Aizvadīts Rēzeknes novada jauno mākslinieku forums "Sviežaguņs"

04.11.2015

Jauniešiem

Skolēnu rudens brīvdienas jauniešiem bija dažādas: vieni priecājās par brīvlaiku sportojot vai pavadot laiku kopā ar draugiem, citi prātoja, rakstot uzdotos referātus un lasot grāmatas, bet bija arī jaunieši, kuri šajā laikā apguva multimēdiju mākslas iemaņas Rēzeknes novada jauno mākslinieku forumā “Sviežaguņs”.
“Sviežaguņs” forumā, kas norisinājās Nautrēnu pagasta Rogovkā no 28. līdz 31. oktobrim, desmit jaunieši no vairākiem Rēzeknes novada pagastiem 4 dienu laikā apguva ne tikai aktiermākslas pamatus, bet arī foto audio un video mākslas pamatus: kā izveidot kvalitatīvu audio ierakstu un no dažādām dziesmu daļām samiksēt skanīgu bītu, kas ir “stopmotion” un kā var no ikdienā izmantojamiem materiāliem izveidot foto īsfilmu ar stāstu un kā var uzlabot uzņemto fotoattēlu kvalitāti izmantojot attēlu redaktoru programmas. Jaunie mākslinieki visa foruma laikā izveidoja gan “stopmotion” īsfilmas, gan dziesmu videoklipus, gan arī reklāmas par dažādākiem tematiem. Paši jaunieši atzīst ka forums bija interesants un labprāt piedalītos arī līdzīgās apmācībās, jo bija iespēja ne tikai brīvā veidā komunicēt ar dažādiem multivides jomas pārstāvjiem un grupās veikt to uzdotos praktiskos darbus, bet arī izsportoties un iegūt jaunus draugus.
Jānis Šaudiņš
Rēzeknes novada pašvaldības

Jaunatnes lietu speciālists
Mob.: +371 259 22018
DSC_1916 䐀䌀䤀䴀尀㄀  䴀䔀䐀䤀䄀尀䐀䨀䤀开  㐀㄀⸀䨀倀䜀 䐀䌀䤀䴀尀㄀  䴀䔀䐀䤀䄀尀䐀䨀䤀开  㜀㌀⸀䨀倀䜀 DSC_0010

Click to listen highlighted text!