Jauniešu atbalsta projekts Rēzeknes novada Feimaņu pagastā

10.06.2022

Jauniešiem

Rēzeknes novada Feimaņu pagasta Z/S “Jāņi”, no 2021. gada 17. janvāra līdz 2022. gada 16. maijam īstenoja darba projektu programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” ietvaros „Savai nākotnei”. Projekta mērķis bija nodrošināt jauniešiem, kuriem ir mazāk iespēju, sniegt atbalstu un darba iespējas, lai iegūtu praktisku darba pieredzi, palīdzot viņiem uzlabot savas prasmes, jauniešu kompetences, tādējādi veicinot viņu nodarbinātību, sekmīgu sociālo iekļaušanos un Eiropas vērtību stiprināšanu. 

 Z/s Jāņi dibināta 2002. gadā, tas ir uzņēmums, kas veiksmīgi darbojies Rēzeknes novada Feimaņu pagastā visus šos gadus, veicot lauku tūrisma uzņēmējdarbības iniciatīvas, organizējot kultūras, izglītības, sporta, atpūtas, brīvā laika pasākumus bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem un citas kultūras un sabiedriskās aktivitātes. 

Projekta veiktās aktivitātes viennozīmīgi sekmēja pārmaiņas uzņēmuma ikdienā. Tas nozīmē gan Eiropas Solidaritātes korpusa nodrošinātu praktisku projekta realizācijas pieredzi, ņemot vērā Solidaritātes Korpusa mērķus un pamatnostādnes, kas varētu būt noderīga arī turpmāk iesaistoties dažādu citu projektu realizācijā, kas risina sociālās iekļaušanas problēmas, vietējo kopienu atbalsta un attīstības jautājumus, jauniešu nodarbinātības jautājumus, kā arī sniegto pakalpojumu klāsta un kvalitātes uzlabojumu. Īstenojot šo projektu, galvenokārt, tika gūta pieredze iesaistei Eiropas solidaritātes aktivitātēs.  

Projekts sniedza, Rēzeknes novada jauniešiem vienreizēju iespēju iegūt pieredzi un iesaistīties uzņēmuma darbībā, palīdzot pašrealizēties, attīstot personīgo iniciatīvu. Šie jaunieši saņēma darbinieku atbalstu, zināšanas un pieredzi, kas uzlaboja viņu prasmes, kompetences ar izglītības ieguvi saistītai sociālajai, pilsoniskajai, kultūras un profesionālajai attīstībai, kas iedrošinās jauniešus turpmāk sekmīgāk iekļauties gan darba tirgū, gan sociālajā vidē kopumā,  līdz ar to tiks īstenoti Eiropas Solidaritātes korpusa mērķi, kā arī popularizēta solidaritāte kā vērtība. 

Nozīmīga loma projektā bija mentoram. Kopā ar jauniešiem tika veikti dažādi uzdevumi projekta īstenošanā, jaunieši ar mentora palīdzību dokumentēja savu mācīšanos, aprakstīja mācīšanās rezultātus, izvērtēja savu mācīšanās procesu, ar dažādu neformālo metožu palīdzību (dažādas darba lapas, spēles utt.) jauniešos veidojās izpratne par Youthpass pamatkompetencēm, apziņa par mācīšanās nepieciešamību un rezultātu dokumentēšanu. Mentors pārrunāja jauniešu izjūtas darba vidē, to, vai ir saprotami darba uzdevumi, lai sekmētu jauniešu veiksmīgu integrēšanos uzņēmuma darbībā un kompetenču apguvē, viņu izaugsmi, labsajūtu, palīdzēja uzstādīt mērķus, ko jaunieši gribētu apgūt projekta laikā, iegūstot jaunas prasmes, palīdzēja veikt rezultātu apkopojumu. 

Eiropas Savienības pamatā ir solidaritāte — kopēja vērtība, kas ir pārliecinoši jūtama visā Eiropas sabiedrībā. Eiropas Solidaritātes korpuss apvieno jauniešus, lai veidotu iekļaujošāku sabiedrību, kas atbalsta neaizsargātos cilvēkus un reaģē uz sabiedrības un humānās palīdzības problēmām. Tas sniedz iedvesmojošu un pārliecinošu pieredzi jauniešiem, kuri vēlas palīdzēt, mācīties un attīstīties, un nodrošina vienotu kontaktpunktu piekļuvei šādām solidaritātes aktivitātēm visā Eiropas Savienībā un ārpus tās.

Eiropas Solidaritātes programmas konkrētais mērķis ir nodrošināt jauniešiem, arī tiem, kuriem ir mazāk iespēju, viegli pieejamas iespējas iesaistīties solidaritātes aktivitātēs, kas sekmē pozitīvas pārmaiņas sabiedrībā gan Savienībā, gan ārpus tās, vienlaikus uzlabojot un pienācīgi atzīstot viņu kompetences, kā arī sekmējot viņu kā aktīvu pilsoņu pastāvīgu iesaistīšanos.

Pateicoties Eiropas Solidaritātes korpusa atbalstam, Rēzeknes novada jaunieši guva iespēju piedalīties projektā un gūt nozīmīgu pieredzi.

Projekts „Savai nākotnei” tika finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu. 

 

 

Click to listen highlighted text!