Aicinām apmeklēt Veselības veicināšanas dienu Rikavā!

Publicēts 28.11.2018

Ikviens interesents tiek aicināts 2018. gada 1. decembrī plkst. 10.00 Rikavas pagasta kultūras namā apmeklēt Veselības veicināšanas dienu, kuras laikā trīs sertificēti speciālisti – ginekologs, uztura speciālists un pediatrs – bez maksas lasīs lekcijas un sniegs atbildes uz pasākuma apmeklētāju jautājumiem. Speciālisti savās lekcijās sniegs informāciju par veselīga dzīvesveida veicināšanas nozīmi un par iespējamām sekām, ignorējot veselīgā dzīvesveida paradumus.

Sertificēta ginekoloģe Aija Krišāne sniegs informāciju par norisēm sievietes reproduktīvajā sistēmā jebkurā vecumā, kontracepcijas veidiem, ģimenes plānošanu un grūtniecību, ginekoloģisko slimību cēloņiem, sekām un iespējamajiem profilakses pasākumiem (valsts skrīningprogrammas).

Sertificēta uztura speciāliste Maija Ceruka savā lekcijā stāstīs par veselīgu uzturu kā slimību profilakses un labsajūtas pamatu, proti, kā pagatavot ēdienu, lai saglabātu tā uzturvērtību, uzlabotu savu pašsajūtu, nostiprinātu imunitāti, samazinātu risku saslimt ar sirds, kuņģa, aknu, nieru u.c. slimībām, kliedēs mītus un aizspriedumus par ēšanas paradumiem un neveselīgiem pārtikas produktiem.

Sertificēta pediatre Jeļena Danilova lasīs lekciju par bērna veselīgu augšanu, fizioloģisko un psiholoģisko attīstību, pasargāšanu no slimībām, traumām, veselīga dzīvesveida paradumiem, to veidošanu dažādos bērnu vecuma posmos.

logo

Pasākums “Veselības veicināšanas diena” notiek Rēzeknes novada pašvaldības īstenotā projekta „Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” Nr.9.2.4.2/16/I/027 ietvaros. Projektu atbalstījis Eiropas Sociālais fonds (ESF).

Pasākumu kuplinās: pirtnieks Andris Kiščenko, kuram „pirtošanās” ir sirdslieta no bērnības, kurš savā „Čiekuru pirtiņā” veic dažādus pirts rituālus, Sertificēts fizioterapeits  Kaspars Ločmelis,  uztura speciālisti – dietologi.

Pirtnieks Andris Kiščenko pastāstīs par pirts ietekmi uz cilvēka veselību, sniedzot informāciju par to, kas ir pirts, kādi augi un koki izmantojamie pirts procedūrās ziemās periodā, kas ir kontrastprocedūras?

Sertificēts fizioterapeits Kaspars Ločmelis pastāstīs par sēdēšanas kā mehānisms sekām (ergonomisko spēju samazināšanās, mugurkaula strukturālās izmaiņas, mobilitātes samazināšanās, iegurņa veselības problēmas), profilakses pasākumiem (mugurkaula pārbaude ar digitālo skoliometru, ārstnieciskā vingrošana, kanisterapija). Fizioterapeits kopā ar publiku (bērniem) veiks ārstnieciskās vingrošanas demonstrējumus.

Pasākuma norises laikā bērniem būs iespēja radošajā darbnīcā krāsot mandalas un veidot 3D papīra augļus un dārzeņus, darbosies mājražotāju tirdziņš “Lobs lobam”.

Natālija Bernāne,
Rēzeknes novada pašvaldības projekta “Dzīvo veselīgi Rēzeknes novadā!” vadītāja

01.12.2018_Rikava-1Rikava01.12.2018_Rikava-2

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0