Ar diskusiju par kultūras ietekmi uz pārmaiņu veicināšanu rosinās Latvijas un Lietuvas kultūrsadarbību

Publicēts 18.04.2019

Jau izsenis Lūznavas muiža kultūras aktivitāšu sfērā bijusi saistīta ar Lietuvu. Lai veicinātu arī turpmāku Latvijas un Lietuvas kultūras procesu sadarbību un rosinātu diskusijas par kultūras procesiem, 28. aprīlī Lūznavas muižā notiks Lietuvas un Latvijas pārstāvju – mākslas nozaru studentu, pašvaldības darbinieku, mākslinieku un citu interesentu – diskusija “Kultūras ietekme uz demokrātisko pārmaiņu veicināšanu LV-LT”.

Diskusijas “Kultūras ietekme uz demokrātisko pārmaiņu veicināšanu LV-LT” mērķis ir rosināt sarunas par vienu no Eiropas kopīgajām pamatvērtībām – kultūru. Diskusijas laikā tiks risinātas sarunas par iniciatīvām un sadarbības iespējām kultūras un mākslas jomās starp Latviju un Lietuvu, kā arī tās laikā varēs iegūt padziļinātu informāciju par Eiropas Savienības finansējuma iespējām starptautiskai sadarbībai tuvāko izsludināto projektu konkursu kontekstā.

Dienas aktivitāšu turpinājumā diskusijas dalībniekiem būs iespēja satikt lietuviešu mākslinieku Broņus Rutkausku, kurš padalīsies ar savu pieredzi un radošo darbību mākslas jomā. Pasākuma noslēgumā diskusijas dalībnieki aicināti piedalīties mākslinieka gleznu un fresku izstādes notikumā, kas ir viens no abu valstu sadarbības piemēriem arī Lūznavas muižā.

Dienas programma:

• 11.00–12.00 Diskusija “Diskusija “Kultūras ietekme uz demokrātisko pārmaiņu veicināšanu LV-LT” (Sarunu vada Lūznavas muižas pārvaldniece I. Balčūne, piedalās Rēzeknes novada attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja A. Jaudzema, Lūznavas pagasta Kultūras darba organizatore M. Gudele, Rēzeknes novada tūrisma informācijas centra vadītāja L. Harčevska, Ķēdaiņu (LT) reģionālā muzeja direktors R. Žirgulis, mākslinieki B. Rutkausks un R. Zubovs, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas un Latvijas Mākslas akadēmijas Latgales filiāles studenti un pasniedzēji, citi interesenti).

Piedalīšanās ar ielūgumiem.

• 12.00–13.00 B. Rutkauska (LT) radošās darbības un pieredzes stāsts (Piedalās LMA Rēzeknes filiāles un RTA studenti un citi interesenti).

Piedalīšanās ar iepriekšēju pieteikšanos līdz 24. aprīļa plkst. 16.00, rakstot muiza@luznava.lv.

• 13.30 Gleznu un fresku izstādes notikums – satikšanās un saruna ar izstādes mākslinieku Broņus Rutkausku (LT).

Bez iepriekšējas pieteikšanās.

Diskusiju “Kultūras ietekme uz demokrātisko pārmaiņu veicināšanu LV-LT” rīko Lūznavas muiža un “Europe Direct” informācijas centrs Austrumlatgalē.

Plašāka informācija:
Inga Žirgule
Lūznavas muižas kultūras projektu vadītāja
29390701, 29473700
inga.drele@rezeknesnovads.lv

http://luznavasmuiza.lv

http://facebook.com/luznavasmuiza

EDIC_Austrumlatgale_LOGO_iistais_un_vienigais_un_pareizaisafisa_leisi

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0