Aicina piedalīties Uzņēmējdarbības apmācību kursā Daugavpilī

Publicēts 27.02.2015

Zviedrijas vēstniecība Latvijā, Rīgas Ekonomikas augstskola – Stockholm School of Economics in Riga, TeliaSonera un CONNECT Latvija aicina piedalīties Uzņēmējdarbības apmācību kursā, kas notiks Daugavpilī, 2015. gada pavasarī.

Uzņēmējdarbības apmācību kursa mērķis ir sniegt dalībniekiem nepieciešamo informāciju, instrumentus un iedrošinājumu, lai sāktu savu uzņēmējdarbību. Ilgtermiņa mērķi ir stiprināt uzņēmējdarbības kultūru Daugavpilī un Latgalē, iesaistot dalībniekus neformālos uzņēmējdarbības tīklos, attīstot Daugavpils Uzņēmējdarbības centrus, kā arī sekmējot biznesa inkubatora attīstību un darbību.

Kurss tiek plānots vairāk praktisks, nekā teorētisks, lai gan teorija arī ir svarīga. Kursa uzdevums ir sniegt dalībniekiem nepieciešamo informāciju, iedvesmu, neformālās zināšanas un tīklošanās (kontaktēšanās) iespējas, lai sāktu savu uzņēmumu.

Jaunizcepta uzņēmēja pirmais bizness drīzāk cietīs sakāvi, lai gan dažiem paveiksies jau ar pirmo reizi, tomēr galvenais, lai sāktu uzņēmējdarbību, ir sākt to darīt.

Dažādas uzņēmējdarbības tēmas pasniegs šo jomu speciālisti. Uz atsevišķām nodarbībām tiks uzaicināti uzņēmēji, kuri padalīsies savā pieredzē.

Mērķauditorija

• Studenti no dažādām augstskolām un specialitātēm, kam ir interese un gatavība sākt uzņēmējdarbību tuvākajā laikā;

• Ikviens, kas plāno sākt savu uzņēmējdarbību – gados jauni cilvēki, bet ne tikai – arī seniori – ja vien ir motivācija un liela vēlēšanās mainīt ierasto lietu kārtību un sākt savu uzņēmējdarbību;

• Vidusskolu pēdējā gada skolēni, kas domājot par savu turpmāko darbību, apsver arī sava biznesa izveidošanas iespēju;

• Nesen sākušie uzņēmēji, kas vēlas nostiprināties, gūt jaunas zināšanas un iedvesmu;

• Un līdzīgi cilvēki, kas jau ir sākuši vai vēlas sākt savu uzņēmumu, iegūt praktiskas zināšanas un saņemt jaunu iedrošinājumu savu mērķu realizācijai;

Daudzus veiksmīgus uzņēmumus pēdējos gados ir izveidojuši jaunieši, kam bija ideja, un, kas bija gatavi pārmainīt pasauli, realizējot savu ideju. Šodienas dinamiskajā uzņēmējdarbības vidē, kur informācijas tehnoloģijas un sociālie tīkli kļuvuši pieejami ikvienam, vairs nav nepieciešams sasniegt noteiktu kvalifikācijas līmeni, lai kļūtu par uzņēmēju. Lai iesāktu, pietiek ar ideju, drosmi un iniciatīvu, kas ir sākums, lai paveiktu ko nozīmīgu.

Nodarbību plāns: kurss sastāv no 10 nodarbībām, kuras notiks 5 secīgu nedēļu laikā no 18. marta līdz 16. aprīlim, divas dienas nedēļā, pēcpusdienās no pl. 16.00-19.00.
Dalībnieku skaits: ap 40.
Valoda: latviešu, dažas nodarbības var būt angļu valodā.
Norises vieta: Daugavpils Universitāte, Parādes iela 1, Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju korpuss.
Reģistrācija: šeit līdz 12. martam. Dalības bezmaksas.
Organizē: Zviedrijas vēstniecība Latvijā, Rīgas Ekonomikas augstskola – Stockholm School of Economics in Riga, TeliaSonera un CONNECT Latvija
Atbalsta: Daugavpils Universitāte

Programma (nodarbības katru atzīmēto dienu notiek no pl. 16.00 līdz 19.00)

Ieskats tēmās

tabula

① Vēlies kļūt par uzņēmēju?

Salīdzinoši nedaudz cilvēku kļūst par uzņēmējiem. Kāpēc? Ko tas nozīmē – būt uzņēmējam? Lēmums, nodošanās, disciplīna, atbildība, priekšrocības, gandarījums – kā tas viss attiecas uz uzņēmējdarbību? Kāda ir motivācija, lai sāktu savu uzņēmumu? Ikvienam cilvēkam ir individuālas prasmes un īpašības, lai efektīvi darbotos šajā pasaulē. Mūsu uzdevums ir palīdzēt identificēt un atrast šo prasmju pielietojumu, varbūt savā biznesā?!

Kad un kā lai iesāk, tirgus izpēte, nepieciešamie resursi

Ja reiz esmu nolēmis sākt savu biznesu, kas tālāk – kādi ir pirmie soļi, lai sāktu? Kādi sagatavošanās darbi jāveic? Kad, ar kādu ideju, kā, ar ko kopā un kur iesākt?

2.NEDĒĻA: 24. un 25.martā, ar EGONU LIEPIŅU, viesis ILGA ROBEŽNIECE

Uzņēmuma izveidošana, juridiskie aspekti un dokumentācija, intelektuālais īpašums

Bieži jauni uzņēmumi sastopas ar juridiska rakstura izaicinājumiem. Kā ar tiem cīnīties vai varbūt labāk pārvaldīt? Galvenie uzņēmējdarbības veidi, uzņēmuma statūti, akcijas un akcionāri, investori, nodokļi, darbinieki, klienti, piegādātāji, partneri un valdība. Galvenie līgumu veidi. Pareiza un sakārtota dokumentu pārvaldība ļaus atvēlēt lielāku laika daļu biznesa pamatjautājumiem un pasargās no potenicālām problēmsituācijām.

Uzņēmējdarbības finansēšana un finanšu pārvaldība

Viens no būtiskākajiem jautājumiem ir – kur iegūt naudu uzņēmējdarbības uzsākšanai? Kā uzturēt uzņēmumu tā pirmajā darbības gadā vai līdz brīdim, kad pārdošanas ieņēmumi pārsniedz visus izdevumus? Ja reiz ir darbojošies uzņēmēji mums tuvumā un tālāk pasaulē, tad tas taču nozīmē, ka viņi šo jautājumu kaut kādā veidā ir atrisinājuši! Apskatīsim tipiskos jaunu uzņēmumu finansēšanas modeļus. Bet līdztekus tam, cik svarīgs ir jautājums, kur iegūt finansējumu, ne mazāk svarīgi ir tas, kā Jūs to pārvaldāt.

3.NEDĒĻA: 30. un 31.martā, ar ALANU BARELU, viesis JAN STORGÅRDS

⑤ Kā idejas pārvērst biznesa iespējās, darbs pie biznesa modeļa

Jums var būt brīnišķīgas idejas, kā padarīt šo pasauli labāku, bet kā identificēt reālas uzņēmējdarbības iespējas savām idejām un sagatavot plānu to realizēšanai dzīvē? Kāds uzņēmējs ir teicis: “Ideja nav viss, tās realizācija ir viss”.

⑥ Komandas veidošana, darbs komandā un kontaktu nozīme

Uzņēmējdarbība ir kontaktsporta veids. Sākot uzņēmumu, ātri vien aptversiet, cik nozīmīgas ir attiecību veidošanas un uzturēšanas prasmes, kontaktu tīkli, veselīga saziņas vide komandā. Kādi kompetenču, sociālie un tehniskie resursi būs nepieciešami Jūsu komandā? Kā attīstīt savas attiecību un komunikācijas prasmes?

4.NEDĒĻA: 7. un 8.aprīlī, ar MATĪSU NEIMANI, viesis ALEXANDER EFREMOV

⑦ Produkts, tehnoloģija, inovācijas

Kad Jūs sākat piedāvāt savu produktu vai pakalpojumu tirgū klientiem, Jūs noteikti vēlaties piedāvāt pēc iespējas kvalitatīvāku produktu un, ja iespējams, ar kaut kāda veida inovāciju. Kas ir inovācijas, kur tās rodas, un vai tās var kļūt par daļu no mana biznesa modeļa?

⑧ Pārdošana, mārketings, zīmols un reputācija

Ir zināms nerakstīts likums: lielākā daļa tehnoloģiju uzņēmumu, kas cieš neveiksmi, to piedzīvo nevis tādēļ, ka produkts ir slikts, bet gan tāpēc, ka tie nesāk savlaicīgi to pārdot. Kad sākt pārdot savu produktu un kā to darīt?

5.NEDĒĻA: 15. un 16.aprīlī, ar TĀLI LAIZĀNU

⑨ Prezentēšanas prasmes un veidi, prezentācijas treniņš

Vai Jūs varat pastāstīt par savu biznesu 30 sekundēs? Ja Jūs esat jauna uzņēmuma vadītājs, Jums tas būs jāiemācās, tāpat kā vēl vairāki citi noderīgi biznesa prezentācijas veidi. Ir virkne ieteikumu, kā veidot un uzlabot savu prezentāciju, tomēr vislabākais treniņš ir tās praktizēšana.

⑩ Sociālā uzņēmējdarbība, kontaktēšanās tīkli, turpmākās iespējas

[NOSLĒGUMS] – ANDERS PAALZOW

Uzņēmējdarbība un sabiedrība, sociāli atbildīga uzņēmējdarbība. Sākums, atkārtots sākums, atkārtots sākums, …, izaugsme. “Kontaktēšanās ir tas, kas padara mūs par sabiedrību” teicis Bils Otersons, pirmais CONNECT Sandjēgo direktors. Varbūt būsiet dzirdējuši arī šādu atziņu: “Jums nav jāzin viss, Jums vienkārši ir jāpazīst cilvēki, kuri zin to, ko Jums nepieciešams zināt.”

Lektori

(1. un 5. nedēļa) TĀLIS LAIZĀNS
(2. nedēļa) EGONS LIEPIŅŠ
(3. nedēļa) ALAN BARRELL, entrepreneur in residence, University of Cambridge (U.K.)
(4. nedēļa) MATĪSS NEIMANIS

Īpašie viesi

(1. nedēļa) FIONN DOBBIN – iedvesma un sociālā uzņēmējdarbība
(2. nedēļa) ILGA ROBEŽNIECE – dokumentu pārvaldība
(3. nedēļa) JAN STORGÅRDS, IT uzņēmējs (Kembridža, Lielbritānija & Somija)
(4. nedēļa) ALEXANDER EFREMOV, vietējais uzņēmējs, SIA Redius (Rēzekne) – vadība
(5. nedēļa) ANDERS PAALZOW, SSE Riga

Reģistrācijas anketa atrodama šeit.

 

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0