matčuku ģimenē ir divi dēli un meita, kuri ir ļoti čakli, strādīgi, sabiedriski  aktīvi un atsaucīgi. Ģimene ir īpašnieki vienai no vislielākajām lopkopības saimniecībām Lūznavas pagastā, kas apgādā vietējos iedzīvotājus ar piena produkciju. Saimniekošanā tiek piekoptas sentēvu tradīcijas. Vitolds ir ilggadējs pašvaldības darbinieks, kurš nostrādājis pagastā ceturtdaļgadsimtu. Neskatoties uz to, ka ir sasniedzis pensijas vecumu, joprojām aktīvi strādā pašvaldībā. Viņš ir aktīvs iedzīvotāju konsultatīvās padomes loceklis, Zosnas draudzes baznīcas kārtības uzturētājs, Zosnas muižas ēkas uzraugs, izcils stāstnieks un vēstures zinātājs. Arī dēli turpina sekot tēva pēdās. Ģimene ir ļoti atvērta, optimistiska, ar pozitīvu skatu uz dzīvi.

Feimaņu pagasts, Vilcānu ģimene

Vilcānu ģimenē aug četri braši dēli un meita, kuri visi kopā savu ikdienas dzīves stilu raksturo kā dinamisku. Vecākie dēli strādā, Marika mācās augstskolā, jaunākie arī izglītojas, lai apgūtu profesiju un zināšanas skolā. Pateicoties māmiņas Ainas piemēram, visi aktīvi iesaistās pagasta rīkotajos pasākumos. Ervīns, Mārtiņš, Artūrs un Marika dejo Feimaņu KN jauniešu deju kolektīvā „Vīmyns”, ar dejām tiek priecēti gan vietējie iedzīvotāji, gan arī ņemta dalība koncertos Latgalē un Latvijā. Vilcānu ģimene ir aktīva, čakla, vienota un draudzīga. Ģimenē valda savstarpējā sapratne, mīlestība un rūpes vienam par otru, kura balstās uz ticību un Dieva svētību. Viņi dzīvē paspēj visu – strādāt un mācīties, piedalīties un uzstāties pasākumos, apmeklēt mēģinājumus, palīdzēt saimniecības un lauku darbos. Jo vairāk dara, jo vairāk var izdarīt, to arī cenšas īstenot šī kuplā ģimene. Pagastā visiem ir neviltots prieks par viņiem.

Maltas pagasts, Štekelu ģimene

Maltas pagasta Štekelu ģimene  ir Dziesmu un deju svētku ģimene. Štekelu ģimene ir azartiski latgalieši vārdos, sajūtās un darbos. Senču kultūras mantojuma saglabāšana šai ģimenei ir svēta lieta. Mamma Sandra, tētis Normunds un dēls Eduards dejo Maltas pagasts deju kopā „Rutuļi”, meita Everita dzied Rēzeknes novada vokālajā ansamblī "Skonai". Dēls Eduards mācās Rīgā, bet šogad nācās izpalīdzēt  dzimtā pagasta kolektīvam, kurā mamma un tētis dejo kopš 2001. gada. Tētis Normunds, ar savu vadīto kapelu "Malta" šogad Dziesmu svētkos muzicēja arī kapelu maratonā Rīgā. Everita ar savu vijolspēli un balsi spēj aizkustināt klausītājus tuvu un tālu pār novadu.

Arī muzicēšana un latgaliešu rotaļdejas Maltas pagasta gadskārtu svētkos ir šīs ģimenes goda lieta.

Foto: Jūlija Jurāne, Rēzeknes novada sabiedrisko attiecību speciāliste

Click to listen highlighted text!