Ar sirdi Rēzeknes novadā!

Publicēts 08.11.2019

Šonedēļ konkursā “Ar sirdi Rēzeknes novadā” savas zināšanas par Rēzeknes novadu pārbaudīja septiņas komandas no Dricānu, Kaunatas, Maltas, Nautrēnu, Tiskādu un Austrumlatvijas tehnoloģiju vidusskolas.

Skolēniem bija jāatbild uz jautājumiem par Rēzeknes novada vēsturi, kultūru, ģeogrāfiju. Konkursā jauniešiem bija jāzina, ka buru kuģis “Sea Esta” atrodas Rāznas ezerā, ka filma “Es esmu šeit” ir filmēta Kaunatas pagastā, ka filmas “Piļsāta pi upis” galvenā varoņa Anša atveidotājs Dāvis Suharevskis ir no Gaigalavas pagasta, ka Kārlis Skalbe ir uzrakstījis pasaku par Rāznas ezeru, ka Ubagovas velna akmens (tautā saukts par čorta kameņu) atrodas Mākoņkalna pagastā. Skolēniem bija jānoskaidro, kur Rēzeknes novadā atrodas skulptūra ar lapsu un dzērvi, kurā vietā var nogaršot kūpinātas zivis, kur var izbaudīt ziemas priekus slēpojot vai kur var redzēt, kā top ģitāras.  Jautājumus par saviem pagastiem bija sagatavojuši arī paši skolēni, un atbildēt uz šiem jautājumiem, kā atzina dalībnieki, nebūt nebija viegli, jo, piemēram, bija jāzina, ka Dricānu pagastu apvienībā ietilpst astoņi pagasti, ka Mākoņkalna pagastā atrodas piemiņas plāksne Kārlim Ulmanim, ka Ubagovas ezers tautā ir iesaukts par Latgales dzidro aci un vēl daudz kas cits.

Sīvā cīņā ar 30,5 punktiem trešo vietu ieguva Nautrēnu vidusskolas komanda (Megija Belinska, Evelīna Belinska, Viktorija Lukšāne, Viktors Drozdovs, Anna Kristijana Logina). Otrie labākie ar 35,5 punktiem Dricānu vidusskola komanda (Ralfs Bokta, Jānis Vespers, Gvido Igaunis, Iļjs Jeršovs, Iļja Gruznovs), savukārt uzvaras laurus ar 39 punktiem plūca Kaunatas vidusskolas komanda (Ērika Peļņa, Līna Šlapakova, Lija Saukāne, Inguss Sutins, Raivis Gudramovičs).

Anita Rudziša,
interešu izglītības speciāliste
Foto: Aivars Mežatučs, jaunatnes lietu speciālists

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0