“Ābeces svētki” Audriņu pamatskolā

Publicēts 24.02.2016

Janvāra beigās paši mazākie Audriņu pamatskolas iemītnieki, pirmklasnieki, svinēja visnozīmīgākos svētkus – pirmās skolas grāmatas, ābeces, svētkus.

Pusgada laikā bērni apguva visnozīmīgāko prasmi turpmākajai dzīvei– lasītprasmi. Šis priecīgais notikums kļuva par iemeslu īstiem svētkiem.

No paša rīta skolas aktu zālē pulcējās gan skolēnu vecāki, gan skolasbiedri, gan viesi – visi gaidīja “mazos gudriniekus”. Jautras mūzikas pavadījumā bērni ieskrēja zālē, turot rokās savas pirmās grāmatas – ābeces. Lai atrastu savu vietu pie galdiem, viņiem bija jāizlasa savs vārds un tikai tad jāapsēžas. Kad vietas bija ieņemtas, sākās “īstie pārbaudījumi”!

Bērni lasīja, rakstīja, stāstīja, minēja mīklas, dejoja, skaitīja dzejoļus. Nu gan visi klātesošie saprata – mūsu pirmklasnieki ir pilnvērtīgi un konkurētspējīgi valsts pilsoņi!

Pasākuma laikā skolēni ne tikai daudz strādāja, pierādot savas zināšanas un attapību, bet arī saņēma pietiekamu dāvanu klāstu. Otrās un trešās klases bērni atnāca ar radošu dāvanu – viņi “uzdāvināja” pamācošus dzejoļus – padomus skolas dzīvē. No klases audzinātājas audzēkņi saņēma diplomus – apliecinājumus par lasītprasmes veiksmīgu apguvi. Uzdāvinātās krāsainās pasaku grāmatas noteikti noderēs jaunajiem lasītājiem. Skolas direktore Liāna Teirumnieka sagatavoja pārsteigumu – bērni saņēma disku ar pasakām.

Pasākuma beigās pirmklasnieki nodeva savas ābeces skolas bibliotekārei Ludmilai Fjodorovai. Viņa ieteica jaunajiem lasītājiem aktīvi izmantot skolas bibliotēkas pakalpojumus.

Skolas Ābeces svētki ir izskanējuši, bet mazie audriņieši neprot mierīgi sēdēt uz vietas! Viņi kopā ar klases audzinātāju devās uz Latgales Kultūrvēstures muzeju Rēzeknē, lai piedalītos pedagoģiskajā programmā ar tādu pašu nosaukumu -“Ābeces svētki”. Muzeja eksponāti pārsteidza mūsu bērnus – milzīga pildspalva, koka burtu kluči, spēles – viss sagādāja patiesu prieku. Īpaši iepriecināja bērnus iespēja pielaikot skolas formas tērpu, kuru valkāja viņu vecāki vai arī vecvecāki skolas laikos.

Lasītprasmes pamati ir ielikti, tagad mūsu pirmklasnieki var droši sērfot grāmatu okeānā, paplašinot savas zināšanas un redzesloku.

Sākumskolas skolotāja Oksana Brokāne

61716978

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0