Advente – Ziemassvētku gaidīšanas laiks Audriņu pamatskolā

Publicēts 29.11.2019

Tuvojoties Ziemassvētkiem, gandrīz katrā mājā svētdien tiks aizdegta pirmā Adventes svecīte. Lai simboliski gatavotos svētku sagaidīšanai, Audriņu pamatskolas 9. klases skolēni devās uz Audriņu pagasta bibliotēku, lai meistardarbnīcā kopā ar bibliotekāri Margaritu Platonovu un skolotāju Ivetu Rundāni izgatavotu Adventes vainagus. Meitenes un zēni ar aizrautību praktiski darbojās, lai gatavie vainagi patiktu ne tikai sev, bet arī citiem. Meitenes vairāk ieklausījās ieteikumos, bet zēni 100% realizēja savu radošo ideju.

Pirms praktiskās darbošanās skolēni uzzināja to, ka pirmo Adventes vainagu 1833. gadā, izpušķojot koka krustu ar egļu zariem un iededzot 23 sveces, pasaulei dāvināja Hamburgas bērnu patversmes bāreņi. Adventes laiks ir divdesmit trīs dienas ilgs. Pamazām pušķoto koka krustu aizvietoja ar zaļu egļu zaru vītu vainagu, ko rotāja četras sveces – katrai Adventes svētdienai pa vienai. Apaļais Adventes vainags, kas tradicionāli ir zaļā krāsā, simbolizē dzīvību.

Daudziem no mums Advente ir laiks, kad klusām gaidām pienākam Ziemassvētkus. Advente ir tas laiks, kad ikviena sirsniņā iedegas cerība un gaidas pēc Ziemassvētku brīnuma. Šajā laikā ir pieņemts miers un līdzsvara meklējumi sevī. Tas ir laiks, ko pavadīt mājās, kopā ar ģimeni, ietinoties mandarīnu un piparkūku smaržās.

Audriņu pamatskolas skolotājas Ivetas Rundānes teksts un foto

20191128_121937 20191128_122302 20191128_122634 20191128_132215

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0