Ar Ziemassvētku tirdziņu noslēdzās “Lauku labumu” tirdziņu šī gada sezona

Publicēts 27.12.2015

2015. gada ikmēneša vietējo mājražotāju un amatnieku tirdziņa tradīcija tika noslēgta ar vērienīgu Ziemassvētku tirdziņu, kas notika 22. decembrī Rēzeknes novada pašvaldības telpās. Tajā piedalījās iecienīti un sevi jau apliecinājuši novada mājražotāji, kā arī jauni dalībnieki no Rēzeknes pilsētas un kaimiņu novadiem. Organizējot pasākumu, nodibinājumam “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” izdevās kopā pulcēt teju 50 mājražotājus un amatniekus.

Daudzi izmantoja šo iespēju, lai iegādātos gan pārtiku svētku mielastam, gan arī sarūpētu dāvanas saviem tuviniekiem. Lai gan z/s Mētras no Sakstagala gaļas izstrādājumi ir pieprasīti katrā ikmēneša tirdziņā, šoreiz rinda neizsīka līdz pat tirdziņa beigām. Savukārt Sarmītes Stepiņas asinsdesas, z/s Zvejnieki kūpinātās Lubānas ezera zivis un z/s Lapsiņas paipalu olas īsā laikā tika burtiski izķertas. Lai gan dažbrīd, spriežot pēc laika apstākļiem, liekas, ka tuvojas pavasaris, ir jāstiprina sava imūnsistēma, lai izturētu visu ziemu. Tāpēc plašā piedāvājumā bija medus produkcija, kā arī ķiploki un mārrutki kārtīgai vitamīnu devai. Savukārt garšvielu meistare Valentīna Svarinska šajā drēgnajā laikā iedvesmoja ar savu zaļo garšaugu vainagu. Inese Madžule, z/s Avotiņi, z/s Ezermalas un z/s Lukstiņmājas piedāvāja svaigus vietējos augļus un dārzeņus. Sāta sajūtu tirdziņā varēja gūt gan Aglonas maizes muzeja produkcijā, gan arī z/s Bērzubirzes un Valentīnas Svarinskas pašceptajās maizītēs. Neizpalikt bez piena produktiem. Līdz ar z/s Ceļtekas no Gaigalavas un LPKS Viļāni sierus piedāvāja arī z/s Juri no Riebiņu novada. Savukārt kārumniekiem varēja būt grūti izvēlēties našķus starp kūkām, cepumiem, vafelēm pildītām ar pilnpienu, ko piedāvāja konditores Olga Vinokurova, Aiga Zute un SIA Rogovkas ceptuve. Rēzeknes novadā tiek ražots arī vīns. Mēs var lepoties ar savu vīndari Martu Igauni un viņas Dzimtas vīnu, kas saņēmis Latvijas Vīnkopju un vindaru biedrības kvalitātes kontroles uzlīmi.

Rēzeknes novadā ir ne tikai kupls pārtikas mājražotāju pulks, bet arī amatnieki. Rokdarbnieces bija saadījušus skaistus cimdiņus un zeķītes. Savukārt Ināra Cukura – cepurītes un šallītes, lai būtu vienmēr silti. Turklāt ikviena dāma varēja atrast īpaši viņai atbilstošu rotas lietu – gan izpērļotu, gan no dažādiem akmeņiem un ādas darinātu, gan arī Flowerfestival galvas rotas un audēju darinātos šallītes. Latgale ir slavena ar senajām keramikas tradīcijām. Ziemassvētku tirdziņā to pārstāvēja Pēteris Gailums, Anatolijs Vituškins, kā arī bija iespēja iegādāties nu jau aizsaulē aizgājušā Antona Ušpeļa meistardarbus.

Patiesu Ziemassvētku noskaņu radīja gaisā virmojošā piparkūku smarža. Kā viena no radošajām darbnīcām tika piedāvāta tieši piparkūku cepšana un rotāšana. Tajā aktīvi piedalījās ne tikai mazākie tirdziņa dalībnieki un apmeklētāji, bet arī pieaugušie. Piparkūku meistare Mārīte Lipska no Ludzas līdzi bija atvedusi arī savus meistardarbus – veselu piparkūku namiņu ciemu. Savukārt 3D dekupāžas, stikla kodināšanas un tapošanas darbnīcās bija iespējams izgatavot dažādus rokdarbus, kas var būt jauka dāvana un iedvesma turpmākiem darbiem.

2016.gadā ikmēneša tirdziņa tradīciju atsāksim jau februārī.

Priecīgus Ziemassvētkus novēl arī nodibinājuma “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” kolektīvs. Lai labiem nodomiem, veiksmi darbos un veselību bagāts Jaunais gads Jums un Jūsu tuviniekiem!

Ilze Kiščenko,
Nodibinājuma “Lauku ekonomikas attīstībai Rēzeknes novadā” vecākā konsultante
Foto: Madara Ļaksa

Share on Google+0Tweet about this on Twitter0Share on Facebook0